Skocz do zawartości

Filmy online przestają się ładować


Recommended Posts

Tak jak w temacie - nie mogę sobie w spokoju obejrzeć żadnego filmu online (m. in. "dr House") ponieważ co ok. 2 minuty przestaje się on buferować/ładować i bez odświeżenia już nie ruszy ani o sekundę - testowałem na kilku stronach z serialami i wszędzie mam to samo.

Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązane tego problemu? Kiedyś tego jakoś nie miałem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ja również korzystam ze stron z filmami online i nie mam takich problemów o których piszesz, neta mam od Orange na linii tepsy. Z kolei moja dziewczyna ma neo i miewa problemy z buforowaniem się filmów. Może to po prostu wina dostawcy albo samego łącza? firewall nie blokuje Ci stron z filmami? Może skanuje zawartość? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Link to post
Share on other sites

@WaxYL może mieć rację. U mnie jest 1024 MB. Żadnych "lag-ów".

to lub pingowanie strony, nic innego nie może, ostatecznie brak miejsca na partycji windowsowej ;)

 

Opisz to dokładnie, dochodzi do połowy filmu czy od razu na starcie ?? bo jak na starcie to jest problem z internetem/pingami ( tak zwanym odbieraniem pakietów )

Link to post
Share on other sites

Zaraz wszystko sprawdzę :)

http://zapodaj.net/images/c55bfbb1e2b5.jpg

Co wy na to? (ładował mi się wtedy jeden odcinek).

 

edycja

 

Jest tak - zwiększyłem ilość cache dla przeglądarki i prawdę mówiąc transfer przestał się urywać (do tej pory bez względu czy zacząłem oglądać film od pierwszej lub trzydziestej pierwszej minuty po 1-2 min. transfer pokazywał, że film jest naładowany, a mogłem obejrzeć ok. 1 min. filmu - nie dało się przewijać). Tak więc część problemu rozwiązana (będą "nagrody" ;) ). Niestety nadal filmy ładują się bardzo powoli co jest dziwne, ponieważ jeszcze miesiąc temu nawet wieczorem / w nocy ładowały się co najmniej dwukrotnie szybciej (na laptopie - korzystam w Wi-Fi - mam livebox tp). Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Zaraz wszystko sprawdzę :)

http://zapodaj.net/images/c55bfbb1e2b5.jpg

Co wy na to? (ładował mi się wtedy jeden odcinek).

 

edycja

 

Jest tak - zwiększyłem ilość cache dla przeglądarki i prawdę mówiąc transfer przestał się urywać (do tej pory bez względu czy zacząłem oglądać film od pierwszej lub trzydziestej pierwszej minuty po 1-2 min. transfer pokazywał, że film jest naładowany, a mogłem obejrzeć ok. 1 min. filmu - nie dało się przewijać). Tak więc część problemu rozwiązana (będą "nagrody" ;) ). Niestety nadal filmy ładują się bardzo powoli co jest dziwne, ponieważ jeszcze miesiąc temu nawet wieczorem / w nocy ładowały się co najmniej dwukrotnie szybciej (na laptopie - korzystam w Wi-Fi - mam livebox tp). Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Duży ping jak na taki net (przy 1mb mam ping max 18-20 teraz ), co do tego co opisujesz jest to winą wadliwego internetu, co chwile ci się odłącza, sprawdź kompa pod innym netem ;) ( chyba że przeglądarka padła ) Zobacz jeszcze CCleanerem, nieraz pomagał.

Sam miałem takie coś i u mnie to był wadliwy internet, po prostu gubił pakiety/rozrywał się na 1sec i koniec buforu ;)

Link to post
Share on other sites

chyba że przeglądarka padła

Testowałem na Mozilli (z niej praktycznie w 80% korzystam) Operze i IE8 - wszędzie to samo.

co do tego co opisujesz jest to winą wadliwego internetu

No tak jakby się rozłączał na ułamek sekundy...

CCleanerem

tj. chyba tylko czyszczenie historii ciasteczek itp.

http://zapodaj.net/images/1f97b4785014.jpg

Link to post
Share on other sites

Czasami aby wykonać test potrzeba akcepacji antywira/zapory. Z tego co widzę, naprawdę jest źle. Ew. w "cmd" wpisz "ping www.jakaśstrona.pl" Tak parę razy i na dole masz, czy coś zgubił czy nie.

Chociaż, że sam ping ci nie utrudnia korzystania z kompa to naprawde dziwne.

Link to post
Share on other sites

Czasami aby wykonać test potrzeba akcepacji antywira/zapory.

Gdy wyłączam antywirus (testowałem na najnowszym Avaście i Kaspersky IS 2011) transfer się urywa. Zaporę wyłączyłem.

 

Co jest ciekawe - nie mam takich problemów na youtube i innych podobnych kanałach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...