Skocz do zawartości

sterowniki amd przestały działać ale odzyskały sprawność 2


Recommended Posts

Witam, posiadam kartę Asus EAH 5770 mam podobny problem jak w tym temacie, który został tutaj rozwiązany. Postępując zgodnie z inf na stronie microsofta

1. Podczas wpisywania w wiersz poleceń komend:

"powercfg -X-monitor-timeout-ac 0"

"powercfg -X-monitor-timeout-dc 0"

wyskakuje mi komunikat "Nieprawidłowe parametry -- aby uzyskać Pomoc, użyj "/?"

2. Dodałem gpedit.msc ale nie wiem jaką ścieżką mam podążać. Proszę o pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Uruchom cmd.exe poprzez prawe kliknięcie -> uruchom jako Administrator.
Wpisuj manualnie po jednej linijce bez cudzysłowów.

po wpisaniu powercfg -X-monitor-timeout-ac 0 dajesz enter, i tak samo w drugiej linijce.
Wielkość liter jest często ważna w takich komendach.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Uruchom cmd.exe poprzez prawe kliknięcie -> uruchom jako Administrator.

Wpisuj manualnie po jednej linijce bez cudzysłowów.

po wpisaniu powercfg -X-monitor-timeout-ac 0 dajesz enter, i tak samo w drugiej linijce.

Wielkość liter jest często ważna w takich komendach.

Robię tak jak mówisz i nadal ten sam komunikat. A Tobie działa jak tak wpisujesz ? 

Edytowane przez ryba92
Link to post
Share on other sites

Aha, już widzę w czym problem.
Wpisałem powercfg /?
wyskoczyła lista wszystkich komend wraz z ich zastosowaniem.

okazuje się, że musi to prawidłowo wyglądać tak:

powercfg -X -monitor-timeout-ac 0

powercfg -X -monitor-timeout-dc 0


(spacje po -X)

Artykuły pomocy po polsku na stronie Microsoftu są tłumaczone automatycznie. Prawdopodobnie dlatego czasami mogą połykać niektóre znaki.
Jeśli zerkniesz na oryginalną stronę po ang, to zobaczysz że tam wszystko jest ok: https://support.microsoft.com/en-us/kb/2501816


Wydaje mi się też, że ten sam efekt można uzyskać poprzez zmianę wartości uśpienia monitora w aktualnym planie zasilania na "nigdy": http://sta.sh/02dbtei3mrer

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up Dzięki leci rep.

Nie wiem czy zmiany zostały zapisane. Po wpisaniu w wiersz tych komend nie otrzymałem jakiegoś komunikatu zwrotnego, że(..) zostało zmienione na wartość "0" etc. Zobaczę co się będzie działo. 

Edytowane przez ryba92
Link to post
Share on other sites

Problem nadal się pojawia. Wygląda to tak, korzysta z komputera, nagle znika lub wariuje obraz. Obraz wariuje tak, jakbyśmy szukali obrazu, ustawiali antenę analogową na końcu robi się czarny ekran. Restartuję komputer, on się uruchamia, ale nie pojawia się obraz, myszka nie świeci oraz klawiatura. Ponownie restartuje i tak za około 5 razem pojawia się obraz oraz reaguje myszka i klawiatura. Może ktoś mnie pokierować jak ustawić to poprzez gpedit. instalowałem od nowa windowsa, sterowniki do karty mam najnowsze. 

Link to post
Share on other sites

A może karta się przegrzewa? Ma prawo po takim czasie, właściwości termoprzewodzące past zmniejszają się z wiekiem.

Dobrze by było jakbyś podał wszystkie podzespoły.

Podkręcałeś ją?

Na poprzednich sterownikach było dobrze?

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Problem nadal się pojawia. Wygląda to tak, korzysta z komputera, nagle znika lub wariuje obraz. Obraz wariuje tak, jakbyśmy szukali obrazu, ustawiali antenę analogową na końcu robi się czarny ekran. Restartuję komputer, on się uruchamia, ale nie pojawia się obraz, myszka nie świeci oraz klawiatura. Ponownie restartuje i tak za około 5 razem pojawia się obraz oraz reaguje myszka i klawiatura. Może ktoś mnie pokierować jak ustawić to poprzez gpedit. instalowałem od nowa windowsa, sterowniki do karty mam najnowsze. 

 

Po:

1. Karta może się przegrzewać,

2. Po drugie może zacząć walić artefaktami,

3. Przestanie działać.

Link to post
Share on other sites

Asus eah5770 

I7 870

Gigabyte ga p55a ud3

 

1. Fakt, karta ma już trochę lat. Karta nie była jakoś specjalnie katowana, nie była podkręcana itp. W gry praktycznie w ogóle nie gram.
2. Jak sprawdzam temperatury, to są w normie. Takie "anomalia" dzieją się niezależnie od tego, czy korzystam z pc 1h, czy 3h. Może być tak, że z rana odpalam pc i od razu takie coś się robi, a może być tak, że dopiero po 3h użytkowania (internet) więc nie wchodzi tutaj raczej nagrzewanie się karty.
3. Zmieniałem na niej chłodzenie, kupiłem Arctic Accelero L2 Plus, ale nie działał mi na nim wentylator, więc go wywaliłem i założyłem inny ze stałymi obrotami 1500 obr/min i tak działa już z rok. Zrobiłem tak, gdyż tak jest ciszej. 
4. Nie umiem określić, od którego momentu to się dzieje. Mogę powiedzieć, że na początku działo się to sporadycznie teraz coraz częściej. Obraz zaczyna się zniekształcać, przestane ruszać myszką, zmieniać karty w przeglądarce uspokaja się. Zacznę coś robić na nowo i w pewnym momencie robi się czarny ekran lub niebieski z białymi paskami itp. Może też być tak, że od razu nagle zrobić się czarny ekran lub jakiś inny kolor wywali (buczą wtedy głośniki) Muszę restartować pc, ale tak jak pisałem wcześnie, dopiero za którymś restartem komputer wstaje. Restartuję raz, ekran czarny myszka nie świeci klawiatura też. Restartuję drugi raz... piąty, wstaje. Nie zawsze po tym od razu wszystko działa może być tak, że po tych restartach od razu już przy uruchamianiu obraz wariuje i na nowo(...) Czasami jest tak, że obraz wariuje, uspokaja się i wywala dymek z inf "
sterownik amd przestał działać ale odzyskał sprawność" Co nie oznacza, że po tym, wszystko działa i tak muszę restartować. 

5. Na starych sterownikach tak się nie działo. 

Edytowane przez ryba92
Link to post
Share on other sites

No to ja bym wrócił i sprawdził jakieś starsze sterowniki. Użyj dla pewności Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym, i zainstaluj jakieś starsze. Jak praktycznie nie grasz w nowe gry i wszystko dobrze działa to nowsze sterowniki nie są ci potrzebne. A przy starszych kartach to normalka że po jakimś czasie nowe sterowniki mogą powodować na nich dziwne problemy. (np. dla serii HD4xxx ostatnie dobrze działające sterowniki to były Catalyst 11.11 z 2011 roku.)

Tutaj info o ostatnich sterownikach dla serii HD 5xxx: http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows+7+-+64

Ostatnie sterowniki do tej serii to 15.7.1.

Link to post
Share on other sites

No to ja bym wrócił i sprawdził jakieś starsze sterowniki. 

Tak zrobiłem, zainstalowałem "15.7.1" i nadal to samo... Zrobię jeszcze tak, że postawie od nowa system. Wcześniej tak zrobiłem i przez jakiś czas (1-2tygodnie) spokój. Zainstaluje też stery z płytki. Jak będzie dalej to samo, to będę musiał zmienić grafikę. Jednak chciałbym rozwiązać ten problem i nie kupować nowej.  

1. Czy może mnie ktoś pokierować jak zmienić te ustawienia za pomocą gpedit.msc? Może to coś da.. 

2. Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysły, dlaczego tak się dzieje? 

3. Jak to, co wyżej napisałem nie pomoże będę musiał zmienić grafikę z obecnej asus EAH5770 na coś innego. Proszę o ewentualną poradę, na co mogę zmienić.

- W gry już nie gram i raczej grać nie będę. Nie chce też jakiejś mocno odstającej od obecnej. Praktycznie pc służy mi tylko do internetu.

- Zależy mi na ciszy, bardzo zależy mi na ciszy, bo ten asus EAH5770 to suszarka. Zależy mi też na tym aby mało ciągła prądu.

Edytowane przez ryba92
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

@up 

Okazuje się, że prawdopodobnie jest to wina zasilacza. Od nowości miałem zasilacz "Rasurbo BP-XII550" później wymieniłem go na seasonic g550. Ostatnio moje przygody z grafiką wyglądały tak, że komputer po pewnym czasie sam się restartował lub od razu po podczas odpalania pc. Podłączyłem stary zasilacz, który jak niektórzy mówią "obok zasilacza to on nie stał" i jak narzazie problem znikł. Dziwna sprawa bo to nowy, markowy zasilacza. Dużo lepszy od tego rasurbo. 

Edytowane przez ryba92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...