Skocz do zawartości

Kupowanie na Amazon:czy jest bezpieczne(podawanie numeru karty kredytowej)


Recommended Posts

Witam.Zamierzam zakupić ten monitor: https://cenowarka.pl/acer-predator-xb241hbmipr-um-fx1ee-001-a1398749.html w Amazon.de.Wydaje mie się że cena jest atrakcyjna chociaż wiele innych rzeczy,takich jak na przykład karty graficzne są droższe lub w takich samych cenach jak w Polsce.Założyłem już konto i muszę podać numer swojej karty kredytowej.W związku z tym mam pytanie:czy to jest bezpieczne?Jak taki zakup się odbywa?Zapłata ściągana jest bezpośrednio z konta?Według jakiego kursu Euro jest przeliczane na PLN?Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam.


Może to śmieszne ale nie wiem gdzie się kliknąć żeby się wylogować:)Wszystko po niemiecku a nawet jak przetłumaczę stronę to nigdzie nie ma "wyloguj".

Link to post
Share on other sites

W niemieckim amazonie jest możliwość zmiany języka na angielski. Oczywiście tyczy się to głównie samego sklepu bo cześć lub wszystkie opisy rzeczy pozostają po niemiecku (nie pamiętam dokładnie bo jakoś nie zwracam na to uwagi). Musisz poszukać w opcjach tam gdzie masz dostęp do danych swojego konta.

 

Ja osobiście mam kartę podpietą od kilku lat i jakoś jak narazie nic się nie stało :). Płatność możesz przeprowadzić albo w euro albo w PLN. Ja jako że mam tylko konto w PLN to zazwyczaj wybieram ten sposób płatności. Przynajmniej od razu wiem ile co kosztuje i nie zaskoczy mnie później przewalutowanie w banku. Kasa sciągana jest z konta w momencie wysyłki towaru (u mnie zawsze tak bylo) tak więc zajmuje to zazwyczaj kilka-kilkanaście godzin od momentu kliknięcia. Za pierwszym razem mocno mnie to zaskoczyło. Kurs, jeśli płacisz w PLN, jest odrobinę wyższy niż w NBP ale jest to ostateczna cena. Jeśli zdecydujesz się płacić w Euro to wtedy o kursie przewalutowania decyduje twój bank i jaki będzie tego nikt ci nie powie. U mnie (ING) zazwyczaj jednak jest wyższy niż w przypadku kursu amazona (zresztą jakoś nigdy sam na to dużej uwagi nie zwracałem).

 

Z tym wylogowywaniem to przyznaje sam miałem kiedyś problem. Ale jest opcja wyloguj tylko dobrze ukryta. Ja i tak jak coś kupuje to tylko w domu to nie wylogowuje się bo nie widzę potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Siema,

 

Jesli chodzi o wylogowywanie sie, jest to ostatnia opcja w zakladce Meine Konto (Nicht Twoje imie....? Abmelden).

 

Jesli chodzi o przelicznik EUR-PLN, panuje opinia, ze przelicznik amazona jest zlodziejski... Najlepiej wtedy zaplacic w walucie uzywanej przez oddzial amazona w ktorym robisz zakupy (EUR dla .de, .es, .fr itd, GBP dla .co.uk). Niestety ciezko to zweryfikowac w czasie zakupow, poniewaz tak jak kolega napisal wyzej, platnosc jest pobierana dopiero w momencie wysylki i kurs EUR-PLN w twoim banku moze sie zmienic na gorszy niz amazona.

 

Co do dostepnosci monitora za 1-2 miesiecy... Sam jestem mocno zainteresowany kupnem i wyczytalem gdzies w necie, ze Acer przygotowal nowa rewizje tego modelu (stara miala chyba wade fabryczna, cos z podswietlaniem) pod ktora czyszcza magazyny. Jesli to prawda, to mysle ze warto poczekac i raczej nie bedzie to 1-2 miesiecy, tylko szybciej.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dzisiejszy kurs PLN-EUR w ING wynosi 4.4254-1. Jesli amazon liczy 4.6-1 jest to ok. 17 groszy mniej na 1EUR. Przy zakupie na kwote 399EUR wychodzi ok. 70PLN drozej wg amazona. Oczywiscie, w gre moga wchodzic jakies prowizje w banku...

 

Inna sprawa to rodzaj karty, jesli jest to karta debetowa (obciazajaca rachunek) to sprawdz przelicznik PLN-EUR w twoim banku, jesli jest to karta kredytowa musisz poszukac przelicznika na stronie firmy udzielajacej kredytu (Mastercard, AmEx itp.)

Edytowane przez bartus_s
Link to post
Share on other sites

Generalnie kupowanie w Amazonie nie jest takie kolorowe...Produkty drogie, przeliczają Euro po lichwiarskich stawkach.Chyba sobie odpuszczę.Jeszcze ten termin dostawy; 1 do 2 miesięcy.Koniami go będą wieźli?Zastanawia mnie tylko jedno.Tyle lat w Unii i nie ma polskiego oddziału tego sklepu.


Jednak ten monitor jest w miarę tani jak na swoje możliwości.W porównaniu z tym: http://www.ceneo.pl/31218739  to chyba jednak warto go wziąć.Dostępny jedynie w Amazonie lub w Redcoonie ale cena 1999 zł.Sam nie wiem.Co o tym myślicie?Może ktoś ma ten konkretny model monitora?Może założę nowy temat jeżeli chodzi o ten monitor.


Nie rozumiem skąd taka cena tego AOC:423 Euro,gdy ten Acer kosztuje 399 Euro...

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Generalnie kupowanie na amazonie, jak i w innych sklepach online sprowadza sie do jednej rzeczy - ceny. Sam piszesz, ze w redcoonie jest drozej, wiec wybor dla mnie jest prosty...

 

Co do dostepnosci za 1-2 miesiace. Taki czas oczekiwania pojawia sie zawsze, kiedy towaru nie maja na magazynie i nie wiedza kiedy bedzie dostepny. Raczej na 100% bedzie mozna kupic ten monitor wczesniej i tak jak pisalem wyzej, bedzie to prawdopodobnie poprawiona wersja.

 

Bardzo chetnie poczytalbym cos na temat, wiec zachecam do zalozenia tematu :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...