Skocz do zawartości

Brak pikania przy włączaniu komputera i biosu.


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem gdyż zauważyłem, ze od kilku dni gdy włączam komputer nie słychać tego jednego charakterystcznego piknięcia. Dodam też, że nie ma tego pikniecią gdy chcę włączyć BIOS.

 

Kilka dni temu komputer mi się zacinał i okazało się po wizycie w serwisie, że padł mi jeden z dysków twardych. Drugi z dysków jest sprawny ale zakupiłem dysk SSD zainstalowali mi na niego Windowsa 10. Zakupiłem też chłodzenie do procesora "Silentum PC Fortis 3" ponieważ temperatury procesora w grach dochodziły do 70 stopni. Teraz po instalacji chłodzenia maksymalne temperatury np.: w Wiedźminie 3 to 53 stopnie. Temperatura  karty graficznej nadal taka sama 66 stopni maksymalnie. Dodam, ze przed zmianą dysku występowały co kilkanaście dni zawieszania się systemu tak, że musiałem go wyłączyć i włączyć od nowa bo kiedy resetowałem komputer to zamiast uruchomić się normalnie to cały czas się resetował.

 

Dalej pozostaje ten problem braku pikania przy włączaniu komputera i biosu a wcześniej takowe było.

 

Dziwne, ze serwisant nie zwrócił na to uwagi. Proszę was o pomoc czy jest się czym martwić ?

 

 

 

//e

Zmniejszyłem czcionkę w sygnaturze, 15 to "lekka" przesada.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Mi się to dziś pojawiło na Z170a po update bios. Komputer nie pika i jest zwiecha jakieś 4 sekundy przed pojawieniem się obrazu rozruchu.

Witaj. U mnie nie ma żadnego zawieszania. Komputer normalnie się ururchamia tylko myslalem, ze po wymianie dysku hdd na sdd system szybcie mi sie uruchomi a dalej trwa to 19 sekund i zawuażylem, że najwiecej czasu zajmuje ekran plyty głownej 6-7 sekund.

 

Sprawdź czy do płyty dobrze podpięty jest speaker?!

Witam. Niestety niewiem jak to sprawdzić. Dodam, że ja do srodka obudowy nie zaglądam czy to mozliwe aby speaker sie odpiał jeśli obudowa nie była ruszana ?

Edytowane przez supersaiyan2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...