Skocz do zawartości

Modernizacja komputera do 2000 zł.


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Bardzo bym prosił o fachową poradę, wskazanie optymalnych podzespołów. Budżet, jakim dysponuje to około 2000 PLN.

 

Modernizacja obejmuję:

[*:2dzu7ic1]Procesor: AMD Athlon 64 X2 4800+,[*:2dzu7ic1]Płytę główną: MSI K9NG Neo-V,[*:2dzu7ic1]Pamięć DDR2: Corsair XMS2 TWIN2X1024A-6400,[*:2dzu7ic1]Obudowa: Proton TRO-112.

Pozostałe podzespoły:

[*:2dzu7ic1]Karta graficzna: Asus Radeon HD 4850 TOP Glaciator 512MB DDR3 PCI-E,[*:2dzu7ic1]Karta muzyczna: Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer,[*:2dzu7ic1]Dysk twardy: Seagate ST380815AS,[*:2dzu7ic1]Zasilacz: Chieftec CFT-560-A12S.

Przez to, że na razie nie dostrzegam inwazji produktów wielordzeniowych, zdecydowałem się na zakup poniższego procesora. Niestety nie lada problem mam z pozostałymi komponentami.

[*:2dzu7ic1]Procesor: AMD Athlon III X2 250.

Przeznaczenie: dla średniej klasy gracza (bez hopla w temacie maksymalnych detali).

Link to post
Share on other sites

Koniecznie AMD? Jeśli tak, to proponuję (komputronik):

 

AMD Phenom II X2 550 ~410

Asus M4A78T-E ~550

OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper ~330

Najlepsza Obudowa na Świecie ~260

Łącznie: 1550zł

 

Właściwie to ciężko gdzieś więcej wsadzić, skoro nie chcesz 4-rdzeniowca. Chociaż 550 i tak ma 4 rdzenie, jak się przekonasz kiedyś to spróbujesz sobie odblokować :)

 

P.S. Dysku nie zmieniasz? Stary może zamulać całą resztę. Proponuję:

 

Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 ~230

Lub, jeżeli lubisz ciszę:

Samsung SpinPoint F2EG 500 GB ~200

 

Zasilacz ok. Grafika ok. Dźwiękówka ok.

 

P.S.2 Bawisz się w OC? Jeżeli tak to można do tego dodać dobre chłodzenie. Nawet jeśli nie, to przynajmniej będzie ciszej i wydajniej.

 

Scythe Ninja 2 ~150

Link to post
Share on other sites

[*:feqa7n28]Procesor: AMD Phenom II X4 955,[*:feqa7n28]Płyta główna: Asus Crosshair III Formula,[*:feqa7n28]Pamięć RAM: OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper,[*:feqa7n28]Obudowa: Antec Three Hundred,[*:feqa7n28]Głośniki: Creative Gigaworks T3.Taka konfiguracja pozwoli mi na zabawę z OC? Fakt znacznie przekroczyłem budżet, ale zdecydowałem się na zakup ratalny (najlepiej 4 raty). Problem w tym, że nie znam sklepu ze wszystkim wymienionymi podzespołami.

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze dziękuję za zainteresowanie tematem, po drugie kolejne pytanie. Znalazłem już sklep posiadający w swym asortymencie większość podzespołów. Niestety nie są wstanie ściągnąć obudowy Antec.

Sprzedawca jako zamiennik polecił mi Gigabyte iSOLO 210. Dobra alternatywa?

Link to post
Share on other sites

Procesor: AMD Phenom II X4 955,

Płyta główna: Asus Crosshair III Formula,

Pamięć RAM: OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper,

Obudowa: CoolerMaster CM 690 Black

Głośniki: Creative Gigaworks T3.

Chłodzenie: Scythe Mugen 2

Wentylatory:

-2x SilentiumPC Zephyr 140 mm

-Acutake wentylator FAN 80 mm

 

Wszystko to kupisz w komputronik.pl.Taki zestaw pozwoli na O/C w granicach 4.00GHz.Wymieniłem obudowe na tą ponieważ jest duża, dużo mnniejsc na dodatkowe wentylatory i jest szeroka więc nie będzie kłopotu z chłodzeniem.Do X4 potrzebne jest dobre chłodzenie wystarczający będzie Mugen 2.Ja u góry mam 2x140mm to naprawdę jak gram to czuję gorące powietrze , dużo one dają, ten 80mm dałem mocujemy go u boku, sporo daje zmniejsza temp. płyty głównej.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Ujemny: Dobra propozycja od DIXONA, komputronik.pl ma wszystko, tylko będzie dość drogo. Pomyśl też nad lepszym chłodzeniem.

 

A jeśli kupujesz w tamtym sklepie to zrób jak procek podpowiada.

Link to post
Share on other sites

Cen w Komputronik.pl nie ma co komentować. Panie, i panowie na głośnikach Gigaworks T3 mają 75% marży.

Nadal szukam, na razie otrzymałem informacje od 2 sklepów, że nie są wstanie ściągnąć podzespołów. Liczę na ProLine.pl, jeszcze nikt nie odpisał.

Link to post
Share on other sites

[*:30x1l4d4]Asus CROSSHAIR III FORMULA - 819 zł,

[*:30x1l4d4]Asus M4A79T Deluxe - 732 zł,

[*:30x1l4d4]Asus M4A79 Deluxe - 683 zł.Jeszcze trochę poczekam; z informacji jakie otrzymałem z kilku sklepów maksymalnie do końca tego miesiąca, płyta będzie już dostępna.

Zawsze oszczędzałem na tym podzespole, przynajmniej raz chciałbym zakupić produkt z najwyższej półki, i zabawić się w OC.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...