Skocz do zawartości

Proces kopiowania się zawiesza przy obu dyskach WD


Recommended Posts

Witam

Miałem dysk WD My Passport Ultra. Niestety po dwóch latach użytkowania nie mogłem na niego przenieść danych ponieważ proces kopiowania się zawieszał. Towarzyszył temu dziwny dźwięk z dysku. Dysk oddałem do reklamacji, dostałem nowy, podobny. Próbowałem przenieść na niego 50Gb zdjęć i krótkich filmów. Około 30 GB się skopiowało i pojawił się podobny problem. Nic już nie mogę na niego przenieść. Wyczytałem, że warto użyć Total Commandera, ale jest ten sam efekt. Czy to może być wina komputera? Czy może powinienem jakoś przygotować najpierw dysk?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Ci za odpowiedź. Mam małego synka i mało czasu teraz, ale jak znajdę chwilę to rozszyfruję co napisałaś i dam odpowiedź jeszcze dziś :-)

Dodam, że zawieszonego procesu kopiowania nie mogę nawet anulować, aby rozpocząć go ponownie muszę zresetować komputer.

Edytowane przez thaiphoon
Link to post
Share on other sites

Jak byk wygląda jak podpięty pod USB 2.0, lub przewodem USB 2.0, czyli bardzo możliwe że po prostu nie dostaje wystarczająco dużo prądu 
Spróbuj podpiąć tym krótkim kabelkiem co dostałeś razem z dyskiem pod port USB 3.0 ( powinieneś mieć 2 z tyłu płyty )

 

rozszyfruję co napisałaś

łeś  ^^

smart czysty 

Link to post
Share on other sites

Jak byk wygląda jak podpięty pod USB 2.0, lub przewodem USB 2.0, czyli bardzo możliwe że po prostu nie dostaje wystarczająco dużo prądu 

Spróbuj podpiąć tym krótkim kabelkiem co dostałeś razem z dyskiem pod port USB 3.0 ( powinieneś mieć 2 z tyłu płyty )

 

łeś  ^^

smart czysty 

Jasne, że miało być łeś  :)

Twoja rada okazała się być strzałem w 10  :)  wszystko pięknie się zgrało. Zawsze podpinałem dyski pod USB, nie patrzyłem czy to 2.0 czy 3.0, okazało się 2.0  :)

Kurcze, czy ten pierwszy dysk, który poszedł do reklamacji mogłem uszkodzić przez podawanie mu zbyt małej ilości prądu?  :P

 

Dziękuję Ci bardzo za pomoc  :)

Link to post
Share on other sites

uszkodzić nie uszkodzisz ( przynajmniej nie bezpośrednio ), ale zależnie od oporu przewodu może mu po prostu czasem nie starczyć energii, np przy intensywnym odczycie czy zapisie, wtedy wskakują zabezpieczenia przeciw uszkodzeniu danych i głowice są parkowane, a talerze zatrzymywane.  


temat zamykam 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...