Skocz do zawartości

GTX 470 + zamulanie na PhysX + ewentualny GTX 260 do physX?


Recommended Posts

Witam!

 

Piszę do was z taką oto sytuacją:

 

Dostałem jako "prezent" (a właściwie w ramach oddania długu) GTX 470 od GIGABYTE na zegarze 630 (ta z tym lekkim OC). Nie byłem przygotowany na coś takiego, ale zgodziłem się no i teraz mam dylemat. Mój komputer nie jest już taki nowiutki jak był 1,5 roku temu, i wiele spraw poszło do przodu z tego co teraz czytam. Pożyczyłem od znajomego grę Mafia II i wszystko ładnie fajnie mi śmigało na full detalach dopóki nie zacząłem bawić się PhysX'em. Bez physX benchmark pokazuje mi średnią 51.6 fps, natomiast z physX'em na poziomie wysokim, uwaga: 21.0 fps i dodatkowo gra łapie czasami przycinki takie 0,5 seknudy. I tu kilka moich pytań:

 

1. Czy jest to wina mojego komputera?

Konfiguracja:

 

*Zasilacz Coolermaster M700 (http://allegro.pl/coolermaster-840w-max ... 69865.html)

*Procesor Intel Core 2 Quad Q8200

*4GB RAM GOODRAM DDRII 800Mhz

*Płyta główna GIGABYTE GA-G31M-ES2C (http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... 2c_1x.html)

*GTX 470 GIGABYTE OC

 

Reszty już chyba nie warto wymieniać...

 

2. Chyba na tą płytę główną nie mogę wstawić dodatkowo mojej starej grafiki tj. GTX 260 chyba, że się mylę...

W każdym razie czy jakbym mógł wstawić ją obok GTX 470 i kazać jej tylko obsługiwać physX to czy byłaby widoczna poprawa w grze?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. :cenzura:

Link to post
Share on other sites

GTX 260 do fizyki byłby w sam raz, ale jak podkręcisz procka (nie wiem jaki ten model ma potencjał OC) to już sam GTX 470 powinien dawać sobie z wszystkim radę. Co do Mafii II to daj fizykę na średnie i będzie dobrze, ale niezależnie od tego kręć procka.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Witam!

 

Piszę do was z taką oto sytuacją:

(...)

W każdym razie czy jakbym mógł wstawić ją obok GTX 470 i kazać jej tylko obsługiwać physX to czy byłaby widoczna poprawa w grze?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. :]

Tu masz szeroką odpowiedź na Twój problem.

viewtopic.php?f=30&t=23370

Moim zdaniem - jak najbardziej. Tylko, ze będzie on brał puste waty jak będziesz poza gra wykorzystującą PhysX. Zatem bierz GT240 DDR5 - to wystarczy. Albo dołóż do GTX570 ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie odpaliłem benchmarka z PhysX'em na poziomie średnim, było znośnie, ale mimo wszystko średnia tylko 26.5 fps. Chyba trochę mało?

 

@igorius Chętnie... ;) Gdybym tylko miał wolnego slota...

 

Btw. Może polecicie mi jakąś tanią płytę główną z dwoma slotami na takie grafiki? :]

Link to post
Share on other sites

Zanim wydasz kasę na nowe mobo zobacz jaki efekt da OC procka bo twój wynik jest podejrzanie niski jak na tak mocną grafikę jak GTX 470. Na zestawie Athlon II x4@3.3GHz + GTX 260 z minimalnym fabrycznym OC w 1440x900 mam wyższy wynik w benchmarku Mafii II z fizyką na średnim poziomie i resztą na maksa.

Edit: właśnie sprawdziłem: średnia 28.1 a gdzie GTX 260 a gdzie GTX 470.

Link to post
Share on other sites

Zanim wydasz kasę na nowe mobo zobacz jaki efekt da OC procka bo twój wynik jest podejrzanie niski jak na tak mocną grafikę jak GTX 470. Na zestawie Athlon II x4@3.3GHz + GTX 260 z minimalnym fabrycznym OC w 1440x900 mam wyższy wynik w benchmarku Mafii II z fizyką na średnim poziomie i resztą na maksa.

Ja jadę Full HD 1920x1080 : o .

 

Zaraz zabiorę się za OC, a póki co sprawdzę ile mi pokaże benchamrk w 1440x900.

 

Co do płyty głównej... Nie wiem jaki limit w sumie, tak żeby stosunek cena/jakość był dobry. :]

Link to post
Share on other sites

Zanim wydasz kasę na nowe mobo zobacz jaki efekt da OC procka bo twój wynik jest podejrzanie niski jak na tak mocną grafikę jak GTX 470. Na zestawie Athlon II x4@3.3GHz + GTX 260 z minimalnym fabrycznym OC w 1440x900 mam wyższy wynik w benchmarku Mafii II z fizyką na średnim poziomie i resztą na maksa.

Tak ale G31 to plyta ktora nie powinna obslugiwac wcale Qadow,kiepska sekcja zasilania jesli chodzi o OC. A ze obsluguje no coz w zalozeniach nikt nie testuje procka pod dana plyte po Oc tylko na stockowych ustawieniach. Na tej plycie owszem mozna zrobic OC tego procka tylko jak dlugo plyta pozyje ??

co do plyty to np.

http://allegro.pl/rarytas-dfi-cfx3200-i ... 63647.html

Link to post
Share on other sites

Ok. wyższa rozdziałka, ale mimo wszystko podejrzewam, że dobre OC twojego quada załatwi sprawę na tyle, żeby zapewnić komfortową rozgrywkę w MII przy fizyce ustawionej na średnim poziomie. A jak nie to wtedy kupuj dobre mobo i dawaj tego GTX 260 do obsługi fizyki i wtedy przy podkręconym procku będziesz miał kombajn nie do zajechania.

Link to post
Share on other sites

Właśnie testowałem w 1440x900... Uwaga... Niesamowite 26.5 fps! :] Czyli wiemy już, że to od procka.

 

 

Sprawdzę jak to będzie wyglądać na podkręconym procu i jeżeli będzie chodzić już płynnie to dam sobie spokój. Jak nie to dokupię tą płytę co kolega wcześniej podał i zamontuje 260-tkę.

Link to post
Share on other sites

To już wiem dlaczego nie zawachałem się kupić tego G0 dwa lata temu. Kupiłem za 1000zł mobo, bardzo fajne ramy i tego cepa. Tylko niestety mobo nie była taka fajna jaka być powinna, ale DFI przyszło z pomocą :]

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

GTX 470 + zamulanie na PhysX + ewentualny GTX 260 do physX?

Ja nie bardzo rozumiem ? Dlaczego masz, aż takie spadki przy quadzie ?! Zamiast cokolwiek kupować porządnie wyczyść OS ze starych sterów i physx, zainstaluj najnowsze beta + zawarty w nim physx.

 

470 nie ma takich problemów w tej aplikacji :]

Link to post
Share on other sites

GTX 470 + zamulanie na PhysX + ewentualny GTX 260 do physX?

Ja nie bardzo rozumiem ? Dlaczego masz, aż takie spadki przy quadzie ?! Zamiast cokolwiek kupować porządnie wyczyść OS ze starych sterów i physx, zainstaluj najnowsze beta + zawarty w nim physx.

 

470 nie ma takich problemów w tej aplikacji :]

Zrobiłem to co poradziłeś:

 

Usunąłem dokładnie wszystkie stery z dysku i z rejestru i zainstalowałem najnowsze BETA. Mimo wszystko wynik nadal ten sam. Btw. Na karcie jest napisane, że potrzebuje 2x 12V i 39 A. Czy taki spadek osiągów może być przez np. dostarczanie 36 A?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Czy taki spadek osiągów może być przez np. dostarczanie 36 A?

Na bank nie. Ale ciekawa sprawa, ja też mam 470 i nie odnotowuję takich spadków.

 

Może zmierz czymś innym. Np syntetykiem fluidmark z jakimiś ustawieniami (podeślij scr), ja wykonam z takimi samymi i zobaczymy :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

http://img834.imageshack.us/img834/2608/beztytuumou.jpg

 

To okienko końcowe z wynikami jak w furmarku coś nie chciało się pokazać więc zrobiłem to w ten sposób.

Benchmark 1 minutowy przy takich ustawieniach jak widać. Chciałem zrobić dłuższy... ale po co katować? :]

 

Co ciekawego, zauważyłem że obraz był płynny tylko te "kuleczki" nie były tak płynne jak powinny.

Link to post
Share on other sites

Właśnie skończyłem kręcić procka. Robiłem narazie delikatnie i doszedłem bez zmiany napięcia do 2.90 GHz i mogę powiedzieć, że na Full detalach bez AA z wysokim PhysX mam średnią 29 fpsów a na średnim PhysX ok. 32 fps więc gra nie wygląda już tak strasznie jak wcześniej. Dodatkowo poczytałem i obejrzałem pare innych benchmarków na yt i wszędzie podobnie to wygląda - spadek ok 20-25 fpsów przy PhysX'ie.

 

No nic... pokręce jeszcze trochę wyżej i jak mi się uda dojechać do 3,2 GHz to mam nadzieję na jakieś 32-33 fpsy na wysokim PhysX'ie i 35-36 na średnim.

 

Dodatkowo dodam, że karta utrzymuje 80-86 stopni na tych benchmarkach więc bankowo nie jest obciążana maksymalnie.

 

Dzięki wszystkim za pomoc i za odpowiedzi. :wariat:

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestię to śmiało. 8-)

 

@edit:

 

Zaznaczę jeszcze, że mam stockowe zegary na tej 470-tce. Więc jako wynik końcowy przewiduję jakieś 36 fpsów na wysokim i 42 na średnim. Wtedy będę już zadowolony totalnie. :wariat:

 

@edit2:

 

W stosunku do poprzedniego testu w fluidmarku obecne osiągi prezentują się tak:

 

Frames: 5279

PhysX: 1416

Link to post
Share on other sites

Ja takie wyniki to miałem na uwalonym 460, więc coś dalej jest nie tak. Te wyniki nadal są za niskie, a seria Q8XXX nie była najwyższych lotów. FSB wall + max OC do 3.3GHz z kawałkiem. Mając Q6600 i wczesniej uwalonego GTX'a miałem średni FPS w Apexie najwyższy i wszystko na max wynoszący 30. Podgoń jeszcze cepa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...