Skocz do zawartości

Czy opłaca się wymieniać R9 290


Recommended Posts

Jak w tytule posiadam już trochę wysłużoną kartę XFX R9 290 trochę podkręconą i chłodzoną cieczą

reszta podzespołów to 

I7 4770K oc 4,5 GHZ

RAM 16 GB kingston Hyperx 2400 Mhz

Zasilacz Smart SE Modular 530W

Dysk SDD 240GB chyba z jakiegoś laptopa wyciągnełem MTFDDAK256MAM

 

 

i teraz pytanko czy opłaca się mi zmieniać kartę graficzną, w gry jakie gram to tak sporadycznie rise of tomb rider, BF4, Sniper elite Nazi zombie 1/2, i CS, w większej części czasu to komputer służy mi do pracy także się zastanawiam czy wogóle jest sens zmiany karty jak bym wymieniał celował bym w rx480 lub GTX1060 w wersji 6GB wiem że jest spora rużnica w wydajności tych kart, i odrazu mówię że jak chciałbym zmieniać kartę to mam zamiar sprzedać obecną i dopłacić do nowej o ile będzie sens wymiany bo dla energooszczędności i kilku FPS nie będe jej wymieniał 

Link to post
Share on other sites

No właśnie widziałem niektóre testy i swoją kartę nie wiem jak oceniać ponieważ nie ma jej w testach a 390 jest trochę szybsza pamięć ma 1500, moja ma 1250 a po oc 1375 wyżej nie da rady a procesor stock ma 947 a po oc 1136 także jak już to jest trochę gorsza od 390 także sam nie widzę sensu wymiany bo jak napisałeś jak już 1070 i w górę a mi nie jest potrzebna taka karta także nie widzę sensu wymiany jeszcze karty 

Link to post
Share on other sites

 

 

390 jest trochę szybsza pamięć ma 1500, moja ma 1250 a po oc 1375 wyżej nie da rady a procesor stock ma 947 a po oc 1136 także jak już to jest trochę gorsza od 390

 

Jak na rdzeniu Ci idzie 1130 to praktycznie masz poziom 390. Tak jak piszesz wymiana kompletnie bez sensu. Spokojnie można poczekać na Vegę/Voltę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...