Skocz do zawartości

Gigabyte HD 6850 OC Problem :/ Proszę o szybką odpowiedź:/


Recommended Posts

Witam! Otóż dzisiaj rano przyjechał do mnie kurier(UPS) z kartą od GB HD 6850 OC. Problem jest taki że bardzo głośno pracuje :cenzura: a nie powinna ;/ Bios mam zaktualizowany. Sterowniki aktualne 10.12 więc nie wiem co jest ;/

 

Moja specyfikacja komputera

Procesor : i7 920 2.67GHz

Płyta Główna : ASUS P6T SE

Zasilacz: CHIEFTEC 500W

Dysk: Seagate 750GB 32MB

Karta Graficzna: GB HD 6850 1GB GDDR5 OC 256BIT

System: Windows 7 Professional x64 bit

Link to post
Share on other sites

Mam ten program zainstalowany :cenzura::sciana:

 

Znalazłem na stronie głównej temat o teście mojej karty i znalazłem taki fragment:

 

Nasz egzemplarz był nie do końca dopracowany. Okazało się, że producent wgrał BIOS, który nakazuje wentylatorom pracę z wysoką prędkością obrotową. Oznaczało to, że łopatki wytwarzały wysoki poziom hałasu. Nie wiemy czy dostępne w sprzedaży karty mają poprawną wersję BIOS-u. Istnieje jednak możliwość samodzielnego wgrania najnowszej wersji pobranej ze strony producenta. Praca wentylatorów jest wtedy cicha, zarówno pod obciążeniem, jak i bez.

 

Czy moge mieć to samo? :[

Link to post
Share on other sites

najlepiej siadz i zacznij plakac.

RMA, zostanie wgrany nowy bios. mozesz tez poszukac poprawionego biosu na necie ( pewnie sa ), edytowac ten ktory masz ( program jest nawet na benchmarku http://www.benchmark.pl/sterowniki/plik ... 32731.html ) i wgrac.

 

its set by bios or driver,did you look here in the default ccc profile?C:\Users\current user\AppData\Local\ATI\ACE

then look for this line of code at the bottom(first enable ati fan control in ccc)

 

look for this code,this is what my fan is set to

 

Feature name="FanSpeedPercentTarget_0"

Property name="Want" value="54" /

delete and change the "54" to the fanspeed you want,say "36",save and exit then it will use that instead of "54" percent speed

 

copy and save the original profile just incase

ktos jeszcze pisal, ze moze to byc problem sterownikow i po ich odinstalowaniu i restarcie systemu ( bez instalacji CCC ) wentyl na karcie chodzil na 20%.

najlepiej sciagnac afterburnera, zrobic profil i z glowy.

Link to post
Share on other sites

Powinno być OKej lecz zrobiłbym 2 profile. Pierwszy z obniżonymi zegarami na maxa + wentylator na 30% (lub mniej). Drugi z normalnymi zegarami (lub wyższymi) i wentyl na 45%. Jeden masz do 2D a drugi do gier :cenzura:

 

Pamiętaj - pilnuj temperaturę!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...