Skocz do zawartości

Płyta + procesor i ram do 1300zł


Recommended Posts

Co do procesora - @kamil_18_19 dal swietna propozycje zestawu, ale jednak, nawet dla tych 100MHz, szedlbym w strone i5 6500, bo jednak jest nieco szybszy, a roznica w koszcie zakupu to 34zl:

 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6500-3-2ghz-6mb-oem-cm8066201920404-778347/

 

Procesor i tak nie bedzie podkrecany, wiec najlepiej wziasc najwiecej, jak sie da na korzysc procesora. Zakladam, ze @Autor ma jakies sensowne chlodzenie - jesli nie ma - to trzeba wziasc i5 6402P. Jesli nie ma chlodzenia, ale jest w stanie dac na chlodzenie ~80zl - bralbym i5 6500.

 

Lacznie wyszloby ok 100zl drozej (razem z nowych chlodzeniem) - ale za to kultura pracy jak i temperatury bylyby na bardzo dobrym poziomie - a w to zawsze warto zainwestowac.

 

Edit: Nawet nie 80zl a 65zl dla sensownego chlodzenia:

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-spc145-858456/

Edytowane przez _Crypt_
Link to post
Share on other sites

 

Problem z Amd jest tego typu, że widzicie cyferki i na tej podstawie wydajecie opinie. Skoro AMD takie słabe to dlaczego jego procesory są w topowych konsolach do gier ??  :/ Poza tym zastanawiam się ilu z Was miało możliwość porównania Amd z Intelem na własne oczy ?? Za rok Intel wypuści nowy procek na nowym gnieździe i znowu owieczki będą gonić do sklepów po nowy procek i płytę płacąc za to kolejne tysie ... A przyrost wydajności ?? Hmm , no tak, benchmark pokaże więcej klatek ,będzie ogólne hurra, ale patrząc na komputer stojący obok, mający na pokładzie AMD ,wskazujący kilka klatek mniej w benchmarku ,w odbiorze obrazu nie będzie żadnej różnicy. Różnica będzie w cenie. Mnie modernizacja kompa kosztuje kwotę rzędu 200 - 300 zł (mam AMD). co trzy lata.  Czy przy intelu jest to możliwe ?? Patrząc na znany portal aukcyjny w kategorii płyty główne socketów do Intela jest 8  :) Up procka wiąże się ze zmianą płyty .... ciągłe siedzenie u klienta w kieszeni ...no ale klient płaci bo więcej klatek ... Na yt masa filmów porównujących te słabe FX z topowymi Intelami. Nie widzę różnicy w obrazie ... 

Do autora postu: Kolego masz wydajny zestaw, kup płytę  ASUS A5M99X EVO, na aukcjach jest teraz dostępny w kwocie 250 zł. Dzięki tej płycie w łatwy sposób podkręcisz procek , który masz .  Masz doba grafikę. Sprzedaj starą płytę w kwocie 80 zł. Koszt upgrejtu 180 zł . Za 1100 zł kup sobie co chcesz .... Jedź zobacz Pragę lub na narty na ferie ... lub dziewczynie coś kup ...

 

 

Wypowiem się na cześć bo jestem w pracy.

1 Od kiedy Konsole są Topowe? HAHAHA

2. Różnica klatek, przecież o to chodzi że ma być jak najwięcej zwłaszcza w FPS online, a jak ktoś mówi że On nie widzi różnicy miedzy 30 a 60 to niech wraca do konsolowego świata.

3. Rachunki za prąd, będą widoczne nie można mówić że nie bo będą.

4. Kultura pracy, bo nikt nie chce mieć Helikoptera w domu.

5. Mówisz że trzeba gonić, bo intel robi różne podstawy to prawda ale czy gonić to nie koniecznie. Ja miałem jeszcze nie dawno i5 3350p i gdyby nie jeleń który mi wpadł w ręce gdzie i5 3350p, MSI H77MA-G43 i 16GB 4x4 Goodram PLAY DDR3 sprzedałem mu za 1200 zł to bym pewno podstawki jeszcze nie wymienił, prędzej grafikę.

Więc twój argument jest dość słaby ponieważ intel robi nowe podstawki, ale wydajność nie umiera z każdą nową podstawką jak to ma miejsce u Nvidii.

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Kolego kamil_18_19 proszę czytać ze zrozumieniem a dopiero później wchodzić w dyskusję. 

Płytę główną do Amd kupiłem 5 lat temu i do dzisiaj służyła mi ochoczo , bez największych problemów. Przez ten czas obsłużyła 3 procesory. Koszt wymiany każdego z nich oscylował w granicach 150 zł. Przyrost wydajności wynosił średnio x2. Ostatni procek, który kupiłem to AMD Athlon II X4 640 , który służy do dzisiaj. Przy okazji mojej dyskusji na temat "jaką kartę graficzną kupić" podpowiedziano mi by podkręcić procek. Uczyniłem to na płycie ASUS M5A99X EVO , którą nabyłem kilka miesięcy wcześniej z racji tego,  że potrzebowałem USB3 i dostępu do SATA na zewnątrz obudowy.  Komp chodzi bez najmniejszych zająknięć. Jednocześnie pracuje na Photoshopie, słucham muzyki w AIMP,IE . Włączona przeglądarka z duża ilością zakładek. W cs'a pogram przy 150 fps'ach na GTX 460.... 

To Wasze pieniądze, więc wydajecie je tak jak chcecie, jeżeli to Waszych rodziców to szkoda mi rodziców, bo pewnie ciężko pracują by zarobić te 1300 zł. Tyle w tym temacie ... A Wy dalej pokazujcie słupki :) 

Edytowane przez fukdar
Link to post
Share on other sites

Co Ciekawe w sklepiej powiedzieli mi ze bardziej oszczędnych procesorów jesli chodzi o pobór prądu to od FX-ów nie ma...

Ja bym na Twoim miejscu nigdy więcej nie poszedł do tego sprzedawcy...

Fx nie jest zły, ale w dzisiejszych czasach jest zbyt przestarzały, a co za tym idzie nie efektywny, co phenoma brakuje mu instrukcji choćby do mafi3 i bez względu na to ile się z niego wyciśnie ta gra po prostu nie pójdzie.

 

Za 1300 zł złożysz na prawdę mocny zestaw, pytanie tylko czy mogą być używki ?

http://allegro.pl/procesor-intel-i5-6600k-4x3-5gh-dwu-miesieczny-i6560897728.html idzie czasem taniej wychaczyć + mobo z170 nawet najtańszy nowy asrock z170pro 4s za 400zł i za te ok. 300-350zł dopłaty kręcisz go na te 4,3ghz na luzaku - wzrost wydajności w stosunku do i5 6402 to bagatela ok. 35%, wcześniej Ci się znudzą gry niż to combo nie da rady :)

 

Ja przesiadłem się z fx 8300 na i7 skylake 3,6ghz. Co zauważyłem ? gry jak chodziły tak chodzą płynnie na gołe oko nie widzę specjalnie różnicy, windows ładuje się i zamyka zdecydowanie szybciej z ssd niż na AMD (czemu ? nie wiem) pobór energi przez cpu zmalał o jakieś 35%, różnicę dopiero zobaczyłem odpalając testy: gry pokroju gta 5, crysis3 itp, nigdy nie spadają poniżej 60 fpsów - fx miał bardziej nie równą pracę i w ogóle był mniej wydajny od i7(w tych dwóch grach nigdy nie widziałem nawet 50 fpsów), passmark wykazał ok.30% wzrostu mocy, jeszcze fakt, że teraz mam złącza sata expres, m2 i więcej slotów pci oraz usb na płycie oraz pci expres 3.0 :)

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

@fukdar

Te 150 FPS to masz w 800x600? CS to gra procesorowa a nie graficzna, to powiedz mi jak to jest że Athlon x4 860 pod FM2+ jest w cs słabszy niż Dual Pentium na 1151 z grafiką w obydwóch zestawach jest GTX 960. Jak nie grasz w NOWE gry to może Ci AMD wystarcza.

Edytowane przez kamil_18_19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do testu rozbójnika, przeszedłem całe gta 5 na fx 8300 bez żadnego oc i  w tej lokacji miałem ok 44-45kl/s, więc test w ogóle nie jest wiarygodny ...

Jedyny w miarę sensowny argument, który w tej chwili przemawia za fx to taki, że jego potencjał w postaci 8-modułowej architektury nadal nie jest w pełni wykorzystywany.

Pewnie zanim to nastąpi będzie to zabytek pokroju dzisiejszego phenoma, który jest zbyt przestarzały na najnowsze gry przez brak instrukcji...

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

Testu z pclab, nie mojego. Poza tym miałeś identyczną konfigurację jak testowa? Jakieś screeny, filmiki? Z resztą pisałem - testy z pclolka są tendencyjne. Nie twierdzę że FX były do du*y - miałem i sobie chwaliłem (do momentu zmiany płyty i porażki z kontrolą APN w nowej). Twierdzę natomiast że teraz, po kilku latach ich zakup jest nieopłacalny - wydajnościowo jak i ekonomicznie.

 

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Panowie I5 6500 ma zegary 3.6 Ghz w trybie Turbo a I5 6402P 3,4 Ghz  . Również jak przedmówcy polecam platformę na Intelu , FX jest po prostu słaby nawet mi upgrade z Phenoma II 965 nie opłaca się mimo iż moja płyta obsługuje FX . Zestawy polecane są przez kolegów są dobre choć ja bym wybrał i5 6500 nad i5 6402p .

Link to post
Share on other sites

Zakładając wymagania autora to raczej nie odczuje różnić pomiędzy wybraną pamięcią operacyjną,a tymi Ripami.
Absolutnie nie ładować się w fxy. Być może nowa architektura ZEN przyniesie w końcu coś konkurencyjnego za co mocno trzymam kciuki, ale póki co Intel jest na tronie.
Ponieważ pojawił się argument o siedzących procesorach AMD w konsolach...
Poważnie ? Chodziło o koszta i nic innego. Zarówno Sony jak i Microsoft chcieli zarabiać na swoich zabawkach od samego startu co jest oczywiście zrozumiałe. Efekt jest taki, że wydają nowe konsole z przyczyn nam znanych.

I6500 będzie dobrym wyborem. Na mobo też nie trzeba wydawać jakiejś dużej kwoty. W końcu procesor i tak nie będzie kręcony.
Jeśli w przyszłości jednak chciałbyś wrzucić jakiegoś odblokowanego cepa to w takiej sytuacji możesz zainwestować w lepszą płytę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...