Skocz do zawartości

Wymiana zasilacza do 250zł


Recommended Posts

Płyta główna: MSI Z97 G43

Procesor:  Intel i5 4690k

Chłodzenie CPU: Thermalright Macho 120 Rev.A

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD7850 1GB

Dysk twardy: WD Cavair Blue 1TB

Pamięć RAM: 2x 4GB

Zasilacz: Deus G1 500W

Obudowa: SilentiumPC Brutus M40

Dysk SSD: Crucial M550 256GB

 

Hej potrzebuję zasilacza do powyższego komputera do 250zł - miło jeśli będzie troszkę tańszy. Wymieniam zasilacz, ponieważ obecny zaczął wydawać dziwne dźwięki, poza tym w niedalekiej przyszłości karta graficzna pójdzie do wymiany - nie wiem jeszcze na jaką pewnie coś do 1000zł.

Link to post
Share on other sites

Trochę dużo jak na mój budżet 300zł :V No ale mógłbym niby przeznaczyć tyle w ostateczności... tylko, że chciałbym kupić go najlepiej w x-komie, z tego względu, że mam w miarę blisko i w razie problemów łatwo oddać na gwarancję, bez zabawy w wysyłki. A nie mogę go znaleźć w innym sklepie niż proline

Link to post
Share on other sites

Ludzie to nie zmienia faktu że to budżetowe PSU, i dopłata do (chociażby) ant/vp 500w jest bardziej niż wskazana. No bo jak już mamy być tacy skrupulatni, to i de facto EGA (300w) produkcji FSP też ''uciągnie'' ten zestaw.
Proponuje strzelić normalnego 80bronz niż kombinować na siłę golda. ;)

 

corsair vs 550w
antec vp 500w

 

Edytowane przez owoce morza
Link to post
Share on other sites

 

 

S12G budżetowy? 
 
według seasonic-a jest to niby budżetowo/średnia konstrukcja, lecz w porównaniu z innymi nadal zamiata konkurencje 
W tej cenie można by coś pokroju CX450m 239zł lub xfx ts P1-550S-XXB9 249zł kupić 

oczywiście s12g byłby najlepszym wyborem, lecz trzeba dopłacić 
Co do g series, a s12g ( to różnica to brak płytki modularnej )
Link to post
Share on other sites

CX ma słabe kondensatory a XFX brak DC-DC. A 444W w S12G to i tak spora nadwyżka do nowych kart graficznych. Sam się nad taką konstrukcją zastanawiam mimo, że mam mocno kręconą i5 + R9 390. 

 

Poza tym Seasonic zawsze daje sporo zapasu mocy. 10-15%

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

No dobra dzieki za linki i pomoc, teraz kwestiatego czy jak moj komputer wykorzysta mysle max 180W (i3 6100 i gtx1050) to lepiej brac zasilacz 360W czy 450W?

Chodzi o to ze 360 bedzie chodzil przy 50% wydajnosci i to jest najlepsze dla zasilacza czy nie ma roznicy?

 

edit:

benchmarkt.pl:

"powinniśmy więc dążyć do tego, aby komputer podczas wytężonej pracy obciążał zasilacz w 50-80%"

 

czyli wezme tego g360 ale ciekawe czy tez tam jest zamontowany wentylator z lozyskiem fdb bo u producenta na stronie nie ma nic o tym

Edytowane przez stradu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...