Skocz do zawartości

Temperatura w spoczynku GTX 1060


Recommended Posts

Chciałbym się upewnić że jest to normalne i bezpieczne. Zakupiłem GTX 1060 od Gigabyte w wersji 3GB Windoforce. Karta w stanie spoczynku osiąga temp. od 40 do ok. 52 stopni. Takie temperatury są normalne ? Pytam ponieważ do tej pory mój GTX 960 od Palita w spoczynku miał max 29 stopni a pod obciążeniem absolutne max dla niego to bylo 60 stopni, zazwyczaj 57-58. GTX 1060 łapie max 73 stopnie, karta jest pół pasywna , wentylatory startują od 60 stopni. Czy wszystko jest w porządku czy szukać inny model ?

Link to post
Share on other sites

W spoczynku temperatura karty półpasywnej powinna oscylować wokół tej niższej wartości (ok. 40 stopni). Jest to bug występujący w Windows 7. Miałem tak na Asus Strix GTX 970, że po wyjściu z niektórych gier karta nie zbijała napięcia i innych parametrów i temperatura dochodziła do 50-60 stopni w idle. Po zresetowaniu kompa temperatura w idle powracała do ok. 40 stopni. Po przejściu na Windows 10 temperatura karty zawsze jest zbijana do ok. 40 stopni po wyjściu z każdej gry bez restartowania kompa.

Link to post
Share on other sites
Gigabyte zawsze był uważany za głośny i ciepły, dziwne że mając tak rozbudowaną chłodnice 3 wentylatory na gtx osiąga wyniki jak 480 :x

Ten model co kolega się pyta nie jest głośny, też mam tą kartę. Co prawda u mnie jest mniejsza temperatura ale komp stoi w chłodnym pomieszczeniu i maks temp to 65 stopni.

Link to post
Share on other sites

Mam Windows 10 i jest tak jak mówisz po wyjściu z jakiejkolwiek gry temperatura trzyma sie tej górnej wartości czyli 50, po restarcie 37-40. Ta wersja to nie G1, tylko windforce i 2 wentylatory. Rzeczywiście uważa się karty gigabyte za głośne ale ten jest naprawdę cichy. Mariusz mówisz że masz ten sam model, brzeczą/bzyczą cewki bez v-sync ? Przy wyborze karty kierowałem się ceną i trybem pół pasywnym, Asus i Palit takiej opcji nie miały. Został Gigabyte w tej wersji lub MSI Armor. Dlatego też pytam czy jest okej czy przetestować inny model. Jak wspominałem gtx 960 też był pół pasywny ale nawet nie przekroczył 30 stopni a w niektórych grach nawet nie przekraczał 60 stopni i nie włączyły sie wentylatory.

Link to post
Share on other sites

Z tego wynika, że przyczyna nie leży w samym systemie, tylko w sterownikach lub ustawieniach opcji zasilania. Nie jest to usterka samej karty, tylko kwestia oprogramowania, które nie obniża napięcia na karcie po wyjściu z gry. U mnie na Windows 7 ten problem występował tylko w przypadku niektórych gier, głównie od Paradoxu (EU IV i inne). W Windows 10 u mnie ten problem nie występuje.

Link to post
Share on other sites

Ja zainstalowałem evga precsion i mi wszystko wraca do temp wyjściowych. Co do cewek to najpierw myślałem że nie skwierczą bo przy testach gier fps nie przekraczał 100 ale gdy zrobiłem testy w benchmarku 3d mark sky diver czy jakoś tak gdzie fps poszedł grubo ponad 200 to je usłyszałem aje też nie specjalnie głośno. Generalnie gram z v-sync bo tak lubię i przy 60 fps nic nie słychać , więc ja jej nie zwracam bo mi pasuje jej kultura pracy i jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Furmarkiem nie testuje bo to badziew co może zepsuć kartę, ale przetestuje w Wiedzmin 3 i dam znać.

@UP a więc w spoczynku mam 31 stopni a w benchmarku Valley dobija do 69 stopni potem dość wolno spada temperatura bo poniżej temperatury 60 stopni znowu się wentyle wyłączają i powoli temp spada i trwa to dość długo. w w iedzmina 3 to 65 stopni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temperatury w spoczynku jak i pod obciążeniem zależą od temperatury pomieszczenia oraz tego jak wygląda przepływ powietrza w obudowie. A także skutecznosci chłodzenia. W teście niereferentów GTX 1060 Lipton wspomina, że ta wersja Gigabyte ma plastikowy backplate (przynajmniej wersja 6GB), więc domyślam się że może dłużej zatrzymywać wyższe temperatury tuż po wyjściu z gry, jeśli przewiew w obudowie jest mały (ciepło zawsze idzie do góry).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

18 stopni to rzeczywiście chłodno, u mnie jest 25, plus mało miejsca na obudowę. Przewiew raczej dobry, dwa wentyle z przodu, dwa u góry,  jeden z tyłu i jeden od dołu. Oglądałem jego test i temperatury rzeczywiście wysokie. Ale cały czas wspominam GTX 960, obudowa ta sama, miejsce też. Niby 1060 nowsza konstrukcja a jednak cieplejsza, nie mogę porównywać Palita 1:1 do Gigabyte  ale jednak Palit był chłodniejszy.

Link to post
Share on other sites

Ooo właśnie ten plastikowy backplate może być sprawcą że potem te temperatury wolniej spadają, nawet pomimo dobrej wentylacji. U mnie też buda zalmana z9 ma dobra wentylację a pomimo tego temperatura wolno spada po zakończonej grze, na staraj gtx960 evga z metalowym backplate spadek temperatury był błyskawiczny.

Link to post
Share on other sites

Czym obciążyć kartę aby włączyły się wentylatory w GTX WF 2 OC 6GB?
Czy 3dMark jest bezpieczny dla kart?
Posiadam takie gry jak: Battlefield 4, NFS Most Wanted, Rivals, Shift, 

Fifa 14 i Rivals przetestowane chodzi płynnie i wiatraki się nie włączają. Jedynie przy Fifie w menu bez synchronizacji pionowej piszczą cewki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...