Skocz do zawartości

Wymiana wentylatorów w Corsair H100i GTX


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Chciałbym zmienić wentylatory w moim Corsair H100i GTX. Moje pytanie do was: jakie polecacie aby dobrze spełniały swoją rolę i dodatkowo nie były bardzo głośne?

 

Te dodawana do H100i brzmią jak startujący samolot turbośmigłowy ;)

Link to post
Share on other sites

Ok, ale czy będę w stanie eLoopy podłączyć tak ja te stockowe Corsair? W sensie czy będę w stanie sterować prędkością obrotów z aplikacji Corsair?

 

Ok już wszystko przeczytałem. Model https://www.morele.net/noiseblocker-itr-b12-p-509650/ ma PWM i przy dwóch wiatrakach i kabelku Y wszystko będzie działało tak jak chcę.

 

Pytanie jeszcze co myślicie o tych:

 

https://www.morele.net/corsair-sp120-high-performance-edition-co-9050008-ww-477396/

Edytowane przez vitno
Link to post
Share on other sites

Myślimy, że są wydajne ale głośne, mamy nawet 8 takich w kompie ale sami sterujemy ich prędkością. Do 1200 obrotów ich nie słyszymy ale podoba nam się, że przy temperaturze otoczenia 30 stopni jak zadamy max prędkość to jest głośno ale woda w układzie ma 31 stopni ;p.

 

 

Pasowały mi wyglądem dlatego je kupiłem. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy Ci na ciszy to najlepszym wyborem są:

 

* Silent Wings 3 - najmniej wydajne z tej trójki ale zdecydowanie najbardziej ciche (mam na myśli wersję 1000 obr.). Jest jeszcze wersja hi-speed (1600 obrotów) ale z nią styczności nie miałem. Aktualnie te właśnie cztery takie posiadam na Corsair H110i GTX i jestem bardzo zadowolony.

 

* NB eloop - bardziej wydajne od SW3 ale również głośniejsze. Nadają się tylko na jedną stronę chłodnicy (push).

 

* Noctua - moim zdaniem najglośniejsze z całej trójki ale również najbardziej wydajne.

 

Te Corsair o które pytałeś miałem na samym początku i jedyne co można o nich powiedzieć to że są wydajne. Natomiast ciche są wyłącznie wtedy gdy nie pracują ;)

 

Edit - oczywiście jest to moja subiektywna ocena a wentylatory oceniane jedynie na słuch i temperatury w kompie :)

Edytowane przez mseredin
Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy Ci na ciszy to najlepszym wyborem są: * Silent Wings 3 - najmniej wydajne z tej trójki ale zdecydowanie najbardziej ciche (mam na myśli wersję 1000 obr.). Jest jeszcze wersja hi-speed (1600 obrotów) ale z nią styczności nie miałem. Aktualnie te właśnie cztery takie posiadam na Corsair H110i GTX i jestem bardzo zadowolony. * NB eloop - bardziej wydajne od SW3 ale również głośniejsze. Nadają się tylko na jedną stronę chłodnicy (push). * Noctua - moim zdaniem najglośniejsze z całej trójki ale również najbardziej wydajne. Te Corsair o które pytałeś miałem na samym początku i jedyne co można o nich powiedzieć to że są wydajne. Natomiast ciche są wyłącznie wtedy gdy nie pracują ;) Edit - oczywiście jest to moja subiektywna ocena a wentylatory oceniane jedynie na słuch i temperatury w kompie :)

 

No właśnie u mnie mają wciągać powietrze,a nie "wypychać" je.

 

Dlaczego eLooop nadają się tylko do "wypychania"?

Link to post
Share on other sites

Przed wentylatorem tworzą się bardzo duże zawirowania powietrza i niestety to może spowodować nieprzyjemny hałas. Rozwiązaniem jest użycie shrouda (coś takiego http://www.angela.pl/p8271,phobya-120x120x20mm-shroud-black.html ) ale to powoduje że potrzeba więcej miejsca na wentylator i nie u każdego się zmieści.

 

Edit - no i dodatkowo będziesz miał problem ze śrubami. W chłodnicy są śrubki 6-32 które są bardzo trudno dostępne. Dlatego sam nawet nie zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem.

Edytowane przez mseredin
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...