Skocz do zawartości

Problem z GTX970


Recommended Posts

Witam,

 

Piszę bo próbowałem już wielu rzeczy i nadal nie wiem w czym problem.

Otóż mam problem ze swoim GTX970, karta nie była podkręcana. 

Problem polega na tym, że gdy komputer stoi karta wali błędami "sterownik nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność" lub wali artefaktami w grze ( kolory na monitorze). 

http://s2.ifotos.pl/mini/146201501_areprrh.jpg

 

Zauważyłem, że gdy komputer leży na boku obudową problem nie występuje. 

Problem zaczął występować po instalacji win10, wróciłem do 8.1 ale nic się nie zmieniło.

I5-6600k

msi gf gtx 970 Gaming 4G

Asrock z170 extreme 4 +

XFX TS550W 120mm 80+ Bronze

Może ktoś z was ma jakiś pomysł lub miał podobny problem ? 
 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

Zauważyłem, że gdy komputer leży na boku obudową problem nie występuje

 

jak wywalilo ci artefakty bez OC i stabilnych temperaturach i problem znika po ustawieniu komputera ,,no boku,, pierwsze co bym zrobil to sprawdzil czy karta jest dobrze zainstalowana do slotu PCI-e badz sam slot pcie-e kable od zasilacza a napewno wszystkie sloty wyjscia do monitora hdmi display porta dvi cokolwiek uzywasz

 

 

a jak nic nie pomoze to karta do wymiany jak sypie takimi artefaktami

 

btw:Asrock z170 extreme 4 + to dobra plyta glowna i troche smutno jakby rzeczywiscie problemem okazal sie wadliwy uszkodzony slot PCI-e na tym mobo swoja droga ona posiada 3x sloty PCI-e jak najszybciej wsadz karte do pozostalych 2x i powiedz czy problem zniknal jezeli tak to wysylaj na gwarancje

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z170%20Extreme4+/

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

jak wywalilo ci artefakty bez OC i stabilnych temperaturach i problem znika po ustawieniu komputera ,,no boku,, pierwsze co bym zrobil to sprawdzil czy karta jest dobrze zainstalowana do slotu PCI-e badz sam slot pcie-e kable od zasilacza a napewno wszystkie sloty wyjscia do monitora hdmi display porta dvi cokolwiek uzywasz

 

 

a jak nic nie pomoze to karta do wymiany jak sypie takimi artefaktami

 

btw:Asrock z170 extreme 4 + to dobra plyta glowna i troche smutno jakby rzeczywiscie problemem okazal sie wadliwy uszkodzony slot PCI-e na tym mobo swoja droga ona posiada 3x sloty PCI-e jak najszybciej wsadz karte do pozostalych 2x i powiedz czy problem zniknal jezeli tak to wysylaj na gwarancje

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z170%20Extreme4+/

Tu będzie problem bo w obudowie zalmana z3 jest z tym problem (ciasno i karta się nie mieści w innym slocie) .

Zdjęcie poglądowe ; http://i63.tinypic.com/1fec87.jpg

Link to post
Share on other sites

Miałem tak samo na Palit GTX 970. Problem raczej leży w GPU, a konkretniej w PCB. Dziwne natomiast jest to, że przytrafiło Ci się to na MSI Gaming, który ma backplate.
Właśnie sprawdziłem i w 970 MSI nie dawał backplate-u. Masz winowajcę. Karta na gwarancję, oraz przydałaby się konstrukcja podpierająca kartę (mam Zalmana Z3+ i w zestawie coś takiego miałem), jeżeli będziesz miał kolejną kartę bez backplate-u.


P.S.
Oczywiście, nie musisz karty na gwarancję wysyłać, bo po podparciu będzie działać, jednak nie jest to towar w pełni sprawny i nie ryzykowałbym sprawdzania, czy usterka nie stanie się z czasem bardziej dotkliwa.

Link to post
Share on other sites

Dziwne że dział bo ona jest wykrzywiona do środka obudowy i z moimi Gaming MSI nie dał się jej zamontować bo Ciepłowód blokował jej zamontowanie, wypychał jej wklęśnięcie na zewnątrz.


Jak byś nie zauważył kolega tak jak ja ma serię gaming z potężnym pół pasywnym chłodzeniem a nie jakiś wentylatorek jak w twojej wersji są różne modele MSI i z modelami Gaming ta podpórka nie działa.

Link to post
Share on other sites

@ up 

Zauważ że napisałeś " karty MSI " co raczej się tyczy wszystkich modeli w.w. egzemplarza karty ( 970 ) . Wyprowadzam cię jedynie z błędu. Druga sprawa - czy te chłodzenie takie " potężne " ?  ;)  Są i większe chłodzenia ale cóż nie o tym temat.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Legenda głosi że jak masz wersję pierwszą (premierową) lub drugą wersję nieco poprawioną to jest ona taka jak ta górna. Ta dolna (nieco wygięta - chyba głównie przez to że jest właśnie dłuższa i się pewnie nie mieściła) to podobno najnowsza rewizja w której są lepsze bo chyba 1,5-2x większe radiatory na VRM i ogólnie jest to nie pamiętam chyba Rev 1.3 i (chyba właśnie taką sam mam) i ogólnie od kiedy zrobili te limitowane zielone 100ME to po nich zaczęli robić te same karty (100ME) jako komercyjna wersja z klasycznym dla MSI czerwonym chłodzeniem i ponoć różni się od 100ME tylko kolorem i brakiem backplate. No i tak jak widać na czerwono zaznaczoną na zdjęciu taką jakby "łapkę" łączącą chłodzenie Vram ze śledziem którego pierwsza i druga revizja nie miały.
I podobno generalnie ta najnowsza rewizja jest przez to też sztywniejsza i mniej opada w slocie w porównaniu do poprzednich.
A no i ta nowsza wersja (ten czerwony 100ME) podobno też jest troszkę chłodniejszy.

Edit: Dodaję screen z różnic w wersjach z chłodzeniem VRM. Kiedyś widziałem lepsze zdjęcie zdjętych chłodzeń porównanych bok w bok ale nie moge go znaleźć. V2 wg tego screena to właśnie ta Rewizja 1.3 (100ME) i późniejsze zwykłe gamingi od czasu 100ME

http://cdn.overclock.net/1/11/500x1000px-LL-11ae488a_6b64b1f720e70498e23dbb8cc6149de5.jpeg

 

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...