Skocz do zawartości

2x Radeon R7 Cross vs Radeon RX 460


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0chan,

Recommended Posts

Witam. Posiadam obecnie taki sprzęt, który potrzebuje trochę zmodernizować:

Procesor Intel i5 4570 3,2 Ghz

Płyta Gigabyte (lga1150) B85m-D3H - cztery sloty pamięci maks 32GB, maks szybkość 1600, dwa sloty PCI, możliwość zastosowania dwóch kart (crossfire)

Pamięć - 4 kości 1333 po 1 GB

Karta Graficzna Sapphire Radeon R7 260X 1 GB 128 bit, taktowanie rdzenia 1166, taktowanie pamięci 6000

 

Pamięć zamierzam wymienić na jedną kość 8GB Goodram, za 170 zł.

 

Z grafiką mam problem, bo nie wiem czy dokupić bliźniaczy do mojego np.  SAPPHIRE Radeon™ R7 360 2GB

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=5680A714-5545-4C92-AE3A-299FB780F22E&lang=eng

 

I złączyć ją z obecną kartą graficzną, koszt to ok 430 zł. Czy może sprzedać obecną kartę, myślę że dostanę za nią ok. 250 zł i dołożyć do karty lepszej, ale jednej.

 

Mam na myśli Radeon RX 460 4 GB np. https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-460-true-oc-4gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-dvi-box-rx-460p4sfg5-974825/

Na korzyść radeona rx 460 przemawia fakt że to nowa technologia, można zawsze później dołożyć do niego inną kartę. Koszt to ok. 600 zł.

 

Czyli co będzie lepsze Radeon R7 260 1GB + Radeon R7 360 2GB vs Radeon RX 460 4 GB.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, wsadź jedną 8GB a trzy pozostałe 1GB dołóż, będziesz miał 11GB :)

 

Dwie R7 260 +360 1GB będą wąskim garłem o ile planujesz grać w wyższej rozdzielczości, RX460 będzie od tandemu jakieś 10% wolniejszy, ale zawsze lepiej do niego dołożyć bo nowsza technologia i w DX12 dostaje kopa :)

A potem zamiast dokładać to znowu pewnie będzie lepsza i szybsza i nowsza w podobnej cenie :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Po pierwsze, wsadź jedną 8GB a trzy pozostałe 1GB dołóż, będziesz miał 11GB :)

Myślałem o tym, ale te stare pamięci mają prędkość 1333 a ta nowa 1600, czy nie będzie tak że ta szybsza będzie chodzić razem z wolniejszymi na takich samych prędkościach ? Lepsze chyba 8 GB 1600 niż 11 GB 1333.

 

A potem zamiast dokładać to znowu pewnie będzie lepsza i szybsza i nowsza w podobnej cenie :)

Możliwe że i tak będzie, gdyby nie to że został wydany ten 460 na nowej technologi to pewnie do tej starej bym coś dołożył. Swoją drogą 450 zł za R7 360 to niezła paranoja, ja za swojego R7 260x (to są prawie takie same karty) prawie 3 lata temu dałem 440 zł.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

rx460 ma podobną wydajność ( a czasami dostaje ) do r7 370 (czyli podkręconego hd7850 z nową etykietką), w tej cenie , co są obecnie, są w ogole nie opłacalne, jak takiego hd7850 idzie za 300 kupić - może w dx 12 trochę nadrobią, ale pytanie ile? to jest za słaba karta, żeby jakiś skok wydajnościowy był - opchnij tego r7 260x co posiadasz i przynajmniej kup jakiegoś gtx1050ti albo poluj na używanego gtx970, to poczujesz wydajność (w drugim przypadku oczywiście większą)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

rx460 ma podobną wydajność ( a czasami dostaje ) do r7 370 (czyli podkręconego hd7850 z nową etykietką), w tej cenie , co są obecnie, są w ogole nie opłacalne, jak takiego hd7850 idzie za 300 kupić - może w dx 12 trochę nadrobią, ale pytanie ile? to jest za słaba karta, żeby jakiś skok wydajnościowy był - opchnij tego r7 260x co posiadasz i przynajmniej kup jakiegoś gtx1050ti albo poluj na używanego gtx970, to poczujesz wydajność (w drugim przypadku oczywiście większą)

Z tym że R7 370 jest droższy od rx460 średnio o 100 zł. Co do gtx1050 to kosztuje on prawie 900 zł, parametry ma zbliżone do rx460. Na pewno moim zdaniem nie jest to różnica za którą warto dopłacić.Oprócz tego do radeona można coś dorzucić. Używa generalnie nie wchodzi w gre.

Link to post
Share on other sites

a na co ci więcej? i tak na takich kartach   w ultra ustawieniach sie nie gra z włączonymi cieniami i AA na maksa, a do tego właśnie jest potrzebna pamieć - oglądałem niedawno test na YT rx460 z 4 gb pamięci i miałem polewkę, bo gościu miał mniej fps (przy takim samym procesorze jak mój , PII x4) niż ja na swoim podkręcoym hd7850 2gb - ot i masz, na co sie nadaje dużo pamięci w słabszej karcie - to jak kupić gf gt220 2gb (kiedyś takie szmelce sprzedawali a ludzie to brali , bo ramu więcej :E), a karta dostawała baty od 1gb kart czy nawet z 512mb, tyle że z wydajniejszym GPU, lepszymi pamięciami i większą szyną pamięci

 

tu masz za 559 , dostawa po 15 listopada

http://www.komputronik.pl/product/343226/msi-geforce--gtx-1050-2gb-oc.html

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

a na co ci więcej? i tak na takich kartach w ultra ustawieniach sie nie gra z włączonymi cieniami i AA na maksa, a do tego właśnie jest potrzebna pamieć

Masz racje, z tym że jak pojawiały sie pierwsze Intel Core to dostawały w du**ę od Pentiumów bo wiekszość oprogramowania nie było w stanie wykorzystać dwóch rdzeni. Podobnie było z moim R7 260X, kupiłem go za 440 zł 3 lata temu w wersji 1 GB, wersja  2GB była droższa o nie całe 100 zł ale wszyscy odradzali bo po co. Ale już np. GTA V potrzebuje więcej pamięci nie mówiąc o BF1. Gdybym wtedy kupił wersje 2GB to dzisiaj pewnie nic bym na razie nie kombinował tylko wymienił RAM.

 

 

tu masz za 559 , dostawa po 15 listopada http://www.komputron...050-2gb-oc.html

Tylko pytanie, czy GTX 1050 jest lepszy od rx460. W rożnych grach różnie to wygląda. Po za tym na RX 460 mam zniżkę i darmową wysyłkę, oprócz tego za tą samą cenę mam 2 GB więcej ramu i możliwość w przyszłości dołożenia jednej karty.

Link to post
Share on other sites

od rx460 to jest lepszy mój podkręcony hd7850, ta karta przy swej obecnie cenie jest nie warta w ogóle uwagi - oczywiście , ze gtx1050 jest lepszy po OC zrównuje sie z 1050ti (najtańsze po 700 zeta), a mozna go juz za 559 wyłapać

Co do 1gb kart, to w 2007 roku, to może było coś, słabhe porównanie, bo przez kilka lat do gier to nawet 512mb wystarczyło - wymóg Video ramu tak naprawdę zaczął sie , jak zaczęły ostro wychodzić gry pod dx11, czyli końcówka 2009/początek 2010 roku

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Myślałem o tym, ale te stare pamięci mają prędkość 1333 a ta nowa 1600, czy nie będzie tak że ta szybsza będzie chodzić razem z wolniejszymi na takich samych prędkościach ? Lepsze chyba 8 GB 1600 niż 11 GB 1333.

Jeśli używasz PC do gier to mała szansa byś odczuł różnicę w prędkości na FPS, a wiecej zawsze sie przyda

 

 

rx460 ma podobną wydajność ( a czasami dostaje ) do r7 370 (czyli podkręconego hd7850 z nową etykietką), w tej cenie , co są obecnie, są w ogole nie opłacalne, jak takiego hd7850 idzie za 300 kupić - może w dx 12 trochę nadrobią, ale pytanie ile? to jest za słaba karta, żeby jakiś skok wydajnościowy był - opchnij tego r7 260x co posiadasz i przynajmniej kup jakiegoś gtx1050ti albo poluj na używanego gtx970, to poczujesz wydajność (w drugim przypadku oczywiście większą)

Porównuje ją do 270X, bo nie dostanie 100% wydajności szybszej grafiki, to tak nie działa.

Więc w CF będzie przeważnie podobnie jak przy jednej RX460.

Problem sie zacznie jak będzie grał w wyższej rozdzielczości albo nowsze gry, wtedy 1GB jego R7 nie starszy i będzie powodował spadek FPS, bo przy CF nie sumuje się VRAMU.

Link to post
Share on other sites

 

 

od rx460 to jest lepszy mój podkręcony hd7850, ta karta przy swej obecnie cenie jest nie warta w ogóle uwagi - oczywiście , ze gtx1050 jest lepszy po OC zrównuje sie z 1050ti (najtańsze po 700 zeta), a mozna go juz za 559 wyłapać

No właśnie znalazłem w przedsprzedaży MSI GTX 1050 Ti za 700 zł ma 4 GB pamięci, oczywiście przekracza to troche mój budżet ale trudno. Czy jest warto do niego dopłacić te 140 zł ? Właściwie zwykłego 1050 bym się zdecydował gdyby w tej cenia miał 4 GB bo uważam jednak że za 2 lata te 4GB to będzie za mało. Przy Radonie trzyma mnie jedynie możliwość dołożenia drugiej karty.

 

Powiedzmy że teraz mam inny dylemat. Myślę żeby dokupić do swojego R7 260X Radeona RX 460 2GB, będzie kosztował 520 zł. Jak taki zestaw Crossfire będzie wypadał w stosunku do GTX 1050Ti 4 GB ? Podwójny zestaw będzie droższyzy o jakieś 70 zł ale o ile będzie wydajniejszy ? Inna perspektywa jest taka, że za 2-3 lata wyrzucę tego R7 260X i dołożę coś mocniejszego bo jak na razie to jest jakaś masakra z tymi cenami, Ceny są prawie takie same jak 3 lata temu prawie nic się nie zmieniło.

Link to post
Share on other sites

nie wiem jak teraz ale kiedyś jak robiłem crossfire to mozna było łączyć tylko rodzinami , np hd48xx, hd58xx, a już hd48xx z hd58xx nie było można, żeby nie było tak że kupiśz  rx460 i go nie sparujesz z tym r7 260

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
Porównuje ją do 270X, bo nie dostanie 100% wydajności szybszej grafiki, to tak nie działa.

Więc w CF będzie przeważnie podobnie jak przy jednej RX460.

Problem sie zacznie jak będzie grał w wyższej rozdzielczości albo nowsze gry, wtedy 1GB jego R7 nie starszy i będzie powodował spadek FPS, bo przy CF nie sumuje się VRAMU.

Tyle że dodatkowa karta np. RX460 będzie miała 2 GB a nie 1 GB więc będzie 2 GB.

 

bo przy CF nie sumuje się VRAMU.

 

Czyli dwie karty które mają po 2 GB mają w CF nie 4 GB a 2 GB ?

Link to post
Share on other sites

Dwie karty robią sobie mirror danych na Vramie, jak jedna będzie miałą 1GB a druga 2GB to mirror i tak będzie miał 1GB bo fizycznie jakby to karta rozwiązała ? :)

I zawsze zejdzie ci do pojemności najmniejszego Vramu.

 

I tak jak kolega mówi, RX460 i 270X raczej nie połaczysz, albo skok wydajnosci będzie minimalny.

Lepiej jedna mocniejszą, niż dwie słabe łaczyć.

Link to post
Share on other sites

W takim razie rezygnuje z Crossfie. Myślałem że pamięć jest używana z karty master. Nie ma to żadnego sensu. Na 80% zamówię GTX 1050Ti, kosztuje 700 zł. Wydaje mi sie że to obecnie sensowny wybór. Waham się jeszcze nad GTX 1050 - 560 zł (właściwie to jestem do niego najbardziej przekonany gdyby nie to że ma 2GB) oraz nad RX460 4GB 560 zł - do niego przekonuje mnie jedynie fakt że mogę do niego coś później dokupić chodź może być tak że lepiej będzie go sprzedać a kupić coś nowszego.

Edytowane przez Dareku22
Link to post
Share on other sites

myślę że GTX 1050Ti będzie ok, ewentualnie RX460. Ale stawiaj na tę pierwszą :)

Zdecydowałem się na MSI GeForce ® GTX 1050 Ti 4GB OC za 690 zł. 3 lata gwarancji, taktowanie rdzenia w trybie boost to 1455 Mhz. Myślę że to dobry wybór.

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Zmieniłem jednak zdanie. Kupie RX 470, Po rabacie za 840 zł.

Link to post
Share on other sites

Cena może i fajna, ale mocno nadwyrężyła mój budżet, ale sądzę że warto. Przy moich wymaganiach nt. grafiki powinna starczyć na jakieś 4 lata. Później może dołoże drugą taką samą jak ceny mocno spadną, albo jak nie spadną to sprzedam z niedużą stratą. Mój obecny R7 260X stracił na wartości w przeciągu 3 lat około 100 zł, gdyby nie to że ma 1 GB zamiast 2GB jeszcze by trochę u mnie pociągnął. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...