Skocz do zawartości

Jakie jest najlepsze chłodzenie do procesora i5-4690k ?


Recommended Posts

Witam

Mam procesor i5 4690k i chce go podkręcić ale nie wiem jakie chłodzenie będzie lepsze AIO (NZXT Kraken X61) czy powietrzne np.(Salentium PCfortis 3 lub Be Quit dark rock pro 3) ?

 

Prosiłbym o pomoc w wyborze typu chłodzenia oraz pomoc w doborze odpowiedniego.

 

Jestem otwarty na propozycje chłodzeń ale zależy mi na tych 3 najbardziej 

 

ż góry dziękuje za pomoc

 

PS.Aktualnie mam obudowe corsair spec-01 red ale wymieniam ją na lian li PC-600WB
(LINK: https://www.morele.net/obudowa-lian-li-pc-d600wb-611542/)

Link to post
Share on other sites

Gratuluję szczęścia. Płyny z założenia mają być nie przewodzące prądu ale prawda jest taka, że działając w układzie i mając kontakt z metalami i tubami wypłukują jony i będą przewodzić prąd...prędzej czy później ale będą. 

Link to post
Share on other sites

Hurr durr, wrzuć PCta do wody i zobaczymy czy nic się nie stanie. Jak już popadamy w paranoję to proponuję co niektórym odejść od komputera, ryzyko że zasilacz pójdzie z dymem i spali ci chatę spadnie do zera, a na forum będzie mniej bzdur.

@ernorator powiedz to wszystkim, którzy mają samodzielnie składane, pełne chłodzenie za 1-2k zł. Każ im kupić pięknego klocka w postaci Fortisa SPC za 120 zł, bo przecież woda w PC to największe zło na tej ziemi.

Link to post
Share on other sites

Nie mowię ze należy robić tak https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/1456793_10153339046727388_6554123688859981126_n.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=0cbe3b21c96ec639dfc1baa7f15347e8&oe=584138DF Ale nie ma opcji żeby odrobina płynu zniszczyła nam sprzęt. Sam zalałem tak sprzęt ze 3 dni wieczylem obudowę bo śmierdziała płynem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...