Skocz do zawartości

Jaki wentylator do SPC X95W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez choleryk65,

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się zapytać, jaki wentylator można dodać do SPC X95w na górny panel (praca w poziomie) aby dobrze wyciągały ciepłe powietrze i współpracowały z dołączonym do obudowy regulatorem obrotów? Czy mam szukać czegoś z PWM czy też nie? Budżet ok 30zł za sztukę. Jak na razie po głowie chodzą mi Enermax Magma Advanced i SPC Sigma Evo. Czy może lepiej do wyciągania powietrza będą nadawały się wentylatory 140mm?

Z góry dziękuję za odpowiedź na te gradobicie pytań.

Edytowane przez marcinz8
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Lepiej 140 mm i to taki z bardzo dobrym łożyskiem tanie wentylatory nie lubią pracy poziomej.. Nie wiem jak się spisuje w poziomie Sigma Pro, którą koledzy z forum posiadają i chwalą. Możesz wziąć pod uwagę Enermaxa, ale ze 140 to raczej  Clustera, tyle że on jest droższy.

Ja zachwalam Be Quiet Pure Wings bo w cenie około 30-40 zł. to chyba najlepszy wentylator. Ma dobre łożysko, do przewietrzania jest wystarczająco wydajny, cichy.

Jak masz regulator to nie potrzebujesz koniecznie PWM.

Edytowane przez choleryk65
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie jest to takie do końca oczywiste. Generalnie akurat ta obudowa jest specjalnie przygotowana do instalacji obiegu wodnego. Zainstalowanie na górze 2 wentylatorów 140 mm może spowodować podciśnienie w obudowie, co oznacza że wiecej powietrza będzie z budowy wyciągnę niż wtłaczane. W takiej sytuacji powietrze będzie do obudowy dostawało się każdym możliwym otworem, a razem z powietrzem kurz. Oznacza to że obudowa zdecydowanie szybciej będzie zbierać kurz z otoczenia. W zwiazku z tym 3x120 na przodzie obudowy włączające i 3x140 wyciągające (fabrycznie masz 1x140 z tyłu) nie będą dobrym rozwiązaniem. Chyba że wtłoczysz do obudowy więcej powietrza niż wyciagniesz wtedy wywołasz nadciśnienie w obudowie co będzie powodowało że każdym możliwym otworem powietrze będzie się wydostawało z obudowy i to jest pożądany efekt. Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Możesz przełożyć wentylatory z przodu na górę 2 sztuki, a zainwestować w dobre wentylatory włączające powietrze np 2x140mm. Tylko pamiętaj że musisz wtloczyc wiecej powietrza niż wyciągniesz. Każdy wentylator ma parametr określający ilość m3 powietrza wtlaczanego na godzinę. Noctua Industrial jest dobrym wentylatorem. W niższej cenie spc mistral 140 mm ma najlepszy stosunek ceny do efektywności. Ewentualnie nowość be quiet silent wings 3 140mm ale tak jak noctua koszt za sztukę 90 zł okolo. Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

To fakt, co za dużo to niezdrowo ;) Czasami wystarczą dwa dobre wentylatory, jeden na przód drugi na tył lub dwa na dwa. Dwa przód jeden na tył oraz drugi wywiewający zaraz nad radiator CPU. Tak jak kolega pisze, co obudowa czy nawet bebechy w środku mogą mieć znaczenie. U mnie sprawdził się drugi wariant, czyli nie mam dwóch wentylatorów na topie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja zachwalam Be Quiet Pure Wings

 

Be Quiet! Pure Wings 2 - najlepsza opcja w tej cenie. Ciche i nie źle wieją.

 

 

 

podciśnienie w obudowie

 

 

Już tak bardzo bym nie przesadzał, mimo wszystko to wentylatorki komputerowe a nie od chłodnicy samochodowej, nie mają takiego ciągu aby robić taki zamęt. 

Link to post
Share on other sites

Be Quiet! Pure Wings 2 - najlepsza opcja w tej cenie. Ciche i nie źle wieją.

 

 

Już tak bardzo bym nie przesadzał, mimo wszystko to wentylatorki komputerowe a nie od chłodnicy samochodowej, nie mają takiego ciągu aby robić taki zamęt. 

Potwierdzam w cenie do 40 zł. to niezłe wentylatory.

A bo z ciśnieniem pozytywnym i negatywnym to Sliverstone namieszało w swoich obudowach, konkretnie w FT01. Inna obudowa, inne wentylatory, inna specyfika. Wentylatory w tej obudowie to dwa 180 mm nawiew i wyciągający 120 mm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...