Skocz do zawartości

Dokupienie ramu 8gb ddr3


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pawel1902,

Recommended Posts

Witam chciałem dokupić 8gb ramu ddr3 1600mhz do mojego kompa ale nie wiem dokładnie jaki kupić ram ddr3 bo w liście obsługiwanych ramów z płyty głównej nie ma takich ramów jak w sklepach są dostępne 

 

Aktualnie mój sprzęt wygląda tak

 

Intel Core i5 3450 3.10GHz
Asrock B75 Pro3-M
Corsair Vengeance 2x4gb 1600mhz
MSI GTX 970 Gaming 4GB
 
 
Te ramy co teraz mam działają dobrze a na liście obsługiwanych ramów ich nie ma... więc nie wiem czy brać byle jakie ramy ddr3 1600mhz czy co dodam że chce kupić  ze sklepu proline.pl
 
 
Prosze o pomoc chce dokupić ramu bo forza 6 apex mi sie ścina a czytałem że ta gra pobiera więcej ramu niż 8gb a już za niedługo wychodzi forza horizon 3 i też w wymaganiach zalecanych ma 12gb ram.
Link to post
Share on other sites

Posiadam takie ramy dokładnie w pc 

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1600mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-red-heatsink-cmz8gx3m2a1600c9r-429826/

 

są to  Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3,CL9,XMP,Non-ECC,with red Heatsink (CMZ8GX3M2A1600C9R)

 

i chce dokupić takie same ale nie wiem czy np moge kupić jedną taką kość

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-corsair-vengeance-4gb-dimm-1600mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-heatsink-cmz4gx3m1a1600c9-360407/

 

 

Bo po co mam kupywać 8gb i mieć 16gb ramu jak moge kupić jedną kość 4gb i zaoszczędzić kasy bo 12gb ramu będzie ok tylko moje pytanie jest takie czy każda taka jedna kość ramu 1600mhz cl9 1,5V będzie działać z tymi ramami co teraz mam ? 

Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie dokupienie jednej pogorszy, lub nie zmieni FPS, bo ci ram wyjdzie z dual channel i będzie pracować w single channel, i te 12GB nic ci nie da, bo będą wolniejsze. 

na moje dokup identyczne, lub nie kupuj nic. 

Jak byś chciał dokupić tylko jedną kostkę, to musisz dokupić 8GB tak aby działała w dual channel z tamtymi

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak monitorać wszystko podczas grania w forze 6 apex ?? gra jest z windows store i nie moge monitować przez msi aferburner jest jakis inny program co zdoła pokazać monitorowanie gier z windows store ??


Dobra dokupiłem takie same pamięci jak miałem tylko że niebieskie i mam 16gb teraz i forza 6 przestała sie zacinać teraz czekam na forze horizon 3 temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...