Skocz do zawartości

Płyta pod 1155 - czy najtańsze OEM mają sens


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0chan,

Recommended Posts

Będę w przyszłym miesiącu modernizował dla kuzyna komputer (płyta , procesor, ram) z używanych części.  Budżet będzie bardzo niewielki podejrzewam w granicach 400 ~450 zł .
 
Czy płyta główna OEM z allegro link nada się, czy też jest tutaj coś niestandardowego w tych płytach iż nie będzie pasowało np do typowych obudów lub mogą pojawić się jakieś inne przeszkody na drodze? Za wersję box trzeba liczyć ~200 zł a dzięki tej płycie można by pomyśleć nad zdecydowanie lepszym CPU w budżecie.

 

Planuję:

procesor i3 2100 lub i5 2300/2400 (zależy ile kwoty pochłonie płyta i okazji jaką uda się złapać), cooler OEM najtańszy.

ram 4GB DDR3 - jakaś używka z okolicznego olx za ~ 50 zł

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie ma absolutnie żadnych dodatkowych wymagań specjalnych. Portów ma pod dostatkiem portów sata ma 4 sztuki więc starczy bo ma 2 dyski i chyba optyka.
 
Jeszcze pytanie wg. instrukcji wychodzi iż jest tam prawdopodobnie PCI-E 1.0 X16 (chyba że źle odczytuję) czy jeśli w przyszłości wymieni kartę na coś pokroju Radeon 7770 lub 7850 ewentualnie jakiś geforce 660 nie będzie z tym problemu. W teorii gniazda są kompatybilne w obie strony.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

jak juz szukasz taniej płyty pod s.1155 , to bierz ms-7707 od mediona, są na lepszym chipsecie (h67) , tez po 79 zeta na rocznej gwarancji firma wystawiła sporo z demontażu, mają juz 2x sata3 i 2x usb 3.0 przynajmniej, do tego za 320 i5 2400s za reszte ram (4 albo 8) wyjdzie cie 450-500, ale przynajmniej cep 4 jajajowy w miare wydajny bedziesz miał

specyfikacja tej płyty

http://www.findlaptopdriver.com/specs-msi-medion-ms-7707/

jak widać, PCI-E jest w wersji 2.0

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

k0chan : dzięki wielkie za uwagi odnośnie płyty, na pewno jeśli będzie ten zestaw kupował to wezmę tą płytę którą podałeś.

tobexor i vallentine: także dziękuję za uwagi,

 

jeszcze tylko pytanie odnośnie chłodzenia gdy będę do tego szukał, np do i5 2400 na allegro niektóre boxowe chłodzenia są oznaczone iż zalecane do prockow o max TDP 35W. Skąd wiedzieć który box będzie prawidłowy do tego procesora? niektóre z tego co widziałem mają podstawę miedzianą inne aluminiową. 

 

edit:

Ogólnie myślałem o link czymś takim. W moim i5 4670 mam chyba identyczny z miedzianą podstawą. 

Edytowane przez xiveris
Link to post
Share on other sites

procesory z "s" to sa te oszczędniejsze np i5 2400s , tdp 65w, zwykły i5 2400 ma 95w

ale 35w to mają haswelle  z literką t, np i3-4160t , może od nich te chłodzenia ktoś wyprzedaje. W każdym razie , jak będziesz brał, to bierz takie z wkładką miedziową, nie te całe z aluminium

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ostatnio i5 2400 poszły trochę w dół z ceną, chyba przez to , że ich sie sporo pojawiło, sklep w którym ja kupuje i sledze rózne rzeczy przed 1 listopada wystawiał je po 429 zeta, a obecnie już po 389 są wystawione. Oczywiście od zwykłego Kowalskiego idzie i za 300 dorwac, a nawet niżej, sam sie zastanawiam, czy nie wziąć tego i5 2400 i tej płyty ms-7707, jak sprzedałbym swojego PII + mobo nawet dużo bym nie musiał dokładać, a wydajnośc zawsze wyższa takiego intelka. Tyle , z e mi chodzi od dłuższego czasu jakiś Skylake I3 po głowie i nowa płyta, ale na to to jeszcze musiałbym trochę poodkładać :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Miałem z tymi MSI doczynienia i na tej mobo na czipie p67, takiego i5 2400 można normalnie podkręcić o turbo, oc na tej omowej płycie nie jest po blokowane.

miałeś daryzda akurat tego mediona ms-7707? własnie fajnie, ze w końcu kogos znalazłem, co takową płytę posiadał, bo nurtowało mnie OC na tej taniej płycie czy takiego i5-2400 dałoby sie bujnąć jakieś 300-400 mhz w górę ? :)

Link to post
Share on other sites

Składałem koledze na tym medionie razem z i5 2400, o ile pamiętam hulał na 3,7GHz na wszystkich rdzeniach i to na chłodzeniu box-owym [ tym wysokim z C2D , usunięte pusz-piny i przykręcone do mobo śrubkami z gumowymi podkładkami  ]

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

daryzda, jeszcze jedno pytanie, pamiętasz, czy na tej płycie można zmieniać mnożnik? na allegro 2500k jakiś wylew po 450 zeta  i tak myśle, jakby ten medion miał mozliwośc zmiany mnożnika, to jakieś OC od razu można byłoby strzelić tak na 4,2ghz , co by za bardzo sekcji nie obciążąć

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...