Skocz do zawartości

dziwne widzenie użytecznej pamieci z całej dostępnej


Recommended Posts

Witam,

 

płyta główna: Gigabyte GA-P35 LGA 755

RAM: DDR2 A-data Vitesta Extreme Edition 886 OC na 1000

windows 8,1 64 bit

 

i tak płyta główna posiada 4 sloty pamięci 1,2,3 i 4. Aby pamięci działały w trybie dual-channell musza być parami slot 1 i 3 oraz/lub 2 i 4 .

 

Do tej pory było ; 

slot 1 - > 1 GB 

slot 2 -> pusty 

slot 3 -> 1 GB

slot 4 -> pusty

 i wszystko działało poprawnie. Dokupiłem dwie kośći po 2 x 2 GB i wlożyłem w następujący sposób  : 

slot 1 -> 2 GB 

slot 2 -> 1 GB

slot 3 -> 2GB

slot 4 - >1 GB

po uruchomieniu komputera widzę że wykrywana pamięć jest poprawnie 6 GB ale tylko 3,25 GB użytecznej (reszta jakby widziana ale nie można jej wykorzystać). restarty etc nie przynoszą skutku . problem dalej występuje. Zrobiłem kolejne ułożenie : 

slot 1 - > 2 GB

slot 2 -> wolne

slot 3 -> 2GB 

slot 4 - > wolne i w tym momencie system widzi 4 GB. Kolejno dołożyłem kość w miejsce slot 2 -> 1 GB i system wykrywa 5 GB. Na sam koniec dołożyłem w miejsce slot 4 -> 1 GB i system widzi cała pojemność  6 GB która jest pełna . 

 

Ktoś rozumie czemu od początku nie chciało to działać a dokładając po sztuce (1 kości) zaczęło działać i obecnie działa ??

Edytowane przez miglanc
Link to post
Share on other sites
na pewno działa dual channel ?

 

o wiele dobrze sprawdzam czy dual-chanell działa to TAK :)

 

 http://images.devs-on.net/Image/e2pxilNepHlirjCj-Region.png

 

 

Dodatkowo timingi ustawiłem na 5-5-5-15 przy 2,1 V przy czestotliwosci 1000 MHZ Standardowo byly 4-4-4-12 przy 1,9 V przy 800 Mhz

Edytowane przez miglanc
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...