Skocz do zawartości

Modernizacja PC 1200zł


Recommended Posts

Ok dziękuję za pomoc. Udało mi się skomponować następujące podzespoły:

1. Procesor:
Intel Core I7-2600K 8MB LGA1155 - 630 zł + Silentium Fortis HE1225 (ze starego zestawu)
2. Płyta główna:
MSI P67A-GD53 - 190 zł
3. Pamięć:
Pamięć Ram Kingston 2x 8gb DDR3 PC3 2Rx8 12800u - 250 zł
4. Karta graficzna:
Asus Gtx 1060 Dual OC 6gb  - 1075 zł (używka jeszcze na gwarancji, stwierdziłem że lepiej dołożyć, gdyż ceny gtx 960 i gtx 970 nie zachęcały). 

5. Dysk twardy:
Dysk Samsung 500GB 7200 16MB - ze starego zestawu

6. Dysk SSD: 

Intel SSD 520 Series - ze starego zestawu
7. Obudowa:
CoolerMaster Elite 370 Czarna - ze starego zestawu

8. Zasilacz: 

XFX Core Pro 550W - ze starego zestawu.

 

PS: Jeszcze zapomniałem zapytać, czy w takim zestawie mogę bez obaw podkręcić i7? Do jakiej częstotliwości byłoby wstępnie bezpiecznie przy takim chłodzeniu tzn. Silentium Fortis HE1225? Mnożnikiem czy może szyną (na płycie znajduje się przycisk OC Genie, który automatycznie chyba podkręca, może z niego skorzystać)? Chyba, że w tym momencie jeszcze testować, a później jak będzie potrzeba podkręcać?

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites

Ok zestaw złożony, wszystko działa jak należy. Tylko jeszcze takie pytanie, czy około 1400 RPM przy temperaturze około 30 st w spoczynku dla Fortis HE1225 jest ok (maksymalne obroty to około 1500 RPM? Przy odpaleniu jakiejś gry przy przez około godzinę temperatura nie przekraczała 40 stopni. W sumie są raczej ustawienia stockowe (3.4 GHz - 3.8 Ghz w Turbo). Zastanawiam się, czy nie za mało nałożyłem pasty termoprzewodzącej (użyłem Arctic Silver 5). A może jest taka funkcja qool and quiet w intelu, bo z tego co pamiętam w amd ta funkcja operowała zakresem od 800Mhz do 3.2 Ghz w Phenomie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites

Ok, a jeszcze w biosie mam 3 tryby: eco, standard i oc. W tej chwili mam standard, a próbując włączyć eco pisze coś click II bios bodajze. Przy trybie oc jest to samo. Na płycie mam jakiś przycisk OC Genie. Może aby odblokować oba tryby muszę wcisnąć ten przycisk OC Genie?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odkopuję temat. Moje pytanie dotyczy OC i7-2600k. Czy przy zestawie jak w poście nr 26 podkręcenie szyną do 4x4.0 Ghz jest bezpieczne przy automatycznym ustawianiu napięcia. Wg OCCT maksymalne napięcie wynosiło 1.3 V. Test wykonywałem chwilę temu (test krótki 10 min). Jednak program mam odpalony w tle i podczas gier przy dłuższych sesjach wszystko wygląda podobnie. Póki co komputer chodzi stabilnie. Wykresy z OCCT można pobrać ze strony:

https://www.sendspace.com/file/sska5y

 

Z kolei w hwinfo pokazuje napięcie maksymalne 1.336V. Poza tym, jeśli na którymś z wykresów OCCT jest przedstawione napięcie na lini 12V równe 8.1V to jest to błąd programu, bo w HWinfo wskazuje prawidłowe 12V na lini 12V i nie ma żadnych objawów zużycia zasilacza.

 

Głównie chodzi mi o to, czy lepiej ustawić stałe napięcie czy przy takich taktowaniach może być automatyczne.

 

Z góry dziękuję za rady.

Edytowane przez lookki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...