Skocz do zawartości

wielki problem z kompem


Recommended Posts

mam problem z systemem na nowym kompie a mianowicie z miesiąc temu instalowałem

aktualizacje do GTA3 MP przez przypadek wyłączyłem instalacje jak instalowały się biblioteki

jakieś i od tego zaczęły się moje problemy otóż zainstalowałem GTA 3 MP jakoś ale był

błąd jakiś związany z bibliotekami i robiłem wszystko co się da tzn.instalowałem je na nowo

potem zignorowałem to i włączyłem sobie DI Riptide i po grze wyskoczył mi blue

screen oto jak on wyglądał:

 

"Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000050 (0xfffff8200b5fee98, 0x0000000000000001, 0xfffff880016af3e7, 0x0000000000000005). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: ."

 

i przy okazji w zarządzaniu kompem znalazłem taki błąd:

 

""Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 13 ze źródła nvlddmkm. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze."

 

cóż przeskanowałem dysk zero bad sectorów ktoś mi poradził bym sterowniki w karcie graficznej

odinstalował gruntownie i zainstalował na nowo i zrobiłem to i cóż najpierw zero obrazu na

monitorze podczas odinstalowywania sterowników więc poczekałem i jak zauważyłem że dłuższy czas

nic nie wyświetla się to przełożyłem kabel od monitora do wejścia do karty graficznej na płycie

głównej i myszka i cały sprzęt podłączony na USB przestał działać potem zresetowałem i zero

obrazu dopiero po kilku razach przekładania kabla obraz się pojawił i cóż na karcie graficznej

tej podłączonej pod PCI-E i cóż zainstalowałem sterowniki ale przed tym gruntownie wyczyściłem

rejestr i cóż od tamtej pory zauważyłem że w zarządzaniu kompem przy każdym uruchomieniu

pojawia się takie coś:

 

"Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 0 ze źródła igfxCUIService1.0.0.0. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

 
Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.
 
Do zdarzenia dołączono następujące informacje:
 
Service started/resumed"
 
to jest pewnie powiązane z kartą zintegrowaną i to mnie właściwie nie obchodzi bardziej
obchodzi mnie to co dzisiaj się pojawiło a mianowicie nagle pojawiło mi się okienko
z jakimś błędem treści prawie nie pamiętam lecz w zarządzaniu wiem że znalazłem to
samo takie coś mianowicie mi się pojawiło:
 
"Nie można uruchomić usługi aswHdsKe z powodu następującego błędu: 
System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego tego pliku. Ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania mogła spowodować zainstalowanie pliku, który jest niepoprawnie podpisany lub uszkodzony. Możliwe także, że jest to złośliwe oprogramowanie pochodzące z nieznanego źródła."
 
i oprócz tego jeszcze takie coś:
"Podręczne okno aplikacji:  : \??\C:\Windows\system32\drivers\aswHdsKe.sys failed to load"
 
i takie coś:
"Usługa została zainstalowana w systemie.
 
Nazwa usługi:  aswHdsKe
Nazwa pliku usługi:  C:\Windows\system32\drivers\aswHdsKe.sys
Typ usługi:  sterownik trybu jądra
Typ uruchomienia usługi:  uruchamianie na żądanie
Konto usługi:  "
 
i jak myślicie czy to jest powiązane z tamtym czy coś dzieje się tylko z Avastem
(bo sprawdziłem ten plik na necie i wiem że odpowiada on za Avasta)
i wystarczy reinstall jego? czy reinstall może spowodować komplikacje?
albo coś się w systemie psuje? system to Windows 7 z SP1 i cóż dzięki
za przeczytanie liczę na szybką odpowiedź bo boję się o kompa.
Edytowane przez Mich1995
Link to post
Share on other sites

chodzi mi o ten błąd:

 

"Nie można uruchomić usługi aswHdsKe z powodu następującego błędu: 
System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego tego pliku. Ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania mogła spowodować zainstalowanie pliku, który jest niepoprawnie podpisany lub uszkodzony. Możliwe także, że jest to złośliwe oprogramowanie pochodzące z nieznanego źródła."
 
czy wystarczy że jak Avast na nowo zainstaluje to nie będzie mnie to nękać i nic się nie stanie? czy jest jakieś ryzyko?
a i jeszcze czy ten błąd nie jest spowodowany tym co było miesiąc temu? bo martwi mnie to bardzo.
Link to post
Share on other sites

mam tylko problem bo chciałbym najłatwiejszym sposobem to załatwić tzn.przez "gpedit.msc" i nie da się a pozostałe

metody odpadają bo ja boję się ingerować zbyt bardzo w system.


dobra sprawdzę najważniejsze jak będzie się dało zresetować kompa to nic nie robię.


dobra wszystko działa a więc nic nie robię bo widocznie to zbytnia błahostka by grzebać w systemie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...