Skocz do zawartości

Słuchawki z nastawieniem na muzykę + k. dźwiękowa


Recommended Posts

Historia: nie dalej jak kilka miesięcy temu złożyłam nowy komputer (poprzedni miał 10 lat) z górnej półki który jest moim narzędziem pracy. Jako że jestem osobą która uwielbia szeroko rozumianą muzykę, podczas pracy relaksuję się dźwiękami wydobywającymi się z głośników. Jak wcześniej wspomniałam mój poprzedni komputer miał 10 lat w skład którego wchodziła jakaś karta dźwiękowa SB oraz "szmaciane" głośniki Logitech. Po wymianie komputera na nowy ze zintegrowaną kartą Realtek ALC1150 oraz głośnikami Edifier C3 okazało się że ta sama muzyka brzmi zupełnie inaczej - "lepiej". Ta sytuacja spowodowała, iż poczułam chęć wydobycia jak najlepszej jakości dźwięku z utworów które słucham. W efekcie zarezerwowałam sobie budżet w wysokości 2.5 tys. zł na głośniki z kartą dźwiękową:

 

Budżet: ~2.5 tys. zł.

Czego potrzebujesz? słuchawki+k .dźwiękowa:

Przeznaczenie: prio muzyka, sporadycznie ale jednak gram w Diablo III

Źródło: karta dźwiękowa
Oczekiwania: dobry dźwięk w zaproponowanej kwocie oraz trwałość nauszników

Muzyka: trance, chillout

Edytowane przez groldominika
Link to post
Share on other sites

Karta jest dość oczywista - AIM SC808 za 397 w promo w KT nie ma konkurencji. Natomiast pozostaje 2100pln na głośniki. Ten budżet wystarczy na budżetowe HiFi (monitory i wzmacniacz) nowe lub przyzwoite ale używane.

 

P.S. W tytule są słuchawki, w poście głośniki.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Karta jest dość oczywista - AIM SC808 za 397 w promo w KT nie ma konkurencji. Natomiast pozostaje 2100pln na głośniki. Ten budżet wystarczy na budżetowe HiFi (monitory i wzmacniacz) nowe lub przyzwoite ale używane.

 

P.S. W tytule są słuchawki, w poście głośniki.

 

Tak, przepraszam. Chodziło mi o słuchawki. Ponieważ pracuję głównie w nocy słuchawki będą dla mnie lepszym rozwiązaniem niż głośniki. Przyznam że myślałam właśnie o karcie (AIM SC808), która była wymieniona m.in. w tym wątku http://forum.benchmark.pl/topic/152592-karta-d%C5%BAwi%C4%99kowa-do-audio-techn.ica-ath-m50x-ok-500/ ale odnośnie głośników mam zagwózdkę. W takim razie co warto kupić we wspomnianej przez Ciebie kwocie 2.100 zł?

Edytowane przez groldominika
Link to post
Share on other sites
Muzyka: trance, chillout

tutaj może bardzo dobrze sprawdzić się również Fidelio X2 ale AIM bym sobie podarował i uderzył prosto w AUNE X1S jeśli by ci zależało na lepszym wzmacniaczu i bardziej przestrzennych brzmieniu ,aczkolwiek SC808 na porządnych koksach (Bursonach V5) pewnie sprawiłby się świetnie.Jednak bezawaryjność i potencjometr ,to zdecydowanie przewaga DACa.

Link to post
Share on other sites

Zapytanie było o kartę dlatego pisałem o AIM. Jeśli DAC/amp to świetną zewnętrzną maszyną jest Dr.DAC3 - dynamika i przestrzenność powala na kolana. Myślę, że najpierw należałoby jednak dobrać słuchawki a później sprawdzić co by było potrzebne do napędzenia.

Link to post
Share on other sites

ja tylko tak profilaktycznie aby ludzie nie ograniczali do jednego, często polecanego układu przy takim budżecie. Dużą zaleta AudioTraka jest właśnie możliwość wymiany oampów ,tylko mnie ciekawi jak moc tego wzmacniacza. Masz na stanie jeszcze go ?

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/02/drdac3-przetwornik-cyfrowo-analogowy.html

Link to post
Share on other sites

Audiotracka sprzedałem dawno temu, opampy są wymienne ale wymieniać Musesy? Bez sęsu jakby napisał bleck.

 

Co do mocy - jako wzmacniacz jest tam TPA6120, czyli znacznie lepiej niż zwykły opamp.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

nie żebym tutaj podważał myśl techniczną konstruktorów Audiotraka ,sposób aplikacji oraz sygnatury brzmieniowej oampa ale skoro jest takowa możliwość wymiany, to pewnie część posiadaczy o tym pomyśli, tym bardziej ,że można wyszukać bez problemu lepiej grające układy dyskretne i nie tylko. Kwestia chęci (choćby zajrzenia w specyfikację) oraz zasobności portfela :)

 

chciałbym go posłuchać więc jak go ktoś ma ,to chętnie przygarnę na kilka dni.Gdy faktycznie taki dobry ,to znajdzie się miejsce w jego poradniku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...