Skocz do zawartości

Asus Z170 Pro Gaming dziwny problem z dzwiękiem.


Recommended Posts

Witam, otóż mam bardzo dziwny problem i zastanawiam się co to może być, mianowicie dźwięk działa normalnie, natomiast kiedy przyciskiem na monitorze wyłącze monitor, i włącze go ponownie dźwięk w systemie nie działa, podobnie kiedy ekran zgaśnie sam i potem go wybudzę dźwięk też nie działa i nie wykrywa urządzeń.

 

Monitor jest podłączony do płyty przez hdmi ponieważ korzystam z wbudowanych w monitor głośników, dzieje się tak zarówno na starym jak i nowym (dziś kupionym monitorze).

 

system to win 10 pro 64bit

 

 

Link to post
Share on other sites

Boże, człowieku, od kiedy kupiłeś tego nowego kompa założyłeś już chyba z 4-5 wątków dot. problemów z jego użytkowaniem. :o

 

Jak nie integra, to zasilacz, to zaś płyta, teraz monitor i dźwięk... Jesteś jednym z bardziej pechowych osób jakie widziałem ostatnio.

Link to post
Share on other sites

Boże, człowieku, od kiedy kupiłeś tego nowego kompa założyłeś już chyba z 4-5 wątków dot. problemów z jego użytkowaniem. :o

 

Jak nie integra, to zasilacz, to zaś płyta, teraz monitor i dźwięk... Jesteś jednym z bardziej pechowych osób jakie widziałem ostatnio.

Żebyś wiedział, tydzień był w serwisie, teraz czekam na gtx1060, mam nadzieję, że chociaż problemy z przycinami w grach i filmach się skończą..

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że po wyłączeniu monitora system gubi wyjście audio - cała filozofia.
Przestawia się wtedy na zintegrowaną która też nie jest podłączona - jak ci to bardzo przeszkadza to spróbuj wyłączyć dźwiękową i pozostawić tylko wyjście HDMI. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o dźwięk to myślę że chodzi o jakiś problem ze sterownikami karty zintegrowanej lub złe ustawienie w biosie, w sensie że jest na peg zamiast igpu i przy wybudzaniu szuka peg i konflikt sterownika może.

Ale....

 

mam nadzieję, że chociaż problemy z przycinami w grach i filmach się skończą..


Przycinek w filmach na zintegrze nie miałem nigdy... więc coś jest nie tak...
Link to post
Share on other sites

 

Jeśli chodzi o dźwięk to myślę że chodzi o jakiś problem ze sterownikami karty zintegrowanej lub złe ustawienie w biosie, w sensie że jest na peg zamiast igpu i przy wybudzaniu szuka peg i konflikt sterownika może.

 

Ale....

 

 

Przycinek w filmach na zintegrze nie miałem nigdy... więc coś jest nie tak...

nazwałbym to mikrolagami, myślałem, że to kwestia starego już monitora, ale wymieniłem na nowy fhd i dalej to widzę..
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...