Skocz do zawartości

Wartość Arcani.


Recommended Posts

Heloł. Mam pewne zagadnienie. Czy arcania jest warta swojej ceny? Czy nie bardzo? Bo mam jeszcze na oku CoD:BO, mass effect 2 (choc to kontynuacja :P) i metro, a także cities xl.... Wyłożyć kasę na arcanie, czy może wziąć gothica 3 i jakąś inna grę, np. metro które u mnie jest dziwnie tanie XD

 

Mam już strzelanki, mam juz simcity, a gry typu arcania nie mam, dlatego skłaniam sie ku niej (a w g 3 grało mi sie fajnie u znajomych ;)). Więc, czy arcania jest warta tej ceny? A może macie jeszcze jakąś całkiem inną propozycję?

 

Edit: Obczytałem recenzję i stwierdzam, że arcania nie jest chyba warta swej ceny, niestety :D Ale czy trójka w takim razie zapewni mi to, co chcę? W takich grach chodzi mi głównie o czary, fajną grafikę i trudne wyzwania :> A moze jakaś inna gra zaofaruje cos więcej?

Link to post
Share on other sites

Co do Arcanii, mnie się grało przyjemnie, ale w żaden sposób nie ma to klimatu Gothica i w ogóle nie powinno być zaliczane do serii. Gothic III to zaś najsłabsza część tej "właściwej" trylogii. Ale na pewno zapewni długą rozgrywkę...

 

Metro jest zwyczajnie za krótkie (4-5 godz. i po grze), to samo Black Ops. Chodź tutaj dochodzi multiplayer, marnej jakości ale zawsze jest.

 

Mass Effect 2 stał się bardziej shooterem tpp aniżeli rpg'iem. Ale jest stosunkowo długi, do tego dochodzą wszelkie misje poboczne. Wydaje się to ciekawa propozycja. Grałem, przeszedłem i nie zdąrzył się "przejeść" w końcowych fazach w przeciwieństwie do wszystkich powyższych/.../

 

Ja bym poczekał na premierę Dead Space 2... wydaje się to ciekawa propozycja, ale trzeba dać na wstrzymanie do pierwszych recenzji...

Link to post
Share on other sites

Ja po prostu mam już strzelanki i chciałem coś innego, chociaż black opsa czy crysisa i tak sobie kupie kiedyś. Teraz chciałem coś z typu, którego nie mam, czyli takie RPG, średniowiecze, czary magia, walka na miecze, osady, wieśniacy, jakieś rózne stworki itp XD Ew. moze byc cos z innego typu gier, ale chciałem coś kupic teraz, nie czekać. Poczekać mogę z parę godzin na jakieś fajne propozycje gier z dobrą grafiką, fajną, w miarę długą fabułą, wszechstronnymi opcjami (czyli np. rozbudowany system walki lub coś :>) itp. Nie chciałbym strzelanki, wyścigów, strategii (choć tu niektóre sie pod to podciągają, więc...) i rzeczy typu gta, bo to mam :>

 

Chciałem właśnie cos takiego, co wybiega po za normy realnego świata trochę :>

Link to post
Share on other sites

Dokładnie Dragensang (obie części) to naprawdę dobre rpg i jak koledzy wyżej Oblivion na modach to poezja. Co do Mass Effect 2 zdecydowanie Ci polecam, ale warto przejść wpierw część pierwszą. Mero2033 też bardzo dobra gra ze świetnym klimatem (i jest to około 10h gry... kolega który pisze 4-5 to chyba na łatwym grał z kodami i w dodatku biegł przez nią) Black Opsa zakupiłem dwa tygodnie temu i szczerze nie żałuję. Fabuła w singlu to chyba najlepsza historia w fpsach jakie grałem, a multi? Cóż po 240h spędzonych w Bad Company 2 stwierdzam, że nie jest źle :D

Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich.

Jeśli poszukujesz czegoś podobnego do GIII albo GIV to mogę Ci spokojnie polecić grę:

Risen czyli prawdziwego następce serii Gothic która dla mnie skończyła się w raz z GIII

 

Graficznie nie tak źle ale za to dostajesz tytuł z dobra fabułą, ciekawym rozwojem postaci, dobrym systemem walki w sumie to taki ulepszony GIII w nowym świecie.

 

Co najważniejsze gra nie jest już najnowsza więc będzie tania a nie długo pojawi się wyczekiwana kontynuacja...

 

A 2-gą grą która mogę polecić to "nasz" Wiedźmin i Wiedźmin II który niebawem będzie pukał do naszych napędów...

 

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem sobie filmiki. I zastanawiam sie pomiędzy gothic 3 i wiedźminem. Czy ten wiedźmin 2 to będzie zupełnie nowa gra czy tylko kontynuacja fabuły, tak jak np. w przypadku mass effect?

 

Obejrzałem trochę filmów z innych gier, ale te powyższe oferują jak dla mnie najbogatszy świat, dużo opcji i fajną grafikę :> I nie wiem którą grę wybrać.

 

P.s. Jeszcze dragon age 2 sie fajnie zapowiada :>

Link to post
Share on other sites

Wiesz teraz to wszytko zależy od Ciebie... Ja proponuje brać je wszystkie po koleji np: Risen -> Wiedźmin -> Wiedźmin 2 - > Risen 2... 8-)

Powiem Ci tak:

Dragon Age Początek (I) jest świetną grą :) ale co do II już nie jestem taki pewien bo będą duże zmiany w mechanice gry żeby na konsolach łatwiej się grało i z prawdziwego cRPG zrobią coś jak :D Diablo czyli Hack and Slash żeby było więcej akcji i dynamiki więc nie wiem sam nie wiem czy wezmę DAII poczekam i ocenie jak będzie coś konkretnego...

Pozdrowienia :)

Link to post
Share on other sites

Kupiłem Gothica 3 na razie. Jestem laikiem w tych klimatach, wiec dużej różnicy mi nie zrobi inny silnik gry, gdybym dłużej grał to tak, ale jako laik przystosuję sie do każdego :>

 

Risen mi sie jakoś nie spodobał niestety :<

 

Za to przypuszczalnie nabędę w przyszłości przynajmniej dragon age'a lub wiedźmina.

 

I nie odpowiedziano na moje pytanie dot. wiedźmina xd

Link to post
Share on other sites

Witaj

Cytuję:

The Witcher 2: Zabójcy Królów to produkcja RPG, będąca kontynuacją wielkiego hitu opartego na podstawie twórczości polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Za stworzenie drugiej odsłony jednej z najważniejszych polskich gier odpowiada studio CD Projekt RED. Pierwsza część Wiedźmina zebrała ponad 100 branżowych nagród na całym świecie.

Taka odpowiedz Cię usatysfakcjonuje?

 

A co w Risen-ie Ci się nie spodobało jeśli mogę wiedzieć?

 

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

W risenie nie podobał mi się dosć pusty świat i nie bądź wredny, a jak masz byc to tu nie pisz, lol. Nikt ci nie każe.

 

BTW. wie ktoś, jak zdobyć punkty nauki w GIII ? Bo chciałem ise nauczyc władać tarczą czy coś, ale brakuje mi punktów nauki :<

Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam nikomu dokuczać jeśli o to Ci chodzi. Pytałem się żeby lepiej Cię zrozumieć i polecić Ci coś co bardziej Ci "podejdzie"...

 

Jeśli znużył Cię "pusty" świat to Dragon Age i Wiedźminy (zwłaszcza ten nowy) na pewno Ci się spodobają... 8-)

 

W GIII punkty nauki dostajesz wraz z awansowaniem na wyższe poziomy... :D

 

Pozdrowienia ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...