Skocz do zawartości

Komputer do 3500-3800 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry

  • Maksymalna kwota : 3800

Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej

Których części potrzebuję : cały jednostkę

Czy będę podkręcać sprzęt? : tak

Rozdzielczość mojego monitora i model : Samsung 23 cale, fullhd

Specjalne wymagania 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk 750 GB

Własna propozycja zestawu :

Inne :

Witam serdecznie, kolega poprosił mnie o doradzenie w wyborze podzespołów do jego nowego komputera. On sam przeglądając neta znalazł taki o to zestaw http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2016?page=0,15

 

Ja choć marny ze mnie znawca, doradziłem mu że jeśli potrzebuje komputer na dłużej to niech pomyśli o możliwości podkręcenia procka, bo kiedyś bedzie chciał np zmienić grafikę a z procka bez k nic już więcej nie wyciśnie.

 

Znaleźliśmy temat z zestawem http://forum.benchmark.pl/topic/226837-zestaw-komputerowy-do-4300-z%C5%82/

 

I tu moją prośba czy da się coś na podzespołach uciąć tak żeby zejść np do 3800 nie tracąc znacznie na jakości ów sprzętu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png1 x Patriot 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 Viper Elite1 x MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)1 x XFX Core TS 450W 120mm Bronze

3864zł
 
MOBO z 8 fazową sekcją zasilania, 8GB RAM 2666MHZ w Dualu, wydajny cooler z 140mm  wentylatorem, GPU z półpasywnym układem chłodzenia, SSD 240GB na kościach MLC z szybkim zapisem pod system i gry, obudowa z piwnicą na PSU i dwoma wentylami w komplecie, zasilacz XFX z zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.
Link to post
Share on other sites

 

1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png1 x Patriot 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 Viper Elite1 x MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)1 x XFX Core TS 450W 120mm Bronze

3864zł
 
MOBO z 8 fazową sekcją zasilania, 8GB RAM 2666MHZ w Dualu, wydajny cooler z 140mm  wentylatorem, GPU z półpasywnym układem chłodzenia, SSD 240GB na kościach MLC z szybkim zapisem pod system i gry, obudowa z piwnicą na PSU i dwoma wentylami w komplecie, zasilacz XFX z zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.

 

 

Dzięki wielkie za pomoc, kolega chciałby kupić w morele a jak dzisiaj przeglądałem ich ofertę to 2 elementów brakuje i jednego nie mogłem po numerze seryjnym takiego samego znaleźć, chodzi mianowicie o płytę i chłodzenie na procesor (brak na stanie), oraz pamięć ram która też chyba nie jest ta sama co podana w powyższym zestawie.

 

tu koszyk z tym co jest na morelach.

https://www.morele.net/inventory/info/UY2uP/

 

prosiłbym o doradzenie jakiś zamienników za te podzespoły (ram, płyta, chłodzenie) bo najlepiej wszystko kupić w jednym miejscu oraz jeszcze jakiś tani a dobry dysk na magazynowanie danych bo kolega stwierdził jednak że chciałby nowy.

 

przepraszam za kłopot i z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc :)

Link to post
Share on other sites

W esc.pl masz kod darmowy montaż zestawu i dostawę, a przy tym pewnie też wyjdzie odrobinę taniej.

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

 

jeszcze jakiś tani a dobry dysk na magazynowanie danych bo kolega stwierdził jednak że chciałby nowy.
 

Tutaj nie ma wielkiej filozofii- WD Blue.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Sprzęt zamówiony, nawet udalo sie darmowe złożenie i wysyłkę ogarnać, dziękuję bardzo w imieniu znajomego za pomoc, teraz tak patrząc po zestawie sam żałuję że nie dołożyłem paru stówek i nie wziałem zestawu pod oc, choć zastanawiam sie czy by nie sprzedać płyty i proca i nie wymienić na 6600k.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Składając kompa dla kolegi, przemyślałem sprawę wymiany proca i płyty, aktualnie posiadam i5 6400 i msi b150 pc mate, sprzedam pewnie za nie więcej niż 1000 zł. Był bym w stanie około 500-600 zł dołożyć, maks 2000 na płytę i proca i teraz kwestia czy brać skylake czy czekać na kabylake?

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz kręcić CPU 6600K, MOBO na Z170 Z170-A G43 Plus / Z170 Pro 4 i Fortis 3.

Przy Kaby Lake jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić z poprzednich generacji będzie kosmetyczny wzrost wydajności.

Aktualnie pracuję na bardzo dużych plikach excela i accessa, czy HT w 6700 k coś pomoże czy tu te 4 rdzenie w 6600k wystarczy?

Link to post
Share on other sites

Bez jaj, do pakietu office nie potrzebujesz i7.

W pracy mam 4470 i odpalajac te same pliki w domu zauważyłem dość sporą różnicę.

 

Edit: ram w pracy 1600 (8 GB) w domu 2133 (8GB), w domu ssd w pracy chyba zwykłe hdd.

 

https://www.morele.net/inventory/info/R4JCb/

 

???

 

Edit:

Reszta budy:

Zasilacz: OCZ 600 SXS2

Dysk system: Plextor 128 GB M6S

Dysk dane: Samsung HD103SJ

Grafika: Saphhire Radeon RX 470 Nitro + 4 GB

Obudowa: Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (SPC125)

Ram: Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat z nowymi pytaniami :) Komp z tematu dotarl po 2 tygodniach do kumpla (problemy z dostępnością niektórych podzespołów), na start proc poszedł na 4,4 Ghz wszystko stabilnie przy temperaturach 55-60 stopni. Na chwilę obecna kumpel stwierdził że mu w zupełności wystarczy. Co mojego sprzętu na jakiś czas wstrzymam się ze zmianami, poczekam do 1 kwartału nowego roku na kabylake i obniżenie cen skylake wtedy pewnie wymienię proca i płytę. I tu nadchodzą moje pytania bo postanowiłem reaktywować mojego starego pc jako pc do odtwarzania filmów, grania w proste gierce na tv i magazyn danych.

Pc będzie podpięty do tv w salonie i chciałbym aby służył jako NAS.

Ze starego pc zostało mi:

Płyta: Asus M4A87TD/USB 3

Proc: AMD Phenom II X2 555

Pamięci: Kingston DDR3 1333 2x 2GB

Grafika: MSI N450 GTS

 

Potrzebuje jakiegoś taniego a w miarę stabilnego zasilacza oraz dysków, dysku na dane min 2 TB.

Jako systemówka będzie ssd z mojego obecnego pc, plextor m6s (do main pc, już jest zamówiony goodram iridium pro 240 gb bo jednak troszkę brakuje miejsca).

 

Dziękuje za udzielne pomocy w poprzednich tematach i proszę o jakieś sugestie do aktualnego problemu.

 

Co do kwoty jaką przewiduje na aktualizację sprzętu do multimediów to maks 500 zł.

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

 

 

Co mojego sprzętu na jakiś czas wstrzymam się ze zmianami, poczekam do 1 kwartału nowego roku na kabylake i obniżenie cen skylake

 

Polityka Intela nie zakłada takich zachowań. Ceny starszych generacji CPU nie tanieją po wyjściu nowych. Podobnie jest z płytami głównymi.

 

Zasilacz CX450M oraz Seagate 2TB załatwiają tutaj sprawę. Taniej, VS450W również od Corsair.  

 

 

 

Płyta: Asus M4A87TD/USB 3 Proc: AMD Phenom II X2 555
\

 

Próbowałeś odblokować do X4 ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Próbowałeś odblokować do X4 ? 

 

Pamiętam że po zakupie próbowałem, ale albo ja coś nie tak robiłem albo po prostu trafiłem na sztukę która się nie dała odblokować.

Jak poskładam wszystko znowu do kupy to spróbuję ponownie (wpierw jakies tutki trzeba chyba ogarnać bo samo ustawienie w odblokowania 4 rdzeni to za mało. 


Próby odblokowania rdzeni się nie udała, na 4 rdzeniach system nie startował, próbowałem konfiguracji 3 rdzeni na 4 włączonym system wytarował jednak wywalało ciagle błąd "kmode exception not handled ". Wiec chyba moja sztuka musi zostać przy 2 rdzeniach :) dzięki za pomoc, w planach mam jeszcze wymiane proca i plyty w głownym kompie na wersje z k ale to jak fundusze bedą pewnie gdzieś na początku przyszłego roku.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Oficjalnie z mojej sztuki nie wyciągnie nic więcej niż 2 rdzenie. Podnosiłem napięcie co 0.02 V aż do 1,36 V i za każdym razem testowałem na przemian z włączonym 3 albo 4 rdzeniem, wszystkie próby kończyły się tak samo czyli albo restartem przy ładowaniu windy, albo bs'm. Fajnie by było coś z niego więcej wyciągnąć ale do oglądania filmów i przeglądania internetu dla taty wystarczy. 

Ja jak wspominałem wcześniej koniec stycznia, początek lutego wyminie mojego 6400 na coś pod oc, zobaczę co to KL pokażę. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, temacik można zamknąć jeśli będę miał jakieś pytania w przyszłości to napiszę do moderacji, może uda się starego temata odkopać co by nie tworzyć sztucznych wątków.

 

Pozdrawiam,

 

Krzysztof.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...