Skocz do zawartości

Komputer się zawiesza przy obciążeniu karty graficznej.


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem sobie nowy sprzęt tzn. trzy części: płyta główna, procesor, ram. Tak on wygląda. Pozostałe rzeczy pochodzą z poprzedniego komputera gdyż uważałem, że są mi wystarczające.

OS=>>Windows 10
MOBO=>>MSI H110M PRO VH
CPU=>>Intel Core i5 6500 (3,2GHz)
RAM=>>Kingston HyperX CL13 8GB 
HDD=>>Seagate ST500DM002
GPU=>> Sapphire HD7750 1GB DDR5/128bit
PSU=>>XFX Core 450W

Problem tkwi w tym i wyczaiłem go w momencie gdy zainstalowałem sobie poczciwą gierkę GTA IV i po 5 minutach gry ekran przeszedł w stan uśpienia, jeszcze przez jakieś 10-15sekund słychać głos gry, ale po tym czasie komputer "zamrożony", tylko RESET został.. I tak za każdym razem gdy włączę tą gierkę. Zrobiłem 40minutowy test w programie OCCT. Najpierw dla Directx 11 przy którym obciążona karta na 100% nie ukazywała żeby coś było nie tak. Natomiast gdy dałem test na Directx 9 (Ten który jest używany w GTA IV) po 5-8 minutach robi się to samo co w grze, gaśnie ekran i zamarza komputer. Co jest grane? Czym to jest spowodowane? Mam zainstalowane sterowniki AMD Radeon Crimson 16.7.3. Na poprzednim komputerze takie coś się nie działo. Proszę o pomoc, gdyż nie wiem czego to wina, a sprzęt jest nowy (GPU ma roczek) 

Link to post
Share on other sites

Sprawdzę, tylko muszę znaleźć stare Catalyst ale na stronie AMD już nie widnieje. Nie robiłem OC. komputer mam od soboty dopiero.

A co by w tych Crimsonach było złego? Na necie gdzieś czytałem że mają one w sobie bardziej zoptymalizowane działanie starszych gier w dx 9

Link to post
Share on other sites

Spróbuj Catalyst 12.4 (tutaj link: http://www.ngohq.com/?page=Files&go=giveme&dwn_id=1620),moj Radeon HD 7850 dziala tylko na tych sterownikach, kiedys na innych mialem podobne zjawiska jak u Ciebie tzn przygasanie ekranu, zacinki itp.

 

PS. wyczysc dobrze pozostalosci po starych sterownikach GPU, najlepiej programem Display Driver Uninstaller.

Edytowane przez Gorn17
Link to post
Share on other sites

Zaglądnij do podglądu zdarzeń i zobacz błędy krytyczne (inne też). Sprawdź częstotliwość występowania i jeżeli potrafisz to skojarz godzinowo z występowaniem tych problemów na komputerze. Najłatwiej to chyba po prostu używać komputera i spojrzeć na godzinę jak coś nie tak.

Link to post
Share on other sites

No niestety ale radzę wpisać ten komunikat w wyszukiwarkę i tam trochę tego jest. Ja kiedyś miałem ten problem i znalazłem rozwiązanie na stronie Microsoftu i polegający na zmianie pewnej wartości w rejestrze. U ciebie oczywiście nie musi być to,ale zobacz ile na ten temat jest rozwiązań. Wybór należy do ciebie... :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...