Skocz do zawartości

Karta graficzna do komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0chan,

Recommended Posts

Witam, chciałbym spytać o dobór karty graficznej do mojego komputera.

Karta ma służyć do gier.

Czy karta https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-windforce-2x-4gb-gddr5-128-bit-2x-dvi-hdmi-3x-dp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/  spisałaby się w grach?

Chciałbym wydać ok. 1000zł

Specyfikacje mojego komputera : 

https://zapodaj.net/2ac917f701a93.png.html

 + 8gb RAM DDR3

 

Czekam na ciekawe propozycje. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Ojej byle nie gtx 960 :D Z nowych to w tej  cenie najlepszy będzie rx 470, na pewno wydajnieszy od tego gtxa 960. Jeśli skusisz się na używkę to poszukaj gtxa 970 na allegro czy olx, jest w cenie 800-950 i jest wydajnieszy od rxa 470.

 

Teraz zauważyłem jaki masz procek ehh. Tutaj maksymalnie gtx 1050/ti ponieważ procesor jest dość wolny. Ale i tak w pełni nie wykorzystasz gpu.

Link to post
Share on other sites

Do tego Athlona spokojnie możesz podpiąć Rx 470 lub jak masz kaskę to nawet rx 480. Ten procek nie jest wcale taki zły. Na Twojej płycie możesz go podkręcić do poziomu 3,5 Ghz , może  więcej. Swojego podkręciłem do 3,7 Ghz. Procek ten z kartą rx 480 nowe gry pociągnie na poziomie średnio - wysokich bez problemu. Kiedyś wymienisz procek to będziesz miał świetną kartę graficzną do nowego procka. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Do tego Athlona spokojnie możesz podpiąć Rx 470 lub jak masz kaskę to nawet rx 480. Ten procek nie jest wcale taki zły. 

chyba żartujesz 

 

 

 

20-25 kl/s ze spadkami poniżej, gdzie ja na phenomie mam 35-50 przy takiej samej karcie jak na filmiku, a ty mu proponujesz rx470/480? przecież one nawet 40% mocy nie pokażą z tym athlonem - gtx 1050 jest do niego na wyrost, ale juz pal licho przynajmniej na grach siedzących na gpu sobie pogra, ale nie takie kombajny jak rx-y

Oczywiście, są gry że stary athlonek dalej daje rade powyżej tych 30 kl/s, ale do niego nie opyla się brać tak mocnych kart, kasa wyrzucona w błoto, już jak koniecznie chcesz te 1000z l wydać to bierzesz tego gtx1050 i ssd crucial mx200 250gb, wtedy odczujesz przynajmniej , ze komp ci ruszył z kopyta :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

kolego kOchan podajesz przykład skrajnego zastosowania tego zestawu. Myślę, że nowy sprzęt za który zapłacisz min 3 tysie lub więcej będzie wyciągać z BF1 60 fps :) Mówimy tutaj o kompie , którego wartość nie przekroczy 1400 zł. Z czego 1200 będzie kosztowała karta graficzna(rx 480), która później w przyszłości będzie wciąż wartościowym elementem komputera. Pozwolę sobie wkleić inny filmik z tuby, który pokaże , ze jednak mam rację . Poza tym miałem możliwośc przetestowania tej karty na swym athlonie i wiem co mówię..."

 

ps1. aaaa, co istotne , filmik pokazuje athlona ii x4 635 o taktowaniu 2,9 ghz. Autor tematu ma procek, który można podkręcić minimum do 3,5 ghz .... 

ps2. w filmiku tym jest porównanie z intelem i7 6700k za 1500 zl. (X4 635 ok 120 zł) Ciekawe wnioski można wysunąć ...

Edytowane przez fukdar
Link to post
Share on other sites

kolego fukdar, mam od 6 lat PII x4 965 @3,8ghz, między czasie były różne athlony, semprony (3 komputery w domu) i wiem po swoim phenomku, ile można w nowych grach osiągnąć - i jak odejme od tego 10-15 kl/s , które generuje słabszy braciszek phenoma, to mam obraz jak obecnie w grach taki athlon się zachowuje - każesz autorowi kupić rx480 i zaraz jak kupi bedzie kilka tematów w stylu wydałem tysiaka na kartę, a wydajność ta sama albo ciut lepsza , co na starej, nie wszyscy ludzie wiedzą, że obecnie do gier musi być w miarę mocny procesor i dobra karta graficzna - jeżeli któryś z tych warunków nie jest spełniony, to dzieją sie rzeczy jak w przedstawionym wyzej BF1 - popatrz sobie jak takie i3 2120/3220 radzą sobie o wiele lepiej od takiego athlona w tej grze, a przecież to tylko 2 rdzeniowce z 4 wątkami

Szczerze, też mysle o zmianie grafiki , ale max to jakiś gtx960/gtx 1050ti, w stronę rx470 nawet nie patrzę, bo po co mam płacić za kartę i z niej nie mieć pożytku przy swoim konfigu, 

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie każę autorowi tematu kupować tylko proponuję - to raz. Autor tematu chce wydać tysiaka na kartę. Nie mówi o zestawie komputerowym a o karcie graficznej - to dwa. Trzy - liczę iż jest świadom tego , że ta karta nie będzie w pełni rozwijała skrzydeł, aczkolwiek jak widać na "moim" filmiku nie będzie taka nędzna i da przyjemność z giercowania nawet na tym athlonie, który posiada. Kolejna rzecz to taka, że może za rok lub dwa będzie chciał wymienić procesor,  wtedy będzie miał na pokładzie wciąż atrakcyjną kartę graficzną, która w odróżnieniu od firmy konkurencyjnej (nvidia) nie będzie olewana przez producenta i posłuży kolejnych kilka lat dostarczając przyjemności płynących z ciekawych gier. Co do mocy procesorów i samych kart graficznych do gier to marketing pięknie działa w wyniku którego ciągle wyciągane są od Was, kupców , tysiące w pogoni za ilością fps'ów na full detalach a w zamian dostaniecie może jedną lub dwie ciekawe gry w ciągu roku... No i czy falujące włosy wpływają na miodność gry ?? Wątpię. 

I kończąc moją wypowiedź w tym temacie , sam zamierzam kupić Radeona Rx 460 pod choinkę, może wtedy ceny spadną, bo w chwili obecnej jest za drogi . Stać mnie na droższą kartę, ale po co ?? Ważne , by gra miała miodność, kiedyś same piksele dostarczały radochy na całe miesiące czy lata (The last ninja, Laser squad, Sabre team, Baldur Gate i wiele innych , których nie pamiętam) Dzisiejsze gry , które mnie wciągnęły w przedziale czasowym ostatnich pięciu lat mogę wymienić na palcach jednej ręki. Czy potrzebuje do tego kompa za tysiące by mieć 10 fps więcej . Nie potrzebuję. A Athlonik , który posiadam ciągle spełnia moje oczekiwania i mam nadzieje, że jeszcze długo mi posłuży. No chyba, że Wiedźmina 3 nie pociągnie to wtedy wymienię go na Fx 8320e ...który mam nadzieję , że w tym czasie będzie kosztował 300 zł bo pojawią się kolejne świetne intele no i liczę , że ZEN spowoduje, że cena tego FX'a spadnie.

Link to post
Share on other sites

raz, gdzie ty tam na tym filmiku widzisz niby przyjemność? praktycznie każda gra minimalny fps 10 kl/s, ja się wkurzam jak mi do 25kl/s spada w wymagających tytułach, a 10 fps? pokaz slajdów w tym momencie - na starym ps3 czy xbox360 poniżej 30 nie spada

 

dwa. mam nadzieję , że wiesz,  ze rx460 jest delikatnie słabszy od r7 370 (czyli de fakto podkręconego hd7850) - w jego cenie masz gtx1050, nie dość ze wydajniejszy, to mniej ci tego athlona obciążą sterowniki nvidii (więcej mocy wykorzystasz na płynnosć w grach)

Link to post
Share on other sites

nie wiem jaki filmik oglądałeś, podsumuję "mój". Gra :

1.a. GTA V  - 1080p. max settings , advenced settings off

amd x4 635 - 47 fps

intel  i7 6700k - 90 fps

 

1.b. GTA V  - 1080p. normal settings 

amd x4 635 - 81 fps

intel  i7 6700k - 118 fps

 

2.a. Cities: Skylines - 1080p. max settings , 

amd x4 635 - 21 fps (w późniejszej rozgrywce niegrywalne, wiem bo grałem, )

intel  i7 6700k - 51 fps

 

2.b. Cities: Skylines  - 1080p. medium settings 

amd x4 635 - 30 fps

intel  i7 6700k - 51 fps (tutaj chyba błąd autora filmu)

 

3.a. Total War . Warhammer  - 1080p. max settings , no AA /motion blur

amd x4 635 - 36 fps

intel  i7 6700k - 51 fps

 

3.b. Total War . Warhammer  - 1080p. medium settings 

amd x4 635 - 40 fps

intel  i7 6700k - 51 fps

 

4.a. Rise of The Tomb Riders  - 1080p. max settings , no AA 

amd x4 635 - 40 fps

intel  i7 6700k - 69 fps

 

4.b. Rise of The Tomb Riders  - 1080p. medium settings 

amd x4 635 - 58 fps

intel  i7 6700k - 69 fps

 

jak widać , daje radę ...

Co do mojego zakupu świadomie wybieram RX 460. Ten temat już przerobiłem na forum... 


ps. Nie wiem czy co niektórzy mają problemy ze rozumieniem tego co czytają i oglądają....

Edytowane przez fukdar
Link to post
Share on other sites

nie wiem po co się produkowałeś, ja ci wyraźnie napisałem o MINIMALNYM FPS-IE a ty mi uśredniony z całego testu podajesz (average -avg) - skoro średni masz 30, 36, 40, 40 to chyba potrafisz logicznie myslęć, że w momentach był wyższy, a momentami spadał grubo poniżej tego (właśnie często do granic pokazu slajdów) jak to jest dla ciebie przyjemność z grania , to nie mamy o czym dyskutować


 

jak widać , daje radę ...

Co do mojego zakupu świadomie wybieram RX 460. Ten temat już przerobiłem na forum... 


ps. Nie wiem czy co niektórzy mają problemy ze rozumieniem tego co czytają i oglądają....

no i ok, świadomie będziesz miał 5-10 fps mniej w grach siedzących na cpu niż jakbyś wziął kartę zielonych

Link to post
Share on other sites

bo minimalny fps przez ile czasu masz ?? przez całą grę ?? to dlaczego zamiast minimalnego nie przytaczasz maksymalnego ?? 

 

ps: rx 460 bo cichy i mało prądożerny . W Wieśka też pogram ... i tańszy od gtx 1050ti 

Edytowane przez fukdar
Link to post
Share on other sites

To są jakieś żarty? Serio chcesz wybrać do takiego procesora tak mocną kartę? No chyba, że masz teraz w planach jeszcze kupić nowego procka, który będzie jej odpowiadał, a jak nie to jest to najgorszy wybór. Mój FX 8350 + RX 470 przy GTA V ustawienia wysokie w mieście ma spadki do 45 FPSów co powoduje gorszą wydajność, a Ty piszesz że twój procek + RX 460 będzie miał 46 fpsów? No chyba, że w miejscu w którym jest bardzo mało obiektów przy czym wyciągam ponad 100FPS. W miescie sobie nie pograsz.

Link to post
Share on other sites

bo minimalny fps przez ile czasu masz ?? przez całą grę ?? to dlaczego zamiast minimalnego nie przytaczasz maksymalnego ?? 

 

ps: rx 460 bo cichy i mało prądożerny . W Wieśka też pogram ... i tańszy od gtx 1050ti 

bo maksymalny ci w grze  nie przeszkadza, i ta twoim cepie to go wyłapujesz pewnie w wąskich uliczkach albo patrząc w glebę,

Co do pytania ile czasu mam minimalny? W BF4, BF1, Crysis 3, Wieśku 3 na takim athlonie dośc często poniżej 25-30 , a to juz szarpanina, nie wspomnę o strategiach co przytoczyłes w swoim filmiku, praktycznie jedna z nich niegrywalna

A gdzie ja ci podawałem , żebyś gtx1050ti kupował? PIsałem o gtx1050 (BEZ TI), którego można za 560-570 kupić i jedzie po tym twoim rx460 ze wszystkim - wydajniejszy, chłodniejszy i do tego mniej prądu bierze

Link to post
Share on other sites

nie wiem skąd opinia , że gtx 1050 jedzie po rx'ie  jak go w sklepach nie ma :) tak się składa, ze w bf4 grałem na athlonie Ii x4 640 bez oc z gtx 460 na średnich detalach. Nie miałem rwania o których mówisz... nie chce mi się już pisać , Autor tematu kupi co będzie chciał :) 

Link to post
Share on other sites

A nie grałeś czasem na Mantle zamiast na DX11 w tego BF4? Bo u mnie to nawet BF3 w multi na minimalnych na Radeonie kiepsko działał na Phenomie II x4, a co dopiero BF4 na Athlonie. Chyba że mowa była o single player... gdzie wymagania odnośnie CPU znacznie spadają. I zgadzam się, że ważniejszy jest minimalny FPS niż średni, a o minimalny już trudno przy słabszych jednowątkowo procesorach takich jak Athlony, Phenomy i FXy. To właśnie ten minimalny FPS zabija całą przyjemność z grania, bo maksymalny i średni nie dokuczają.

Link to post
Share on other sites

@Reznor na mantle co prawda średni i maksymalny jest jeszcze wiekszy (70-90 mam) ale są spadki nie wiadomo dlaczego do 20 , co jest nie dopouszczalne na multi - wolę mieć te 50-70 na dx11 niż więcej na mantle, ale ze spadkami

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

ReznoR, tak, grałem w singla, byłem też na multi, ale tylko kilkanaście minut, nie pamiętam jak tam rozgrywka wyglądała, chociaż nie przypominam sobie by mnie spadki klatek denerwowały. Raczej zdenerwował mnie mój skill i zaprzestałem grę ... Zaskoczony byłem spadkami klatek do mimimuM w SKYLINES. Zmniejszyłęm detale i można było dalej cieszyc się z rozgrywki... Z tego wychodzi , że jak nasze preferencje są skierowane na rozgrywkę online , gdzie moc jest ważna wtedy należy szukać odpowiedniego rozwiązania dla tego typu zadań. Moje doświadczenie z rozgrywkami online jest tylko w cs.a gdzie nie mam najmniejszych problemów przy moim aktualnym sprzęcie. 

Link to post
Share on other sites

Szkoda że nikt nadal testującemu na pclabie nie powiedział, że Doom na Vulkanie obsługuje asynchronous compute na kartach AMD tylko przy antialiasingu ustawionym na TSSAA albo OFF. Nie widzę, żeby to się zmieniło w późniejszych patchach, a ci fanboje NVidii prawdopodobnie specjalnie testują na takich ustawieniach.

Tutaj lepiej testują Dooma i RX 460 + GTX 1050: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1050_premiera_najtanszego_pascala_na_rynku?page=0,7

Single w BFie to jest nic. W multi jakbyś pograł dłużej dopiero byś zobaczył co się dzieje z gorszym procesorem (i to na minimalnych możliwych ustawieniach, w czasie gdy w single bez problemu mogłem grać na high).

Link to post
Share on other sites

A jak za rok wymienimy procek nawet do fx 6300, który to będzie kosztował z 200 zł (teraz jest prawie o połowę tańszy od wspomnianego i5 i czasami można go złapać w cenie 250zł) w połączeniu z rx 470 da nie mniejszą frajdę z giercowania niż ten intel, Nie przesadzajcie już, ze potrzeba intela by ruszył rx'a bo jest już to nudne. Nie rozumiem waszej logiki myślenia i chyba jej nie zrozumie i dobrze :) Jeżeli teraz kupię rx 470 czy nawet rx 480 do athlona II x4 640 , nie wykorzystam jego mocy, ale w późniejszym czasie, za rok lub dwa wciąż będę miał pełnowartościową kartę. Natomiast wspomniany gtx 1050 odstaje od kart ze stajni amd a znając politykę nviodii za rok będzie do wymiany bo pojawi się kolejna karta z wyższą cyferką w nazwie nie oferującą nic więcej poza kilkoma fps więcej za te same pieniądze co teraz wydacie na gtx 1050. Tak więc w sumie wydacie dwa razy więcej niż ja kupijąc raz. Chociaż mnie wystarczy rx 460, który też umożliwi mi pograć w te same gry co Wy, tylko za inne pieniądze :)  Koniec. Kropka. :P i bez napinek koledzy, bo widzę, że czasami ktoś niepotrzebnie się irytuje ;) 

Moj rx może być nawet obszczany przez tego gtx, wisi mi to . Inne względy decydują o tym, że wybieram tą kartę

Link to post
Share on other sites

Może i nudne ale tak jest. Zamiast ( nudnego) i5, możes kupić fx 8350 i co wykręcić do 4.7 , pewnie nawet będzie lepszy (szybszy)od nudnego procka intela tylko na pewno nie wyjdzie Ci to taniej. ( kto bogatemu zabroni). Wtedy spokojnie możesz tam rx 470 pakować najlepiej z 8GB ram żeby na dłużej starczyło:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...