Skocz do zawartości

Włączać AMD Free Sync?


Recommended Posts

 

 

jest sens włączać Freesync (mam monitor z freesync 60-75Hz)

 

Nie, FreeSync będzie działać tylko w przedziale jaki deklaruje producent. Tutaj G-Sync miał przewagę gdyż działał w przedziale 30-144 Hz. AMD od jakiegoś czasu wprowadza monitory z technologią LFC (Low Framerate Compensation) gdzie FS działa od 35 Hz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pogubiłem się

 

Sorry może trochę za mało jasno napisałem. FreeSync i G-Sync są to technologie, które powodują brak tearingu - rozrywania obrazu. FreeSync jest od AMD i G-Sync od Nvida. Technologia różni się tutaj w zależności od producenta. G-Sync działa w zakresie 30-144 Hz, FreeSync zależnie od Monitora ale większość ma ograniczony zakres działania czyli tak jak w Twoim przypadku 60-75 Hz. To oznacza, że jak grasz w Wieśka i masz poniżej 60 FPS to nawet jak włączysz FreeSync to i tak będzie występował tearing. Aby osiągnąć zadowalające efekty musisz ograniczyć jakość czyli np. zejść z Ultra na średnie ustawienia w samej grze żeby wygenerować większą ilość FPS która będzie w przedziale akceptowalnym przez Twój monitor (60-75 Hz). W takim przedziale nie będzie miał miejsca tearing czyli rozrywanie obrazu. Czy ma to sens ? kwestia gustu, ja wolę grać z tearingiem w wyższej jakości. W mojej ocenie G-Sync ma tutaj przewagę. AMD ostatnio dopracowało technologie i wypuszcza monitory z LFC o którym pisałem wcześniej. Monitory z LFC mają większy akceptowalny zakres np od 35-144 Hz.

 

CS GO będzie przeginał w drugą stronę - klatek będzie więcej niż FreeSync może przyjąć, AMD daje tutaj możliwość ograniczenia ilość klatek do maksymalnego poziomu zakresu FreeSync czyli w Twim przypadku 75 Hz. Czy to ma sens? nie wiem nie gram w CS GO ale możesz nie mieć tearingu ograniczając ilość FPS. Co ważniejsze brak tearingu czy większa ilość FPS to już sam musisz ocenić. Na moje oko akurat w CS GO chyba ważniejsze są FPS.

Link to post
Share on other sites

Czyli w Wiedźminie jak gram do 50 klatek to nic mi to Free Sync nie daje?

Bo w CS wyłączam bo szkodzi na pewno jeżeli powoduje chociaż w jakimś stopniu lagi myszy takie jak Vsync.

 

"Refresh rate report by display 58 do 72" tak mam w panelu napisane jak mam włączone freesync, więc w wiedźminie mam 50 klatek w FullHD na wysokich, czyli ta opcja wtedy nie działa.

A w CS znowu szkodzi.

Wyłączam to całkowicie.

Edytowane przez raven325
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli w Wiedźminie jak gram do 50 klatek to nic mi to Free Sync nie daje?

jaki masz monitor ? podaj konkretny model ale jeżeli jest tak jak piszesz to nie działa, zresztą wystarczy poruszać energicznie myszką i zobaczysz czy rozrywa obraz - najlepiej widać na drzewach itp. dla porównania wrzuć sobie w youtube hasło tearing i zobaczysz na czym to polega.

Link to post
Share on other sites

sorry nie ten monitor zaraz zrobię poprawkę


nie mogę znaleźć dokładnej informacji na temat tego monitora, najczęściej napotykam zakres 48-72 Hz jak szukam tego samsunga, jeżeli wyświetla Ci taki zakres (58-72) to prawdopodobnie taki jest możliwy z FreeSync. Zrób test, zejdź z detalami żebyś miał co najmniej około 65 FPS i zobacz czy działa. Jak potrzebujesz porównania to na youtube można znaleźć sporo filmów obrazująych tearing i działanie freesync. Sorry ale bardziej nie jestem w stanie pomóc.

Edytowane przez jerosportback
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sorry może trochę za mało jasno napisałem. FreeSync i G-Sync są to technologie, które powodują brak tearingu - rozrywania obrazu. FreeSync jest od AMD i G-Sync od Nvida. Technologia różni się tutaj w zależności od producenta. G-Sync działa w zakresie 30-144 Hz, FreeSync zależnie od Monitora ale większość ma ograniczony zakres działania czyli tak jak w Twoim przypadku 60-75 Hz. To oznacza, że jak grasz w Wieśka i masz poniżej 60 FPS to nawet jak włączysz FreeSync to i tak będzie występował tearing. Aby osiągnąć zadowalające efekty musisz ograniczyć jakość czyli np. zejść z Ultra na średnie ustawienia w samej grze żeby wygenerować większą ilość FPS która będzie w przedziale akceptowalnym przez Twój monitor (60-75 Hz). W takim przedziale nie będzie miał miejsca tearing czyli rozrywanie obrazu. Czy ma to sens ? kwestia gustu, ja wolę grać z tearingiem w wyższej jakości. W mojej ocenie G-Sync ma tutaj przewagę. AMD ostatnio dopracowało technologie i wypuszcza monitory z LFC o którym pisałem wcześniej. Monitory z LFC mają większy akceptowalny zakres np od 35-144 Hz.

 

CS GO będzie przeginał w drugą stronę - klatek będzie więcej niż FreeSync może przyjąć, AMD daje tutaj możliwość ograniczenia ilość klatek do maksymalnego poziomu zakresu FreeSync czyli w Twim przypadku 75 Hz. Czy to ma sens? nie wiem nie gram w CS GO ale możesz nie mieć tearingu ograniczając ilość FPS. Co ważniejsze brak tearingu czy większa ilość FPS to już sam musisz ocenić. Na moje oko akurat w CS GO chyba ważniejsze są FPS.

 

 

To samo AMD nie wie w jakim zakresie działą freesync ???

bo piszesz kompletne bzdury Freesync wspiera większą rozpiętość częstotliwości odświeżania od 9 do 240 Hz

Tymczasem NVIDIA G-Sync od 30 do 144 Hz także w AMD działa to w większej rozpiętości, i ja bym miał freesync włączone praktycznie zawsze nawet w CS:GO bo co za różnica czy mamy 300 klatek z czego obejrzymy 60-70 w zależności jakie ma monitor odświeżanie, co innego włączyć kaganiec na 60 klatek a co innego jak to karta decyduje kiedy ma wyświetlić konkretną klatkę....

Zresztą gdybym miał freesynca w monitorze to bym poprostu go włączył i przetestował 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...