Skocz do zawartości

Który procesor lepszy?


Recommended Posts

UP

 

Naucz się pisać po polsku !! :cenzura:

co tu widzisz nie zrozumiałego? :sciana:
A co Ty widzisz zrozumiałego? Idzie się domyślić, lecz ni jak ma się to do tego, że to wciąż nie jest polsku.

Wstyd przynosisz sobie, wypowiadając się bez znajomości języka.

 

Edit: Ostatnio edytowany przez XAeroViperX, 15 Sty 2011, 18:26, edytowano w sumie 1 raz. Edycja i się rzuca, że jest poprawnie. O tyle jeszcze śmieszniej jest, że po edycji, jest wciąż źle. Oj źle z Tobą, oj źle. Do nauki!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wbrew wszystkiemu BOXy od AMD dość ładnie chłodzą :) do "dużego" OC pewnie, że trzeba osobne chłodzenie dołożyć. To wszystko zależy też od egzemplarza procesora, trafiają się perełki, które można mocno na BOX podkręcić i nic, a czasami bubel i wtedy już nie ma różnicy czym chłodzisz wysoko nie pójdzie ;)

 

Galoni tylko pogratulować udanego zakupu :)

Link to post
Share on other sites

To nie zależy od egzemplarza procesora tylko od chłodzenia, prędkości wentylatorka i sposobu nałożenia pasty. :) .

@Galoni na twoim miejscu sprawdził bym temperatury jakimś innym programem, dla pewności, bo 40*C na boxa w stresie to dziwnie mało. Ja na box'ie przy Athlonie x3 3.2GHz miałem 35*C w Idle.

Link to post
Share on other sites

"To nie zależy od egzemplarza procesora tylko od chłodzenia, prędkości wentylatorka i sposobu nałożenia pasty."

 

Nie zgodzę się do końca, oczywiście warunki jakie się zapewni dla procka są bardzo ważne, ale dużo też zależy jaki egzemplarz, seria, rewizja itp się trafi. Jedne mają odblokowane mnożniki inne nie, kwestia zablokowanych rdzeni jak np w Phenom II 565BE jak mamy szczęście to po paru zabiegach robi się z niego Phenom II X4 965BE, tak samo jak można trafić egzemplarz w którym akurat odblokujemy rdzenie tak samo można trafić egzemplarz który lepiej lub gorzej się kręci.

Link to post
Share on other sites

Mylisz pojęcia. Kiedy odblokujemy Phenom'a X2 555BE do Phenom'a X4 Bxx - mamy do czynienia z zupełnie innym procesorem, czyli nie jest to inny "egzemplarz" tylko zupełnie inny "model". Kiedy porównuje się egzemplarze są to takie same modele np. Phenom 955BE i Phenom 955BE. ;)

Link to post
Share on other sites

odblokowanie to był przykład, że każdy procek jest inny, 10 "takich samych" X2 a tylko 3 się odblokują, było to porównanie do tego, że nie każdy procek tego samego Producenta/Modelu jest taki sam, 10 takich samych 955BE a trafisz na parę C3 na parę C2 i zobaczysz różnice i to o co mi chodzi.

C2 będzie się bardziej grzał i gorzej podkręcał niż C3 a każdy będzie miał napis

AMD Phenom X4 965 BE ...

 

//Wiem o co ci się rozchodzi :/

Często wychodzę z założenia, że w takich przypadkach trzeba patrzeć jak patrzy większość, a większość nie wie nawet, że istnieje takie coś jak rewizja :/

a co dopiero czytać pełną nazwę modelu na opakowaniu.. dlatego ująłem to

jako wyżej jako "dobry egzemplarz" :D

 

Tak czy tak ;) co do temp. macie rację, że podejrzane to 40C

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...