Skocz do zawartości

Jaki Access Point do DSL-AC68U


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tallaras,

Recommended Posts

Cześć,

mam problem z siecią (RYSUNEK), mianowicie posiadam router DSL-AC68U który leży na parterze, gdzie łapie zasięgiem cały parter oraz 1 piętro.

 

Lista problemów:

 

- mam dość słabą kartę sieciową w PC (ten ostatni pokój) i zastanawiam się czy jest sens ją wymieniać (ASUS PCE-AC68) czy lepiej od razu kupić access pointa (ASUS RP-AC68)?

- wiele urządzeń w jednym oddalonym pokoju powoduje zakłócenia (TV momentami nie łapie sygnału, a po wyłączaniu WIFI w kilku urządzeniach, zaczyna pracować poprawnie)

- do router podpięty jest dysk z którego oglądam filmy na TV lub PC, jeżeli zainwestuje w AP,   wtedy dysk mogę podpiąć do AP, a reszta po kablu poleci płynniej niż po WIFI,

 

I teraz moje pytanie czy jeżeli kupie (akurat mam kartę podarunkowa w jednym sklepie gdzie obecnie można go kupić w przystępnej cenie, czyli duży plus) ASUS RP-AC68 i podłącze do niego PC,TV, malinkę i laptopy to czy będzie to najlepsze rozwiązanie?

 

Z góry przepraszam za wszelkie nieścisłości :)

 

http://i.imgur.com/NQGxlto.png

Edytowane przez tallaras
Link to post
Share on other sites

I to jest właśnie problem standardu AC...wszystko pięknie ładnie ale tylko w pomieszczeniu gdzie jest nadajnik ...no może jeszcze w pomieszczeniu obok. Sygnał 5GHz jest bardzo tłumiony przez jakiekolwiek przeszkody a ma do pokonania strop i i dwie ściany po skosie ( co jest dużo trudniejsze dla sygnału Wifi niż jakby przechodził prostopadle).

A masz możliwość pociągnięcia przewodu sieciowego pomiędzy Routerem a tym AP co chcesz kupić? Bo to rozwiązałoby idealnie problem. Router na dole obsługiwałby parter a AP postawione w miejscu gdzie masz najwięcej urządzeń obsługiwałby właśnie je. Co bym mógł to  podłączyłbym kablem a reszta na Wifi.

Karta sieciowa jest w porządku po prostu sygnał Wifi ma za dużo do pokonania i dlatego jest problem.

Ja bym dokupił AP na piętro ale raczej bym próbował połączyć je z routerem przewodowo.

Jeśli nie masz takiej możliwości to AP bym ustawił wysoko pod sufitem na "klatce schodowej" - czy konstrukcja tej klatki schodowej pozwala na to aby router z AP "widziały się" fizycznie? ...bo wtedy połączenie miałyby najlepsze.

 

Jednak jak już pisałem kabel to kabel...i półśrodki w postaci Wifi tylko tam gdzie nie można wykorzystać kabla .

Edytowane przez WEXEL
Link to post
Share on other sites

Router Asus, który posiadasz to bardzo przyzwoity sprzęt. Sam ma RT-AC68U, który jest urządzeniem bliźniaczym w zasadzie tylko bez modemu ADSL. Jestem z tego routera bardzo zadowolony. Sieć stabilna. Dwie karty sieciowe jedna w standardzie N druga w AC. Sprzęt mam parę lat i prawie nie wymaga obsługi. Zasięg w całym domu 2 kondygnacje i poza domem do 50 m. Router na strychu. Tak, że nie wiem dlaczego masz problem z działaniem TV i innych urządzeń. U mnie nic takiego się nie dzieje. Serwer DLNA działa prawie non stop. TV łączy się bez problemu. Ale jak widać miejsce instalacji routera ma znaczenie. Oprogramowanie(firmware) routera masz aktualne? Warto je zaktualizować może coś pomoże.   

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Dziękuje wszystkim za pomoc i sugestie. Problem rozwiązałem kupując dziś RP-AC68. Po wielu testach (w tym aktualizacji), resetach i sprawdzaniu sygnału telefonem (WIFI analyzer), zgodnie z podpowiedziami, problemem okazał się nie wystarczający zasięg. Teraz wszystko śmiga, prędkości są bardzo zadowalające. Dziękuje jeszcze raz za podpowiedzi.

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez tallaras
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...