Skocz do zawartości

Dysk SSD do gier.Trzeci w komputerze.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Chciałbym trzeci dysk w kompie tylko do gier.Myślę o
HyperX Savage 480GB Sata3 i mam pytanie czy będzie możliwość instalacji go w moim kompie.Mam już 1 ssd i jeden hdd.Co poradzicie w temacie tego modelu i ogólnie trzeciego dysku.I może ewentualnie polecicie jakiś model 480-500 gb w cenie 500-700zł do gier.

Edytowane przez oz999
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

nie ma problemu, masz aż 2 chipsetowe SATA 6Gb/s ( te białe ), dysk jest całkiem dobry bo jest na mojej liście , obecnie jest to najtańszy z lepszych nośników 480-512GB na rynku 
Jedyny tańszy to M6V 512GB ( ale tam są niestety gorsze kostki bo 15nm MLC i 4 koanłowy kontroler, więc bardzo słabo opłacalny ) 

Podsumowując

 

Myślę o HyperX Savage 480GB

dobrze myślisz. 

 

 

i ogólnie trzeciego dysku

Nie wiem do czego zmierzasz, ja mam 6 licząc tylko PC
O ile ci wejdzie do obudowy i masz wolne złącza SATA, to nie ma problemu 


ps. Ja myślę, że system i gry spokojnie tam możesz trzymać, bo jest to zdecydowanie szybszy dysk, niż ten stary SanDisk Extreme na SandForce ( bo to SDSSDX-120G-G25 jest, prawda ? ), a tego 120GB na śmietnik możesz przeznaczyć, tj. TEMP, plik stronicowania, folder pobierania itp.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki.Miałem na myśli czy będzie gdzie podłączyć.W opisie płyty jest 4 x sata3 wiec nie będzie problemu.Widzę że masz 512gb 850 evo, i mam pytanie czy warto dopłacać i go brać, i czy będzie wielka różnica względem tego hyperx.System chcę zostawić na tym starym san disk.Na dniach będę zmieniał na win 10, gdyż Forza Horizon 3 go wymaga.Ten nowy tylko do gier.A filmy i reszta na hdd.Pozdrawiam

Edytowane przez oz999
Link to post
Share on other sites
Widzę że masz 512gb 850 evo,

Mam 850 pro 512GB   8-)  

evo jest na TLC więc słabo opłacalny dysk przy konkurencji na MLC ( nie warto się pakować w taki dysk, nawet gdyby był tańszy ) 

 

Na dniach będę zmieniał na win 10

To wydziel sobie partycję o zainstaluj już na nowym dysku 10-tkę, system potrzebuje najwydajniejszego SSD jaki masz ( bo tam odczujesz różnicę ), a gry sobie możesz na słabszym też trzymać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W opisie płyty jest 4 x sata3 wiec nie będzie problemu.


SSD musisz koniecznie podpinać pod najszybsze złącza jakie masz, podpinaj zawsze do chipsetowych SATA III ( nie do tych granatowych na marvellu , bo tam masz spadek wydajności względem chipsetowych ) 

Wiem bo mam tą samą płytę, tylko bez PCI-e 3.0 ( niepotrzebne mi bo i tak mam CPU z SB ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...