Skocz do zawartości

Upgrade sprzętu za stosunkowo małe pieniądze (maks 1000zl)


Recommended Posts

Cześć, kumpel postanowił lekko ulepszyć swój zestaw. Głównie chodzi o wymianę procesora (a co za tym idzie większości części). Obecnie posiada starutkiego dual core i poprosił mnie o radę. Moim zdaniem wszystko oprócz grafiki (gtx460), dysku, napedu i ew. Obudowy powinno polecieć do wymiany.

 

Ogólnie to myślałem nad czymś takim:

-SPC M20

-Thermaltake TR2 450W lub ew. SPC L1 500W

-4GB ram DDR3

 

Na te 3 części pójdzie jakieś 350-370zl

 

Pozostaje więc kwestia procesora i płyty głównej. Tutaj myślałem nad i5 2400 (do 400zl można dostać ) i taniej płycie głównej (150-200zl). Ma to sens? Warto się w to pakować?

 

Jeszcze druga kwestia. Niby ma ten budżet do 1k ale woli wydać mniej. Stąd zastanawiałem się też nad drugą (tansza) propozycja. Tutaj mam dwa pomysły i5 750/760 lub i3 sandy/Ivy. Która z tych opcji byłaby lepsza? Wydaje mi się że i5 byłby znacznie lepsza opcja (4 rdzenie).

 

Prosiłbym o opinię, radę na temat takich "zestawow"

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Warto przejrzeć dział "sprzedam" na kilku forach, ludzie często pozbywają się tanio całych zestawów, a na pewno to lepsze niż branie wszystkiego na części z tak małym budżetem/ doliczanie wysyłek i czasu na szukanie. Z nowych części raczej nic nie zrobi co miało by ręce i nogi, chyba że faktycznie stare gry 

Link to post
Share on other sites

@nos_tro

Wybacz, odruchowo pominąłem bo w głowie miałem że do wymiany. Konkretnych modeli sam nie znam ale ogólnie jest tam: core 2 duo (albo jakiś inny stary dwurdzeniowiec Intela), 2gb ddr2, zasilacz no name 450w, obudowa no name,gtx460 I dysk Samsung 500gb. Stąd już na wstępie założyłem że wszystko prócz dysku i grafiki do wymiany bo obecnie to najwyżej c2q tam wsadzi

 

@Qdyn ek

W Wiedzmina czy nowego bfa nie ma zamiaru grać. Jak mu ruszy najnowszy pes, Fifa, lol, jakies wyścigi czy strzelanka to będzie zadowolony

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

@3ndurek

Wliczasz w to, że (przynajmniej moim zdaniem) trzeba wymienić też zasilacz? Dodatkowo właśnie jakoś bardziej skłaniałbym się ku i5 750/760 niż i3 SB/Ivy.

@kajtek.

Rozejrzę się, może będzie jeszcze podobna okazja.

Też właśnie patrzyłem m.in. na ten test, stąd właśnie i5 750/760 wydaje mi się lepszym wyborem niż i3 SB/Ivy. Niby trochę drożej, ale wydajniej i zawsze będzie można to OC zrobić. Jakby udało się dorwać takiego Xeona + mobo za ~300 zł to nawet by drożej nie wyszło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...