Skocz do zawartości

100Mb/s po kablu, 30Mb/s WiFi na dwóch różnych routerach


Recommended Posts

Hej! Mam router Cisco EPC3928AD od Vectry i po kablu mam z niego 100Mb/s a po WiFi 30Mb/s. Niestety nie mogę nic w nim przestawiać, bo tak jak powiedziałem należy do Vectry... Podpiąłem więc do niego własny router ASUS WL-500W i efekt ten sam. Przestawiłem już kanał na najluźniejszy w mojej okolicy i nic. Moja karta sieciowa to intel wireless-N 2200. Czy mogę jeszcze coś zrobić żeby uzyskać lepszy wynik czy natrafiłem po prostu na granicę możliwości 802.11n dla dual stream 2.4Ghz?


 


Z góry dzięki za pomoc!


Link to post
Share on other sites

1. wklej wykres z kanałami, mocą sygnału sieci wifi (w miejscu, gdzie robisz testy prędkości)

2. W praktyce na 2.4Ghz 300Mb/s bez problemu osiągałem 70-80Mb/s przy zaszumionym eterze

(asus rt-ac51u + samsung galaxy s5 /  lapek + intel ac 7265 ), tak jak u Cb router ma max 300Mb/s w 2.4ghz.

Obecnie na samsungu + compal ch7465lg przy synchronizacji 144Mb/s (2,4Ghz) mam 80Mb/s 

3. zobacz z jaką prędkością synchronizuje się WiFi w windowsie 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

1. wklej wykres z kanałami, mocą sygnału sieci wifi (w miejscu, gdzie robisz testy prędkości)

2. W praktyce na 2.4Ghz 300Mb/s bez problemu osiągałem 70-80Mb/s przy zaszumionym eterze

(asus rt-ac51u + samsung galaxy s5 /  lapek + intel ac 7265 ), tak jak u Cb router ma max 300Mb/s w 2.4ghz.

Obecnie na samsungu + compal ch7465lg przy synchronizacji 144Mb/s (2,4Ghz) mam 80Mb/s 

3. zobacz z jaką prędkością synchronizuje się WiFi w windowsie 

 

1. Wykres wrzucę po południu.
3. Co rozumiesz przez "synchronizuje"? Od kliknięcia połącz do załadowania strony w przeglądarce? Sprawdzę.

 

Szerokość kanału masz ustawioną na 20 czy 40MHz?

 

40Mhz

Edytowane przez Ferrugius
Link to post
Share on other sites

Chyba znalazłem w czym problem - chociaż ustawiłem na routerze, żeby nadawał tylko w 802.11n, to uparcie nadaje tylko w b i g. Screeny poniżej (Sieci: Cisco: "2.4G-vnet...", Asus: "Testowa sieć"). Wiecie może jak temu zaradzić?

 

Acrylic Wi-Fi Home

 

LyyUarV9.png

 

 

Config routera:

 

5VWOyvLl.png

 

 

 

Stan połączenia:

 

lAkp595n.png

 

 

Edytowane przez Ferrugius
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...