Skocz do zawartości

Phenomy czterordzeniowe.


Recommended Posts

Witajcie, szukałem informacji, które mnie interesują ale nie znalazłem...

Interesuje mnie proc 4rdzeniowy na AM3 no i żeby miał dobre OC. Oczywistym wyborem jest 955 C3 BE. (zapomniałem dodać, że mam Karakorum + Fander Selekta)

A jak sprawa wygląda z odblokowywanymi procami? Tzn.

Czy np. 2jajowiec odblokowany na cztero jest gorszy od 955? Dużo gorszy?

Czy 3jajowiec odblokowany na cztero jest gorszy od 955? Dużo?

Czy 3jajowiec i 2jajowiec odblokowane do 4jaj sprawują się tak samo? Chodzi mi o OC i w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki procesor jest brany pod uwagę.

Mając na myśli dwujajowca to chyba Phenoma 555, u tego gdy odblokujesz 2 rdzenie, teoretycznie otrzymasz pełnoprawnego Phenoma 955, podejrzewam, że wydajność będzie bardzo zbliżona.

Jeśli chodzi o trzyjajowca, w tym przypadku zapewne Atholna x3 to oprócz odblokowania rdzeni, trzeba także odblokować pamięc L3 żeby otrzymać Phenoma. Problem w tym, że większość Atholnów jest fizycznie jej pozbawiona, czyli odblokowanie jest niemożliwe.

Jeśli masz kasę, bierz 955, nie warto ryzykować, nigdy nie wiesz czy dany procesor po odblokowaniu będzie stabilny, jakiego będzie potrzebował napięcia itp.. Tym bardziej jak planujesz OC.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź... pewne sprostowanie teraz...

 

Kasę mam na 955 ale planuję także zakup GTX460 także oszczędzam gdzie tylko mogę...

 

Co do trzyjajowych proców to chodzi mi o Phenom x3.

 

Ryzyko ryzykiem ale można na allegro/ forum dorwać proce używane i sprawdzone przez gościa np. pisze, że jego Phenom X2 odblokowuje się do x4 i możliwe jest OC na poziome np. 3,8GHz.

 

W sumie to możlie, że gościu ma lepszy sprzęt niż ja i może wycisnąć więcej... ale sam nie wiem.

 

Mam chłodną i dużą budę - Haf 922 + kilka wentyli w tym 2 *20cm.

Mobo to ASROCK M3a770de - tego pewien nie jestem

Chłodziwo proca to Pentagram Karakorum ze zmienionym wentylem na Fandera Selektę.

Link to post
Share on other sites

Phenomy II chyba się dużo od siebie nie różnią (może rewizją i cechami osobniczymi), mój idzie na ~3.9Ghz przy 1.35-1.4, a na 3.6 z obniżonym woltażem.

 

Ja również proponuje Tobie 955 c3, ewentualnie Athlon 2 x3 lub x4 jeżeli krótko z kasą.

 

Poza tym cache L3 daje niewielki zysk:

http://www.tomshardware.com/reviews/ath ... ,2416.html

 

Co z Twoim Phenomem x2 550?

Nie przetaktował się ani nie odblokował?

 

Przykro mi, że słabsza grafika niestety jest "za krótka" na Twoje potrzeby, ale nie każdy siedzi jak ja na CRT 19".

 

Daj znać jak się sprawuje nowy sprzęt jak już dotrze.

Link to post
Share on other sites

Czyli odradzacie kupno x2 albo x3 w celu odblokowania... ok :D

A co powiecie np. o Phenomie 945 ? Minimalnie słabszy od 955 ale z zablokowanym mnożnikiem... Chociaż myślę, że jak na Phenoma przystało da się podkręcić :zamykamy:

 

Jak myślicie (możecie poprzeć testami/linkami) Phenom II 945 + Pentagram Karakorum z Fanderem Selektą + dobra pasta = pokręci się to? ;)

Link to post
Share on other sites

Celuję w używkę(x2, x3) dającą się odblokować albo nówkę, sprawdzoną tylko czy się odblokowuje i na sell (x2 w tym wypadku, sporo tego na aukcjach).

Chociaz te temperatury nie określone w odblokowywanych procach mnie zrażają nieco...

 

Chyba jednak lepiej kupić 4jajca zablokowane i nie BE...

 

Mam zamiar walczyć o każde 50MHz... także nie wiedza about temperatury nie za bardzo mi pasi...

Link to post
Share on other sites

Planując OC nie baw się w Unlocki. Kup PhenomaII x4, ewentualnie jak chcesz zaoszczędzić to AthlonaII x3/x4. Cache L3 tak naprawdę wiele nie daje w grach. W takim GTAIV to jest 3fps różnicy. Nie sądzę więc, żeby inne tytuły bardziej wymagały dodatkowej mocy procesora. 4rdzenie też tak naprawdę wykorzystane są przez niewielką część aplikacji.

 

Ale tak naprawdę na Twoim miejscu poczekał bym jeszcze jakiś czas (miesiąc/dwa) z zakupem procesora i podstawki. Bulldożery są bardzo obiecujące. :/

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Chociaż myślę, że jak na Phenoma przystało da się podkręcić :zamykamy: Jak myślicie (możecie poprzeć testami/linkami) Phenom II 945 + Pentagram Karakorum z Fanderem Selektą + dobra pasta = pokręci się to? ;)

Procek być może się pokręci, ale z płytą mogą być problemy. Sam mam odblokowanego Phenoma i tego ASRocka i mam kłopoty z "poważniejszym" OC
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...