Skocz do zawartości

Asus GTX 1060 Jaki wybrać ?


Recommended Posts

Witam dzisiaj postanowiłem że po 3 latach pasuje wymienić poczciwego GTXa 670. Padło na GTX 1060 i uparłem się na Asusa z tego względu że w tej chwili mam takowego i działa bez zarzutu. 

Pytanie pojawia się jakie są różnice pomiędzy wersją:

Asus GeForce GTX1060 Strix Gaming 6G 6GB DDR5  http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx1060-strix-gaming-6g-6gb-ddr5-strix-gtx1060-6g-gaming/pd/DWK4T2BBM/

a kartą: Asus GTX1060 Strix OC Gaming O6G 6GB DDR5 http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-gtx1060-strix-oc-gaming-o6g-6gb-ddr5-strix-gtx1060-o6g-gaming/pd/DBJ4T2BBM/

 

Jest jeszcze najdroższa odmiana:

ASUS GeForce GTX 1060 STRIX OC, 6GB GDDR5 http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-strix-oc-6gb-gddr5-strix-gtx1060-o6g-gaming/pd/DKPCT2BBM/ ale ona już troche naciąga mój budżet i zbytnio nie jestem skłonny płacić za 1060 aż tyle chyba że różnica okaże się naprawde znaczna. Prosze o odpowiedź i z góry dziękuje.
Link to post
Share on other sites

Ostatnio wymieniłem swojego Asusa ale GTX 760 DC2 2 GB na 1060 od Gigiabyte. W xkom za nią zapłaciłem 1329 zł. Ma 6GB ramu wygląda ogólnie mniej ciekawie od asusa ale nie jest to dno. Więc jeśli szukasz oszczędności to proponuję. Wersja Gigaszita OC bez dobisków geming

A propos Asusik 760 DC2 2GB leży i czeka na kupca, aż żal mi go się pozbywać za 499 zł

Edytowane przez daniel40
Link to post
Share on other sites

Mam Strixa 1060 i chwalę sobie. Ładnie poszedł z OC, niestety raz wymieniany z powodu piszczących cewek, w obecnej piszczą minimalnie, można uznać to za normalną pracę karty, przy zamkniętej obudowie nic nie słychać, temperatury rewelacyjne, jakość wykonania też, karta niesłyszalna pod obciążeniem. Poza tymi cewkami, do niczego się nie mogę doczepić :) 

Link to post
Share on other sites
Słabe chłodzenie i głośnie. Najlepszą są MSI i PALIT. Test liptona sobie zobacz na youtube.

Ale w testach i ogólnym rozrachunku Lipton kartę palita wywalił do śmieci, zabrakło mu słów za wykonanie i ogólną jakość Palitowego wyrobu z 3GB ram. Bo taki test znalazłem

Edytowane przez daniel40
Link to post
Share on other sites
Palitowego wyrobu z 3GB ram

Zgadza się, 1060 3GB od Palita nie jest jakoś specjalnie dobra, ale ich seria Jetstream/Gamerock jest godna polecenia.

 

Zamiast najtańszego Asusa bierz tego Palita > http://www.agito.pl/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-ne51060015j9j/pd/D51L92BBM/

Drożej masz MSI Gaming, który też jest świetny > http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=73644

 

Tak jak wyżej, Asusy są do kitu, okropnie się grzeją, chłodzenie jest głośne, a same karty mają ceny wzięte z kosmosu.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Suszare masz w ASUS Turbo,karta dopiero się pojawiła na rynku a ty wiesz jakie ma chłodzenie :rotfl:

 

Skoro dopiero się pojawi na rynku to skąd Ty wiesz, że ma dobre i ciche chłodzenie ?

 

Po co sobie zawracać głowę Gigabyte i jego dziadowskim serwisem jak można kupić bardzo dobrego GTX 1060 od Palita lub MSI ? 

 

Niema sensu utrudniać sobie nie potrzebnie życia. 

 

@@@@@@@

 

 

 

Możesz uzasadnić dlaczego są do bani ? 

 

 

StriX jest do bani bo kosztuje 1600 zł.......... trzeba mieć coś z głową żeby kupić za tyle GTX-a 1060 skoro za 200 zł więcej można już kupić GTX 1070, który bije go na łeb ! 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

 

 

Po co sobie zawracać głowę Gigabyte i jego dziadowskim serwisem jak można kupić bardzo dobrego GTX 1060 od Palita

 

dziadowski, nie dziadowski (nie miałem przyjemności korzystać, kartę gigabyte posiadałem długo), ale zawsze na miejscu. Po 2 latach Palita wysyłasz do Chin zdaje się.

 

A chłodzenie w G1 jest na poziomie Palia SJS +/1 stopien, +/- decybel. Xtreme Gaming bez porównania do MSI i Palita (własne doświadczenie vs. testy dla MSI i Palit)


 

 

No właśnie, nie wiem skąd się wziął ten mit najlepszego chłodzenia i kultury pracy w Palitach, ale mnóstwo ludzi powiela na forach. Plus słaba sekcja zasilania.

Link to post
Share on other sites

Śmieszy mnie opinia o chłodzeniu Asus, bazujecie na opinii, że mam kartę A i jest super, wszystkie inne są bee. Chłodzenie Strixa ma wysoką kulturę pracy. Podniecanie się się Palitem jest nie na miejscu i wygląda na chamski marketing. Łał tania karta, super chłodzenie, przyjrzyjcie się PCB.  Z dobrych chińczyków to Zotac.

Link to post
Share on other sites

@UP

W zeszłej generacji kart (GTX 970) miałem problem z PCB Palita, choć była to najniższa odmiana (nawet nie JS). Natomiast w obecnej zaryzykowałem i kupiłem GameRock. Karta świetna, cicha a i do wykonania żadnych zastrzeżeń.

 

Wracając do tematu:

 

Gigabyte G1 / Palit JetStream lub Gigabyte XTreme / Palit Super JetStream Osobiście brałbym karty z pierwszej, tańszej puli.
Link to post
Share on other sites

 

 

blaven, dnia 20 Wrze 2016 - 19:46, napisał: Gigabyte G1 / Palit JetStream lub Gigabyte XTreme / Palit Super JetStream Osobiście brałbym karty z pierwszej, tańszej puli.

 

brałbym z pierwszej tańszej puli o ile zastanawiałbym się nad samymi Palitami, SJ czy SJS, gdyż technicznie zdaję się, że są to dokładnie takie same konstrukcje, a różni je jedynie wyższy zegar w SJS.

 

W przypadku G1 vs Xtreme za dopłatę 50 pln otrzymujemy dodatkowy rok gwarancji, solidniejsze/wydajniejsze chłodzenie i inne duperele jak 2 dodatkowe HDMI pod VR, lepszy backplate, lepsza płytke oraz kondensatory i dławiki klasy Titan X.

Link to post
Share on other sites

Śmieszy mnie opinia o chłodzeniu Asus, bazujecie na opinii, że mam kartę A i jest super, wszystkie inne są bee. Chłodzenie Strixa ma wysoką kulturę pracy. Podniecanie się się Palitem jest nie na miejscu i wygląda na chamski marketing. Łał tania karta, super chłodzenie, przyjrzyjcie się PCB.  Z dobrych chińczyków to Zotac.

Miałem, 40% w tej karcie to jak 70% w palicie(fan speed).

Link to post
Share on other sites

Śmieszy mnie opinia o chłodzeniu Asus, bazujecie na opinii, że mam kartę A i jest super, wszystkie inne są bee. Chłodzenie Strixa ma wysoką kulturę pracy. Podniecanie się się Palitem jest nie na miejscu i wygląda na chamski marketing. Łał tania karta, super chłodzenie, przyjrzyjcie się PCB.  Z dobrych chińczyków to Zotac.

 

Następny szeryf.................

 

Weź sobie poczytaj testy i potem się udzielaj bo żal czytać te wypociny. 

 

Aktualnie najlepsze chłodzenia posiada MSI, Palit oraz EVGA - są najcichsze..... Asus "potrafi" osiągnąć 2-3 stopnie mniej ale co z tego skoro jest słyszalny (39 db). Po co przepłacać skoro taniej można mieć takiego Palita z lepszym chłodzeniem oraz 36 miesięczną gwarancja jak asus... ?????

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Msi zawsze posiadało w swoich konstrukcjach super chłodzenia. Sam posiadałem kilka modeli kart MSI i wiem co piszę. Teraz Gigaszit 1060 OC. Karta niezła ale czy aż taka super trudno mi to ocenic. Cicha jest na pewno, co do serwisu Gigabyte bym nie nażekał działa sprawnie i wymienia na nówki karty. A pality i zotaki, co to jest gdzie to produkują a fakt w Chinach

Edytowane przez daniel40
Link to post
Share on other sites

Też stałem przed wyborem 1060 od Msi lub Gigabyte i padło na tego drugiego. Kupiłem 1060 extreme gaming i jestem mega zadowolony. W spoczynku technologia zero fan robi robotę natomiast w stresie hmmm.... dalej jest niesłyszalna gdyż dyski toależowe pracują głośniej. Wybrałem ja ze względu na cenę bo zapłaciłem 1400 i 4 lata gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...