Skocz do zawartości

Komputer do pracy biurowej


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : praca biurowa

  • Maksymalna kwota : brak, proszę jednak o rozsądek, to nie ma być komputer do gier, a jedynie do pracy, chcę żeby było opłacalnie

Kiedy zamierzam kupić komputer? : koniec listopada/początek grudnia

Których części potrzebuję : skrzynia, monitor (zapytam też w dziale monitorów, ale propozycje mile widziane), drukarka laserowa (to samo co przy monitorze)

Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie ma takiej potrzeby

Rozdzielczość mojego monitora i model : brak monitora, w planie zakup jakiegoś FHD

Specjalne wymagania : dysk 1TB, najlepiej dysk SSD (ma być szybko i bez zawieszeń), elegancka obudowa (do biura)

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu : brak

Inne : proszę żeby zestaw był możliwie jak najcichszy

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Link to post
Share on other sites

Budżet niech będzie 2500zł, może być więcej, jeśli będzie to tego warte.

Programy to głównie Microsoft Office, jakieś programy do prowadzenia księgowości itp. Czytanie wiadomości w internecie, wysyłanie email'i, czasami będzie oglądany jakiś mecz i w sumie to tyle.

Na komputerze będzie się znajdowało mnóstwo dokumentów i to wszystko musi być jakiś czas archiwizowane. Preferuję opcję z 1TB (było to właściwie jedyne wymaganie osoby dla której kupuje ten komputer). Wiem, że dokumenty nie zajmują wiele miejsca, ale będzie ich naprawdę dużo, a i osoba dla której ten komputer jest przeznaczony nieczęsto robi porządki w swoich plikach.

Chciałem jeszcze dodać, że komputer będzie włączony i używany przez wiele godzin dziennie, jeśli ma to wpływ na dobór części.

Link to post
Share on other sites

Jakie te programy księgowe, będzie pakiet Insert czy tylko płatnik,  druki IPS/księga VAT itd ?

 

1 x MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL151 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black)1 x Intel Pentium G4400 /3.3GHz, 3MB, LGA1151, BOX/1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Antec VP-PC 400W 120mm1 x AOC i2269Vwm (IPS, 6ms, HDMI/DP)1 x Liteon iHAS124 SATA (black)1 x Hewlett Packard LaserJet P1102w1 x SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

2547zł
 
Dwurdzeniowy Pentium, 8GB RAM będzie tu wystarczające, płyta z niezłym wyposażeniem, cichszy cooler na CPU, 1TB HDD na dane, dysk SSD 240GB pod system i programy, obudowa z coverem na zasilacz jednym wentylatorem 120mm i usb 3.0, zasilacz Anteca z dużym zapasem mocy. Do tego 21,5" monitor FHD na matrycy IPS z wbudowanymi głośnikami oraz drukarka laserowa od HP.
Z tym ostatnim jeszcze popytaj, ale z tego co widzę nie ma w tym budżecie niczego bardziej sensownego.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc i jestem pod wrażeniem, ze taki sprzęt da się złożyć już za 2500zł (zwłaszcza SSD - 2 lata temu kupiłem taką samą pojemność dwa razy drożej).

 

O programy wypytałem i będzie używany Płatnik, druki to po prostu wielostronicowe umowy dla dużych firm, nic specjalnego (może najprościej napisać - wszystko co związane z pracą prawnika dużych firm).

 

Trochę nie doprecyzowałem - budżet 2500zł dotyczy samego komputera, bez wliczania monitora, a zwłaszcza drukarki - obecna to już nieco wiekowa HP LaserJet 3330, ta którą planuje kupić ma mieć podobne funkcje, podajnik stron do kserowania/skanowania i być przygotowana na codzienne drukowanie bardzo dużej liczby stron, a zdaje sobie sprawę, że to trochę kosztuje. Więc nasuwa mi się pytanie czy warto do czegoś dołożyć, by jakoś jeszcze ewentualnie zwiększyć wydajność, czy poprawić kulturę pracy, bo jednak zależałoby mi, aby zestaw był możliwie jak najcichszy.

Link to post
Share on other sites

Można na pewno dołożyć do chłodzenia CPU z większym radiatorem i śmigłem - SPC Fera 3 oraz do wyciszonej budy SPC Pax M70. Ma koniec można pomyśleć o lepszym zasilaczu 

 

 

 

ta którą planuje kupić ma mieć podobne funkcje, podajnik stron do kserowania/skanowania i być przygotowana na codzienne drukowanie bardzo dużej liczby stron, a zdaje sobie sprawę, że to trochę kosztuje.

Najlepiej pytaj o to w odpowiednim dziale.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...