Skocz do zawartości

2 adresy ip na jednym routerze


Recommended Posts

Witam, jestem nowym użytkownikiem chipu i mam mały problem.
Otóż mój internet posiada dwa adresy ip. Jeden to jest ten, który jest podłączony do switcha, a drugie wejście switcha powoduje zmiane na drugie ip. Jak zrobić tak, aby mieć jedno ip, bo mój problem polega, że jestem posiadaczem routera tp-link i gdy chce wejść na konfigurację muszę zmienić podsieć na 196.169.0. …, a gdy tego nie robie muszę pisać 192.168.88. … żeby dsotać się do logowania na stronę .Do tp-linka ustawię podsieć loguję się normalnie, a jak wejdę na mikrotika to nie znam, ani loginu, ani hasła.

Schemat wygląda tak:
http://ifotos.pl/z/ahshnrx [ifotos.pl]

 

Link to post
Share on other sites

Coś grubo mieszasz.
 
1. Nie internet ma IP tylko urządzenia.
2. To co opisujesz jako antena jest prawdopodobnie urządzeniem aktywnym z funkcją routera i ono robi pierwszy NAT.
3. Nie wiem po co jest ten switch, chyba służy za przedłużacz do kabla łacząc dwa jego odcinki. Jeśli to switch niezarządzalny to on nie ma IP a już tym bardziej nie wykonuje żadnych zmian w pakietach
4. router na Twoim obrazku ma dwa interfejsy jak to router. WAN i LAN. Taka jest zasada działania routera.
5. niejasne jest to:

 

jestem posiadaczem routera tp-link i gdy chce wejść na konfigurację muszę zmienić podsieć na 196.169.0. …, a gdy tego nie robie muszę pisać 192.168.88. … żeby dsotać się do logowania na stronę

Wejść w konfigurację czego? Zalogować się do czego?

6. Jeśli jest tak jak piszę w punkcie pierwszym to wg mnie nie ma sensu stosować tu switcha a router powinien pracować jako AP bez NATowania.

Link to post
Share on other sites

Coś grubo mieszasz.

 

1. Nie internet ma IP tylko urządzenia.

2. To co opisujesz jako antena jest prawdopodobnie urządzeniem aktywnym z funkcją routera i ono robi pierwszy NAT.

3. Nie wiem po co jest ten switch, chyba służy za przedłużacz do kabla łacząc dwa jego odcinki. Jeśli to switch niezarządzalny to on nie ma IP a już tym bardziej nie wykonuje żadnych zmian w pakietach

4. router na Twoim obrazku ma dwa interfejsy jak to router. WAN i LAN. Taka jest zasada działania routera.

5. niejasne jest to:

Wejść w konfigurację czego? Zalogować się do czego?

6. Jeśli jest tak jak piszę w punkcie pierwszym to wg mnie nie ma sensu stosować tu switcha a router powinien pracować jako AP bez NATowania.

Chodzi mi o to, że jak chcę konfigurować router tp-link muszę ustawić w podsieci 192.168.0. ... 

A jak tego nie ustawię mam mikrotika na ip 192.168.88. ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...