Skocz do zawartości

Obniżone taktowanie GTX 1070


Recommended Posts

Mam pytanie czy normalne jest ,że taktowanie rdzenia i pamięci podczas grania nie zawsze jest maksymalne ? 

 

Np w wiedzminie jak mam wł synchronizacje pionową gdzie generuje 60fps to taktowanie rdzenia wynosi 1060-1200mhz . Jak wył synchronizacje pionowa i zaczynają fpsy iśc w górę ~120 to i taktowanie rdzenia rośnie do maksymalnego lub do wartości OC. 

 

Mam tak w każdej grze ,że karta graficzna nie działa na maksymalnych obrotach tylko obniża dość mocno taktowania od czego to zależy czy to normalne ? 

 

Karta MSI gtx 1070 ARMOR 

Link to post
Share on other sites

 

 

Np w wiedzminie jak mam wł synchronizacje pionową gdzie generuje 60fps to taktowanie rdzenia wynosi 1060-1200mhz . Jak wył synchronizacje pionowa i zaczynają fpsy iśc w górę ~120 to i taktowanie rdzenia rośnie do maksymalnego lub do wartości OC.

 

120 fps w Wieśku ?! Jaki Ty masz monitor ? Czy ten 1070 nie był przypadkiem przerostem formy nad treścią.

Link to post
Share on other sites

Masz dwie GTX 1070? To dość dziwne, być może na Palicie miałeś ustawioną opcję "preferuj maksymalną wydajność" w NCP? Albo bawiłeś się Power Limitem i Core Voltage na którejś z kart?
Te taktowania też zależą od gry i sytuacji, w niektórych grach i sytuacjach na ekranie karta wbija maksymalne taktowania nawet na VSync gdy ma niskie użycie.

Od biosu karty i Power Limitu/Voltage też chyba moze to zależeć, a także od temperatury, bo GPU Boost 3.0 bierze wszystkie te rzeczy pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

120 fps w Wieśku ?! Jaki Ty masz monitor ? Czy ten 1070 nie był przypadkiem przerostem formy nad treścią.

22Cale FHD :) może zależy od lokalizacji. 

 

Masz dwie GTX 1070? To dość dziwne, być może na Palicie miałeś ustawioną opcję "preferuj maksymalną wydajność" w NCP? Albo bawiłeś się Power Limitem i Core Voltage na którejś z kart?

Te taktowania też zależą od gry i sytuacji, w niektórych grach i sytuacjach na ekranie karta wbija maksymalne taktowania nawet na VSync gdy ma niskie użycie.

 

Od biosu karty i Power Limitu/Voltage też chyba moze to zależeć, a także od temperatury, bo GPU Boost 3.0 bierze wszystkie te rzeczy pod uwagę.

 

Obie karty są podkrecone w MSI AB

Gdzie jest ta opcja z "preferuj maksymalna wydajność" ? - w którym miejscu. 

Power limit mam w MSI AB na obu kartach ustawiony na maxa bo obie karty są podkrecone - na palicie max power jest 114

a na MSI 108. 

 

Obie karty maja niskie temperatury które nie przekraczają 70 stopni. Może tak jak mówisz, palit ma troche inaczej zaprogramowany bios niż ten Msi? - nie wiem ;/

Edytowane przez zezol1
Link to post
Share on other sites

Ta opcja jest w NVidia Control Panel -> Manage 3D settings -> Power management mode
Ale jeśli jej nie ruszałeś, a temperatury w tym samym momencie osiągają podobne, to będzie poprostu wina innych limitów ustawionych na kartach. Już samo to, że obie karty różnią się maksymalnym Power Limitem, świadczy o tym, że mają inaczej zaprogramowane Biosy, i naturalne jest że mogą inaczej zarządzać taktowaniami pod różnym obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...