Skocz do zawartości

Drastyczne spadki wydajności komputera raz na kilka godzin


Recommended Posts

Witam, od kilku dni mój komputer ma mały problem, otóż kilka razy w ciągu dnia na jakieś pół minuty jego wydajność spada tak bardzo, że zacinają się nawet filmy na youtubie i animacje Windowsa 7. Jedyne co zdążyłem zauważyć to, że podczas tego spadku wydajności procesor ma stuprocentowe obciążenie, temperatury podzespołów (i5 4690k, GTX 1060, zasilacz Coolermastera 600W) nie przekraczają 70 stopni podczas obciążenia. Dodam jeszcze, że wczoraj formatowałem komputer i w niczym to nie pomogło. Wiecie w jaki sposób zaradzić temu problemowi? Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem kilka aktualizacji jakie mi na początku wyszukało i później wyłączyłem Windows Update, zawsze tak robiłem po formatowaniu komputera i było w porządku...


EDIT: Teraz zauważyłem w sterownikach Nvidii, że tryb zarządzania energią miałem ustawiony na "optymalna moc", podczas gdy zawsze wybierałem opcję "adaptacyjny". Może to mieć jakiś związek z tym problemem?

Edytowane przez DeVolt
Link to post
Share on other sites

Tu jest właśnie problem, bo z racji tego, że ten wzrost zużycia procesora pojawia się raz na jakiś czas bez ostrzeżenia i w dodatku nie na długo to do tej pory nie zdążyłem sprawdzić jaki to proces tyle wyciąga z procesora. Jest jakiś sposób, który zachowywałby taki proces, żebym go mógł na spokojnie sprawdzić?

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować monitorować np :

https://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/processexplorer

 

Może z historii wywnioskujesz, sprawdzić można nawet obciążenie karty graficznej. Możesz dokładnie sprawdzić co za usługa, dll lub co tam śmieci. O ile sam proces nie jest z typów pojawiam się i znikam. Możesz dodatkowo przyjrzeć się dziennikowi zdarzeń windowsa czy nie ma błedów jakiś, oszczeżeń itp.

 

Możesz spróbować process monitor z sysinternals suite.

 

No jakoś dowiedzieć się trzeba co tak zmula.

Edytowane przez paprykarz
Link to post
Share on other sites

Problem jednak powrócił, mimo zmiany sterowników karty graficznej. Dzisiaj ten spadek wydajności był na tyle długi, że mogłem spokojnie przyjrzeć się procesom i zużyciu procesora. O dziwo, w tym czasie ani nie było wzrostu zużycia, ani nie pojawił się żaden proces, który obciążałby komputer... Wiecie może co innego może powodować ten problem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...