Skocz do zawartości

Sporadyczne przycinanie kursora myszki po instalcji GTX 1080


Recommended Posts

Mam dość dziwny problem którego kompletnie nie rozumie. Od kilku dni posiadam EVGA GTX 1080 FTW i problem dostrzegłam już po pierwszym uruchomieniu komputera. Kursor myszki losowo raz na parę minut przez sekundę potrafi się zatrzymać w momencie gdy wykonuję jakiś ruch niezależnie czy to gram na komputerze czy oglądam WWW.

 

Rozwiązania które poczyniłam:

- instalacja na czysto systemu Windows 10 - brak efektu

- instalacja o numerek starszych sterowników do GTX 1080 - brak efektu

 

Ciekawostką jest to że gdy po świeżej instalacji Windowsa 10 nie posiadałam jeszcze zainstalowanych sterowników do grafiki wszystko było ok. Tak więc przypuszczam że to raczej wina sterowników?

 

Drugą ciekawostką jest to że przycina tylko sam kursor myszy. Pisanie na klawiaturze w momencie jej przycięcia działa jak i cały system "chodzi".

 

Spotkał się ktoś z takim problemem i może ma receptę na tą dolegliwość?

Link to post
Share on other sites

DPC latency checker nie pokazuje prawidłowych wartości w Windows 8 i nowszych.

Tu masz filmik instruktażowy jak w Windows 10 włączyć DPC Rate z Monitora Wydajności. Przy okazji sprawdzisz czy nie ma skoków obciążenia CPU w momencie wystąpienia przycięć.

 

Link to post
Share on other sites

Ja miałem to samo z kartą MSI. Okazało się, że powodem problemów z kursorem była aplikacja MSI Gaming App (do regulacji LEDów na karcie  profoli OC). Po odinstalowaniu jej wszystko wróciło do normy. EVGA też pewnie ma taką appkę, więc spróbuj się jej pozbyć zostawiając jedynie same sterowniku od NV.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...