Skocz do zawartości

GTX 460 + i7-875 ile mocy?


Recommended Posts

Mam wątpliwość przy wyborze zasilacza, aktualnie zestaw pracuje na starym zasilaczu, chciałbym jednak kupić już coś docelowego. Taki krótki bilans mocy:

i7 875k 100W

GTX 460 250W

płyta główna 50W

CDROM 10W

HDD 10W

Wentylatory itp 10W

W sumie ~430W więc zasilacz 460-500W powinien styknąć. W SLI nie planuje inwestować więc zapas mocy kolejne 250W nie będzie mi potrzebny. Jeśli chodzi o prąd to potrzebuje niecałe 21A@12V dla grafiki, 9A@12V dla CPU. Płyta i inne elementy są albo zasilane z 3.3V/5V albo reszta mocy od linii 12V zasilającej CPU wystarczy. Czy coś pominąłem?

Myślałem o czymś takim Enermax Modu82+ II EMD525AWTII 525W tylko mnie trochę cena przeraża, może znajdzie się coś podobnego z certyfikatem 80plus?

Link to post
Share on other sites

Gdzieś wyczytał że GTX460 zje 250w ?? Tyle to zjedzą 2 takie karty w SLI :/

Taki zestaw pod obciazeniem będzie pobierał mniej niż 300w. Spokojnie wystarczy dobra 400tka, ale warto zastanowić się nad jakąś porządną 500tką np Antec 520w / Fractal Tesla 550w / Seasonic s-520w

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wytknięcie, znalazłem w jakimś teście, celowałem na pobór mocy przez samą grafikę, może chodziło że z całym komputerem, choć na mój gust 250W to nijak ani w idle ani w stresie.

Dziękuję za wskazówki, jednak wolałbym coś z odpinanymi kablami. Z tych co kolega Igoruss polecał to chyba żaden nie ma odpinanych kabli. Od Fractala są wersje Newton z odpinanymi ale dopiero od 650W. Przejrzałem stronę Antec i chyba żaden o "mniejsze" mocy nie ma odpinanych (znalazłem model Signature 650W który się ceni na poziomie 700zł). Seasonic też się nie chwali takim dodatkiem.

Link to post
Share on other sites

Seasonic ma wersję z odpinanymi kablami, wystarczy zamiast 'S' w nazwie wpisać 'M'- to bardzo porządny(cichy) i stabilny zasilacz i to właśnie jego bym Ci polecił. :)

Link to post
Share on other sites

2 w SLI to wezmą jakieś 300 lekko, po oc 350W.

300w to wezmą dwa HD6950. 2x GTX460 mniej niż 250w.

 

("Pobór energii przedstawiony na wykresach to realny pobór energii samej karty graficznej - wyłączając resztę zestawu. Mierzymy prąd płynący przez port PCI-Express oraz dodatkowe zasilanie PCI-E podpinane do karty graficznej.")

http://nvision.pl/media/gals/2010/186/stres.png

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...