Skocz do zawartości

Laptop do gier, do 3000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez _Skipper_,

Recommended Posts

Witam, poszukuje jakiś czas już laptopa do grania, ma zapewnić komfortową rozgrywkę w GTA V, ARK i pewnie część nowszych tytułów :)

Tak, świetnie zdaje sobie sprawę z tego że w tej cenie o detalach max mogę zapomnieć, nie mniej chcę pograć komfortowo :)

Stąd pytanie do was, bo o ile na sprzęcie PC sie znam tak ogrom oznaczeń procesorów mobilnych mnie przerasta, szukam możliwie najmocniejszej maszyny do tej konkretnie ceny.

 

- Rozmiar ma znacznie, najfajniej byłoby 14", ale 15" ujdzie w tłoku :)

- procesor cztery rdzenie, tutaj chyba tylko Intel w grę wchodzi

- dysk bez znaczenia, mam 512GB SSD "na zbyciu"

- brak systemu, nie chcę przepłacać skoro mam oryginalny :)

- brak CD, wole cieńszego laptopa niż napęd optyczny

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ok szukam dalej tego laptopa a temat umarł, szukam jednak 14" i nic innego w grę nie wchodzi, ewentualnie 13.3 :)

Cena to 3000zł, sklep to ABC data.

 

Wstępnie mam dwa:

za 2250zł netto:

Lenovo YOGA 700-14ISK 14" FHD Touch i7-6500U 8GB 256SSD GT940M

 

za 2000zł netto:

Dell V5468 14,0'' HD AG i5-7200U 4GB 128GB GTX940MX_2GB 

 

Obrotowa matryca nie jest na plus, jest dla mnie neutralna :)

Jest to optymalny wybór w tej cenie czy szukac czegoś innego ? Czy ktoryś z tych dwóch będzie wyraźnie szybszy od drugiego czy jeden pies ?

Dysk w przypadku della i tak wymienie na SSD 256GB który mam "na zbyciu" a ten pójdzie do PC.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

SATA 3.

Z tego co widze na GTX940 wszystko praktycznie dziala na niskich/srednich detalach plynnie wdg rozpiski.

Poza tym laptop przg okazji do zagrania bedzie, raz w arka, raz w transport fever.

 

Mysle ze gniota w postaci mafii 3 przeboleje :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, ponawiam pytanie, bo ciągle nie wiem co wybrać w tej cenie do 14" możliwie najbardziej wydajnie do gier :(

 

Poniżej wklejam pełną listę sprzętu który mogę mieć, z cenami i opisami, jakby ktoś znający się na rzeczy mi doradził bym nie żałował wyboru byłbym wdzieczny :)

Na razie myślę nad YOGA 700-14ISK 14" FHD Touch i7-6500U 8GB 256SSD GT940M za ~2800zł

 

http://wklej.org/hash/713522dddf8/

Link to post
Share on other sites

W GTA V pograsz na "wysokich średnich" dopiero przy 970m więc nikt Ci nic nie poradzi, bo za te pieniądze to przyzwoity laptop multimedialny co najwyżej kupisz. Nie laptopa do gier.

 

Pół roku temu kupiłem Asusa G752 z SSD i jak się zorientowałem jaka jest wydajność 970m szybko to pogoniłem zanim dużo nie straciłem.

Link to post
Share on other sites

Weź tą Yoge i tyle. Wyrzucone pieniądze. Nie ma lekkich, poręcznych laptopów do takich zastosowań. Jak będzie mały i zgrabny to nie będzie przewiewny. Po kilku minutach gry będzie obniżać zegary i wydajność będzie lecieć na pysk, bo będzie mu za ciepło. Laptopy do gier to kloce nie bez powodu.

 

Rób co uważasz. Cokolwiek weźmiesz z wybranych będzie "dobre" dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pod jaki interfejs posiadasz dysk SSD?

 

Biorąc pod uwagę recenzję poprzedniego modelu (klik), bałbym się o poziom wykonania i temperatury.

 

Proponuję sprawdzonego Lenovo Y700-15:

http://www.x-kom.pl/p/318813-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html

 

Recenzja (zwróć uwagę na konfiguracje):

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Y700-15.156795.0.html

Link to post
Share on other sites

SATA3

 

Lenovo owszem, myślałem, mam dostęp do:

Lenovo Y700-15 I7-6700HQ 8GB 1TB 128GBSSD GTX 960M-4G FreeDOS za 3550zł

 

Dell ma za to rok gwarancji Next Day Bussines, i dodatkowy rok D2D, a Lenovo każdorazowo wysyłane jest do niemiec czyli 20dni najmarniej, a z tego co czytałem sporo ich trafia do serwisu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...