Skocz do zawartości

I5-4690k+1060 +? / pomoc w doborze


Recommended Posts

Witam, nie stosuje sie do wzoru poniewaz na telefonie nie wczytuja mi sie niektore tematy jak ten ze wzorem. Robie upgrade z fx-8350 i Radeon 7970hd edition

Przeznaczenie komputera: gaming+OC

Prosze o pomoc w rozwianiu kilku watpliwosci i potwierdzeniu składanego zestawu. Chcę wydać mimo wszystko jak najmniej pieniędzy.

CPU: i5-4690k(kupiona uzywka za 170£, bez Coolera, mam Evo 212 ale sprzedaje w komplecie, kupić kolejny czy coś innego w rozsądnej cenie? )

GPU: planowany zakup 1060 za 220-250£.najbardziej skłaniam się ku palit dual, czytałem sporo na Tom's hardware i reddicie ale zastanawiam się czy w finalnym rozrachunku zrobi mi to jakąkolwiek różnice.. Uwagi?

msi-254£,

palit jestream-250£

Palit dual-234£

Zotac mini-234£

Asus turbo-245£

Gainward-241£

MOBO+RAM: Mam opcje używanej Z97 pc mate+2x4gb ballistic za 280-320 PLN i raczej to wezmę, poza tym brałem pod uwagę asus z97 pro4, extreme 4,ASRock anniversary, gigabyte ga z97p-d3 ale chętnie oszczędze na ram (za jakiś czas może upgrade na 2133)

PSU:450-500W styka prawda? Chcę pojechać budżetowke, nawet używana: be quiet sp7 500W, at corsair vs450

Obudowa: Fractal Design Define R4/R5 Titanium,. Corsair Carbride 100R,NZXT S340. Jednostka która sprzedaje ma z3 plus white, nie była zła... za dobrą cenę, nie chciałbym wydać więcej niż 250.

HDD+SSD mam.

Karta dźwiękowa: Nigdy nie interesowałem się tematem a chyba teraz powinienem, ponieważ pc mate ma straszny dźwięk z tego co czytałem, mam słuchawki ss siberia z własną karta dźwiękową, jak to się ima? Proszę o zarys i opinie czy warto kupować/propozycje.

Podsumowując - jestem gotów dołożyć używane części, po prostu nie lubię wydawać pieniędzy i uważam, że warto brać używane rzeczy :)

Pozdrawiam i dziękuję za kliknięcie w temat. Mam nadzieję, że nie podchodzi on pod żaden paragraf regulaminu.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

A propos grafiki; jeżeli nie zależy Ci ani na kulturze pracy ani na wydajności chłodzenia to bierz najtańszą 2 wentylatorowa, praktycznie każdy 1060 daje to samo w fps i osiąga te same Mhz po podkręceniu. Z tych co podałeś, MSI to MSI Gaming X czy jakis inny model? Jezeli Gaming X to jedna z najlepszych kart, bardzo cicha i chłodna. Brałbym ją, alternatywnie Palita JetStream/SuperJetStream.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...