Skocz do zawartości

nochal

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O nochal

  • Tytuł
    Nowicjusz
  1. Mam problem ze zrozumieniem specyfikacji producenta. 1. W jednym miejscu jest napisane że zasilacz nie ma obsługi standardu EPS 12V V2.92 (model 480W/BN161 niektóre modele SP E8 mają), ale ma modularną wtyczkę P8 12V. Jak to można rozumieć? 2. Zasilacz ma 4 linie 12V, ale jak są one podzielone, nie znalazłem jasne opisu które kable są podpięte pod które linie. Zakładam że V1 to ATX24pin+HDD, V2/V3 to linie do GPU, V4 to linia do P4/P8, ale gdzie to można sprawdzić? 3. Zasilacz ma 2 przewody do dwóch kart w SLI, czy wolno oba przewody podpiąć pod jedną kartę graficzną (większość kart ma 2 z
  2. Miałem trochę urwania głowy i nie było czasu pociągnąć dalej temat. Chyba zdecyduje się na Be Quiet BQT E8 CM 480, czy są jakieś przeciwwskazania?
  3. Dziękuję za wytknięcie, znalazłem w jakimś teście, celowałem na pobór mocy przez samą grafikę, może chodziło że z całym komputerem, choć na mój gust 250W to nijak ani w idle ani w stresie. Dziękuję za wskazówki, jednak wolałbym coś z odpinanymi kablami. Z tych co kolega Igoruss polecał to chyba żaden nie ma odpinanych kabli. Od Fractala są wersje Newton z odpinanymi ale dopiero od 650W. Przejrzałem stronę Antec i chyba żaden o "mniejsze" mocy nie ma odpinanych (znalazłem model Signature 650W który się ceni na poziomie 700zł). Seasonic też się nie chwali takim dodatkiem.
  4. Mam wątpliwość przy wyborze zasilacza, aktualnie zestaw pracuje na starym zasilaczu, chciałbym jednak kupić już coś docelowego. Taki krótki bilans mocy: i7 875k 100W GTX 460 250W płyta główna 50W CDROM 10W HDD 10W Wentylatory itp 10W W sumie ~430W więc zasilacz 460-500W powinien styknąć. W SLI nie planuje inwestować więc zapas mocy kolejne 250W nie będzie mi potrzebny. Jeśli chodzi o prąd to potrzebuje niecałe 21A@12V dla grafiki, 9A@12V dla CPU. Płyta i inne elementy są albo zasilane z 3.3V/5V albo reszta mocy od linii 12V zasilającej CPU wystarczy. Czy coś pominąłem? Myślałem o czymś
  5. Kolego, mam identyczne objawy w moim stealthstream 500W, ja muszę wyłączać na dłużej, tak z godzinkę. Zasilacz kiedyś pracował w domowym serwerze 2 miesiące non-stop i gdyby nie konieczność przestawienia w inne miejsce to bym nie wiedział o tym problemie. Wymieniłem zasilacz na inny, w moim przypadku sklep wysłał do gwaranta a ten orzekł że zasilacz jest sprawny i mi oddali, w tej chwili używam go tylko awaryjnie.
  6. Osobiście miałem już przeboje z jednym zasilaczem OCZ. Sklep się na mnie wypiął, zasilacz do mnie wrócił z adnotacją że działa. Zasilacz ma objawy okresowe, napięcia stabilne, a raz w miesiącu komputer nie startuje. Meilowałem do OCZ na podstawie problemu orzekli że kwalifikuje się do wymiany. Najpierw zaproponowali mi wysyłkę do USA, jak napisałem że mieszkam w Europie to zmienili mi na Holandię. Dostałem link do wypełnienia RMA i sugestię żeby wysłać ubezpieczoną przesyłkę. Tu zaczęły się kłopoty, wysyłka kurierem to jakieś 400zł, poczty polskiej nie pytałem bo zasilacz jest stosunkowo ciężk
  7. Tekst o herbacie to tylko taka przenośnia, może w ciągu ostatniego roku kilka razy mi się zdarzyło. Dużo częściej stawiam inne przedmioty dlatego chciałbym się uchronić od możliwości włożenia np zwisającego kabla w wentylator. Tak czy siak chciałbym uniknąć tego, albo przynajmniej w jakiś sposób zminimalizować ten "problem". Oczywiście że buda nie służy do stawiania herbaty, trzeba postawiać na niej święte obrazki i codziennie się przed nią modlić.
  8. Bardzo ładna lista, tyle że chyba nie uwzględnia kryterium "cichości". Kwestia wyglądu obudowy to rzecz gustu.
  9. nochal

    Energooszczędna karta

    Mam taki zestaw: 1. core i7 875k, domyślne ustawienia 2.9GHz 2. RAM 2x4GB w tej chwili pracuje na 1,067 GHz 3. GTX460 MSI 1GB ram 4. SSD MTRON 32GB 5. zasilacz OCZ 500W W idle pobór prądu jest rzędu 77W, przy normalnej pracy bez dużego obciążenia 92W.
  10. Ze strony Zalmana GS1000 Weight 12kg (26.4lb) Material Aluminum / Plastic (ABS) / Steel (GI) GS1000 plus Weight 13.5kg Material Aluminum / ABS / Steel GS1000 SE Weight 17.4kg (38.4lb) Material Aluminum / Plastic (ABS) / Steel (GI) Dla porównania MS1000-HS1 Weight 11.7kg Material Plastic(ABS), Steel(GI) Różnica w masie między wersją bez SE a SE jest ponad 5kg !!!. Właśnie też to zauważyłem na stroni producenta że MS1000 to jest klasa "mid-tower", a GS1000 "tower". PS Antec P183 ma jedną poważną zaletę, można go kupić
  11. Znalazłem opis że SE się różni tylko tym że nie ma w standardzie złączy HotSwap do dysków. Niby nic, ale znalazłem później że SE ma stalową obudowę, a standardowa ma elementy aluminiowe. Mam okazję kupić MS1000-HS1 która niby ma być nową wersją GS1000. Niby MS1000 jest stalowa ale waży mniej więcej tyle co pierwsza wersja GS1000, więc chyba lipa. Na allegro były GS1000 "hot swap" o wadze 14kg, więc zakładam że to była pierwsze wersja.
  12. A gdzie GS1000 ma przycisk reset? No i jaka jest cena i gdzie można kupić? Bo albo "na zamówienie" albo "nie ma i nie wiadomo kiedy będzie".
  13. w niczym nie przeszkadza, zresztą ma klapkęNo to może się przekonam, mam jeszcze kilka pytań: 1. czy zatkałeś czymś te wentylatory na górze? Jak z przepływem powietrza i przegrzewaniem? 2. obudowa jest dość "przewiewna", jak z hałasem? 3. jaka jest wysokość od powierzchni płyty głównej (lub lepiej proca) do ścianki bocznej? Chciałbym spróbować zamontować Scythe Ninja na procesorze, wysokość jakieś 15cm. Zostało mi to po starym procesorze.
  14. Wygląda całkiem ładnie, wentylator już bym przeżył tylko ten panel ze złączami jak dla mnie ją dyskwalifikuje.
  15. Mam wrażenie że to coś zupełnie przeciwnego niż szukam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...