Skocz do zawartości

Problem ogolny nie wiem gdzie szukac. Pomocy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Aress,

Recommended Posts

Witam.

Problem polega na tym ze jak gram np w forza horizon 3 to po czasie klatki spadają 10-16 i jak minimalizuje grę to nawet myszka się przycina na pulpicie, jak zmniejszę grafikę jest ok ale czasami bez przyczyny znowu się tak dzieje ze jest chwilowa zwiesza i nie da się grac, pomaga restart komputera do czasu aż znowu, dzieje się to tylko w forzie ale zauważyłem ze w csie tez mam takie micro przycięcia denerwujące mnie. Próbowałem już wszystkiego i naprawdę nie wiem gdzie szukać.

 

 

CPU: i5 4690k 4.2ghz

GPU: gtx 970 1500/4000

MEM: Kingston hyper beast 2400mhz

PSU: xfx 550w xtr

MOB: gigabite z97 gaming 5

SSD: Crucial 256
HDD: 1tb dm0003, 500gb WD

 

 

wszystko jest aktualne wraz ze sterownikami.

Link to post
Share on other sites

tak, tak samo jak i forze teraz, przeinstalowalem z mysla ze cos jest nie tak z ssd ale to jest bez roznicy. Czasami mam wrazenie jakby cos zapychalo pamiec RAM albo VRAM karty ale nie jestem pewnien

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten dysk to przez tzw. parkowanie głowic ciężko grać w gry na nim zainstalowane bez pewnej zmiany, wiem bo go mam.

W CrystalDiskInfo klikasz:

"Funkcje" -> "Funkcje zaawansowane" -> "Sterowanie funkcjami AAM/APM".

Wybierasz właściwy dysk, następnie dolny suwak dajesz na maks w prawo i klikasz "Włącz", zamykasz okno.

W "Funkcje zaawansowane" klikasz na "Automat. dostosuj funkcje AAM/APM".

W "Funkcje" zaznaczasz "Uruchom z systemem" oraz "Ikona w obszarze powiadomień".

Odpal gpuz, zakładka sensor i może coś się wyjaśni.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • Rozwiązanie

Problem rozwiązałem wieki temu, problem bym w tym, że karta zbijała z taktowania przez jakiś błąd z boostem, zmiana biosa którego zmodyfikowałem. pomogło na stałe wyłączenie opcji boost.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...