Skocz do zawartości

8800gt Kończy żywot??


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zauważyłem niepokojące rzeczy dziejące się z moim Geforcem 8800gt od XFX.

 

1. Na ekranie pojawiają sie takie mało widoczne, jaśniejsze, poziome paski przelatujące od dołu do góry. Widać je tylko na ciemnym tle.

Na jasnym tak jak np strona benchmark ich nie widać ale kiedy wejdę na np demotywatory to juz tak. Znacznie wyraźniej widać je podczas gry i w menu gry gdy jest ciemne.

 

Czy da sie to jakoś naprawić czy poprostu karta jest już na wykończeniu?

 

Dodam że karta jest fabrycznie podkręcona do 670/1650/970 a obniżenie do referencyjnych taktowań nie pomaga.

 

2. Przy okazji powiem o drugim problemie: gdy podłącze monitor do lewego złącza to obraz przybiera odcienie zielonego, wygląda to tak: (po lewo zdjęcie mojego monitora, po prawo prawidłowy obraz) :

http://screenshooter.net/data/uploads/zxur3f8idrdy1qd.jpghttp://djharry.blox.pl/resource/obraz_kontrolny.jpg

 

 

PS gdyby miało to znaczenie to jakiś czas temu z karty odkleił się jeden radiatorek, ale gdzieś go zgubiłem i wkońcu nie przykleiłem z powrotem. Był na obszarze zaznaczonym na czerwono:

http://screenshooter.net/5741939/img7/skrin

Link to post
Share on other sites

na 3 zdrowaśki do pieca

 

a tak bardziej serio na taką drobnostkę to sciągnąć chłodzenie i porzadnie nagrzac układ suszarką, z jednej i drugiej strony, bez gwałtownych ruchów po czym zostawic do samoczynnego ostygnięcia, na koniec przykręcic chłodzenie, w miare mozliwosci dokladajac jakies podkladki pod sruby

Link to post
Share on other sites

piekarnik nagrzej do ok 200 C*

wszelkie plastiki z karty zdejmij

karte na tacke do grilla lub inne alu, GPU do gory !!!

ok 10 minut,wystudzic,sprawdzic

 

calkiem niedawno postawilem na nogi 8800 gts 320m gigabyte,a sypala artami strasznie :)

w necie(you tube) jest masa filmow

powodzenia

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na szczęście obyło się bez piekarnika a karta okazała się sprawna.

Winowajcą był... kabel sygnałowy... :D

 

Odkryłem to gdy podłączyłem inny monitor aby upewnić się że to karta. Na monitorze brata błędy były nieco mniej widoczne ale być może wynikało to z innych ustawień. Zrezygnowany postanowiłem z czystej ciekawości zobaczyć co będzie na innym kablu. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wszystko było dobrze na obu monitorach ;)

 

Odgrzebałem więc ze strychu stary kabel, podłączyłem go i wszystko śmiga bezproblemowo.

 

W sumie trochę to dziwne bo już na samym początku wykluczyłem monitor z kręgu podejrzanych ponieważ w biosie i podczas wczytywania systemu wszystko było ok. Dopiero w systemie i podczas gry pojawiały się te paski. :)

 

W każdym bądź razie dzięki za pomoc, a karty chyba się pozbędę póki jeszcze jest sprawna, dalej niech się martwi przyszły właściciel :cry:

Link to post
Share on other sites

Kurde powiem ci szczerze że zapomniałem sprawdzić tego kabla. Dopiero jak udało rozwiązałem problem i napisałem posta to mi się przypomniało :oops:

 

A skoro już piszę to może pomożecie rozwiązać drugi problem, mianowicie zielony obraz na jednym z wyjść DVI?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli korzystasz z przejściówki to ją wymień, jeżeli nie to sprawdź stan pinów, jeżeli to wciąż nie to, to sprawdź wtyczkę od strony karty (luty) i czy nie ma fizycznych uszkodzeń (tzn.zarysowania albo popękany laminat, ale raczej ich nie będzie).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...