Skocz do zawartości

Pomoc z wyborem GTX 1070 (Palit vs MSI)


Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję pomocy z wyborem karty GTX 1070 8GB.

Miałem kupić MSI GTX 1070 GAMING jednak ta wersja jest robiona chyba tylko na Polski rynek.. Nigdzie w żadnym zagranicznym sklepie nie ma takiej karty jest tylko wersja fabrycznie po OC (X && Z)

I teraz wydaje mi się że najlepszą alternatywa jest Palit tylko jaki?

 

Palit GameRock Premium

Palit JetStream

Palit Super JetStream

MSI Gaming X (nie jestem przekonany)

 

Co byście wybrali?

Chyba że możecie polecić coś innego?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ogólnie, nie opłaca się dopłacać do wersji OC (super jeststream, czy gamerock premium). To fabryczne OC daje może 2-3 FPS więcej, raczej nie warte różnicy w cenie, szczególnie że można zrobić oc samemu.

Pality gamerock i jetstream mają to samo chłodzenie, gamerock różni się kolorem i napisem na backplate ( moim zdaniem okropny napis, kolor gpu też nieciekawy).

 

Kupując MSI, dopłacasz do wyglądu karty i jej mniejszym rozmiarze. Zdecydowanie warto  jeśli komuś podoba się jej wygląd, jeśli nie, to nie ma co płacić więcej.

 

Oprócz Palita i MSI jest jeszcze Gigabyte i EVGA. Jeśli Gigabyte to tylko wersja Xtreme, a od EVGA chyba wszystkie są polecane, dodatkowo teraz EVGA dodaje do kart gadżet przenoszący zasilanie karty ( jest news na stronie głównej). 

 

Sam mam Palita Jetstream, więc mogę polecić bez wahania,  praktycznie niesłyszalne chłodzenie, karta mimo dużego radiatora nie opada, 6pin zasilanie (mniejszy pobór prądu). Wygląd nie powala, ale mi pasuje. 

Edytowane przez sebos80
Link to post
Share on other sites

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6535108421

Za te pieniądze nic, tylko brać. MSI ma chłodzenie lepsze od Palita (nie jakoś dużo, ale lepsze) i kosztuje podobnie przy czym otrzymujesz GoW.

Na morele Palit jest za 2035 i też z GoW, a z tego co patrzyłem w teście Liptona większości autorskich 1070 to JetStream jest właśnie minimalnie lepszy, choć jest większy, a MSI za to zgrabniejszy :D

Link to post
Share on other sites

Ogólnie, nie opłaca się dopłacać do wersji OC (super jeststream, czy gamerock premium). To fabryczne OC daje może 2-3 FPS więcej, raczej nie warte różnicy w cenie, szczególnie że można zrobić oc samemu.

Pality gamerock i jetstream mają to samo chłodzenie, gamerock różni się kolorem i napisem na backplate ( moim zdaniem okropny napis, kolor gpu też nieciekawy).

 

Kupując MSI, dopłacasz do wyglądu karty i jej mniejszym rozmiarze. Zdecydowanie warto  jeśli komuś podoba się jej wygląd, jeśli nie, to nie ma co płacić więcej.

 

Oprócz Palita i MSI jest jeszcze Gigabyte i EVGA. Jeśli Gigabyte to tylko wersja Xtreme, a od EVGA chyba wszystkie są polecane, dodatkowo teraz EVGA dodaje do kart gadżet przenoszący zasilanie karty ( jest news na stronie głównej). 

 

Sam mam Palita Jetstream, więc mogę polecić bez wahania,  praktycznie niesłyszalne chłodzenie, karta mimo dużego radiatora nie opada, 6pin zasilanie (mniejszy pobór prądu). Wygląd nie powala, ale mi pasuje. 

 

Na wyglądzie mi nie zależy w cale.

Generalnie stawiam rzeczy w takiej kolejności

 

1.Wydajność

2.Kultura Pracy

3.Potencjał OC

 

JetStream chyba najbardziej mnie przekonuję atrakcyjna cena i bardzo dobra karta, albo GameRock.. tak samo cichy ale wydajność lepsza i potencjał OC też lepszy.

Link to post
Share on other sites

Zotac jest głośny i wcale nie odstaje wydajnością od konkurencji. Chcesz 5 lat gwarancji i to nie ważne od tego co zrobisz z kartą (zmiana pasty, bądź chłodzenia)? Bierz EVGA.

Zotac nie jest głośny... mam wiec mogę się obiektywnie wypowiedzieć. Co więcej Evga GTX 980Ti którą też posiadam jest zdecydowanie bardziej głośna. Proszę nie wprowadzać userów w błąd.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gtx 980ti to nie ma co porównywać do obecnych kart, palit nigdy specjalnie nie brylował, a obecnie jest wszędzie polecany.

A najlepiej, niech autor tematu, obejrzy filmik na youtubiena kanale MoreleTv , porównujący większość gtx 1070, nie ma tam tylko gigabyte xtreme i evga. Można sobie porównać głośność kart na własnych uszach.

Edytowane przez sebos80
Link to post
Share on other sites

Gtx 980ti to nie ma co porównywać do obecnych kart, palit nigdy specjalnie nie brylował, a obecnie jest wszędzie polecany. A najlepiej, niech autor tematu, obejrzy filmik na youtubiena kanale MoreleTv , porównujący większość gtx 1070, nie ma tam tylko gigabyte xtreme i evga. Można sobie porównać głośność kart na własnych uszach.

 

Widziałem, oglądałem.tylko że w tym teście nie było np GameRock premium który teoretycznie jest mocniejszy od ZOTACA AMP EXTREME.

 

https://www.scan.co.uk/products/palit-geforce-gtx-1070-gamerock-premium-edition-8gb-gddr5-vr-ready-graphics-card-1920-core-1670mhz-g

Link to post
Share on other sites
Widziałem, oglądałem.tylko że w tym teście nie było np GameRock premium który teoretycznie jest mocniejszy od ZOTACA AMP EXTREME.

 

https://www.scan.co.uk/products/palit-geforce-gtx-1070-gamerock-premium-edition-8gb-gddr5-vr-ready-graphics-card-1920-core-1670mhz-g

 

Gamerock premium, to poprostu zwykły gamerock po OC, jeśli sam będziesz podkręcać to nie ma co dopłacać, oczywiście jeśli masz taki wybór.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gamerock premium, to poprostu zwykły gamerock po OC, jeśli sam będziesz podkręcać to nie ma co dopłacać, oczywiście jeśli masz taki wybór.

A ok. Fabrycznego OC to nie chce bo to bez sensu tak naprawdę. Myślałem że może czym się różnią.

 

Prawdopodobnie wezmę Palita SJ albo Zotaca(boje się że nie wejdzie mi do kompa).. MSI GAMING X mnie cały czas zastanawia bo też niezła karta wyszła. Tylko znowu ZOTAC kosztuję tyle ze GAMING X więc nie ma sensu... 

Ciężki wybór..

 

edit:

 

Może ktoś się odnieś do tego że Palit JS nie ma backplate? Jak to się przekłada na żywotność karty? Ulega zniszczeniu, wygina się?

Edytowane przez EyeForEye
Link to post
Share on other sites

Polecam Palita, sam mam karte tego producenta i narzekać nie mogę. Do kart od MSI nie mam przekonania, może mam pecha, może fabryczne usterki ale karty od MSI zawsze, prędzej czy później objawiały u mnie jakieś usterki. Miałem dwa Pality,  750 Ti chodzi do tego mementu,mimo że jest u innego właściciela i nadal chodzi nienagannie. 1070 hula u mnie w tym momencie od Palita i także nie ma żadnych problemów

Link to post
Share on other sites

witam, od wczoraj jestem posiadaczem palitka 1070 jetstream, w autoboost zegar dochodzi do 1911, podobno można wgrać bios od gamerocka i lepiej będzie się kręciła, jeżeli chodzi o kulturę pracy to jestem mile zaskoczony, cisza, cisza jeszcze raz cisza. Temperatury w spoczynku 28-32 stopnie, pod obciążeniem np. w bf4 temp. dochodzą do 60 stopni. Karta ma duży radiator ale od tyłu backplate wiec jest sztywna, obawiałem się że będzie zwisała z slocie ale nic z tego :) Wszystko na wielki PLUS. Polecam z ręką na sercu :)


Ano, chyba nie na to patrzyłem jak to pisałem.

 

Ostateczna decyzja stoi pomiędzy JS i GR. Nie wiem czym dokładnie się te wersję różnią. Obie są tak samo ciche, tak samo ciepłe, DualBios itd.

GR ma trochę większe taktowania to jest przez fabryczne OC?

Zgadza się GR ma większe fabryczne taktowania, ale tak pisałem wyżej podobno można wgrać bios do JS od GR. Jeszcze nie testowałem ale wszystko przede mna

Edytowane przez lisurwis
Link to post
Share on other sites

5 LAT ZOTAC ( Aktualnie mam na standardzie 1080GTX Zotac Extreme AMP wentyle na 100 % ) w żadnej grze nie dobiła do 70 stopni... Forza apex 4k max 66 stopni celsjusza. fps powyżej 60... Gram w słuchawkach lekki szum mi nie przeszkadza...

Edytowane przez RafiXll
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...