Skocz do zawartości

1070 palit czy 1080 palit ?


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam sie nad wyborem karty graficznej. 1070-2tys pln, 1080-3tys pln. Wedlug testow 1080 wydajniejsza jest o 20-25% w 1440p/4k. Zamierzam grac w 1440P, z jak najwieksza iloscia klatek/s aby czerpac jakies korzysci z tak wysokiego odswiezania monitora (zdaje sobie sprawe, ze detale mocno w dol beda musialy pojsc.)  W przyszlosci planowalbym dokupienie drugiej karty plus wymiana platformy (cpu+mobo+ram). Wymieniac bede za rok, moze dwa. Prosze, doradzcie. Co robic. Oczywiscie pieniadze odgrywaja role, w innym przypadku nie zakladalbym tego watku bo mialbym zwodowane 4 titany w 900D.

 

 

CONFIG:

 

CPU: i5 3570K (4.4)

PAMIEC: 4x4GB 1866mhz CL9 DDR3

MONITOR: acer predator xb271hu / 165HZ, GSYNC, 1440P, IPS

 

 

Dziekuje

Edytowane przez forum_forum
Link to post
Share on other sites

celowałbym w 2 x gtx 1070...

 

1. mega płynność zaczyna się według mnie od 100hz w góre. Osobiście miedzy 120 a 144hz nie widze roznicy. Miedzy 100 a 144hz delikatna roznica jest. Miedzy 60 a 100hz przepasc :) Do czego pije...bedziesz mega zadowolony jesli zjedziesz z hercami do 100hz i utrzymasz porownywalna ilość klatek w 1440p a potem sięgniesz po druga karcioche. Jeden gtx 1080 nie ogarnie 100klatek przy ultra przy najnowszych gierach a dałeś do zrozumienia, że chcesz w pełni korzystać z dobrodziejstw szybszej matrycy

 

Aktualnie przy detalach na high 1070 w 1440p utrzyma 120-130kl w BF1 beta na ultra około 100fps

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Ale w jakich konkretnie grach oczekujesz 144 FPS? Bo przy takiej ilości FPS, w nowych, wymagających grach, to często nawet najszybsze procesory i Ramy nie wyrabiają.

 

SLI bym nie robił, bo to za dużo problemów w ostatecznym rozrachunku.

Bierz GTX 1080. To karta dedykowana do 1440p.

Te 144 Hz itak wykorzystasz w pełni pewnie głównie w mało wymagających grach typu Overwatch czy CS:GO i ew. Doom 4, Dirt Rally. Z prostych powodów: CPU i Ramy często nie będą potrafiły wyświetlić stabilnych 144 FPS we wszystkich najnowszych grach.
Więcej jak już to zyskasz z samym G-sync i nie będziesz patrzył na FPS.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

 

Chore ceny tych gpu, patrzac na zarobki w PL.

 

 

Patrząc na zarobki to w Polsce mamy chore ceny od szamponów po elektronikę itd. :).

 

 

 

W praktyce do 1440p potrzeba 2x titan pascal do 120hz+...12 tys zl.

Niestety tak to wygląda.  

 

 

 

 

Ci skosnoocy z nvidii, mozna smialo powiedziec ze sa zydowskimi azjatami.

 

W normalnym kraju np. w Anglii (za najniższą krajową) na kartę graficzną pokroju GTX 1070 pracujesz tydzień :), w Polsce półtora miesiąca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dopłacasz też za nowość, nowy typ pamięci, i brak realnej konkurencji w tym segmencie.
Jeśli aż tak cię bolą te ceny nowości, to musisz liczyć na odpowiedź AMD, może coś się wtedy zmieni.

Do 120 Hz+ trzeba też topowego procesora i dobrych pamięci.

Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że jak ktoś gra powyżej 100 Hz to tylko wyłącznie gry FPS multi, a do tego nie trzeba topowego sprzętu. Nie są to jakieś super wymagające gry. Lecz jeśli oczekujesz w każdej grze typu wiedźmin 3 to kup 3x titan pascal i ciesz się wydajnością.

Do takiej rozdzielczości 1080 styknie w zupełności. Mam podobną konfigurację i chwale sobie wydajność.

Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że jak ktoś gra powyżej 100 Hz to tylko wyłącznie gry FPS multi, a do tego nie trzeba topowego sprzętu. Nie są to jakieś super wymagające gry. Lecz jeśli oczekujesz w każdej grze typu wiedźmin 3 to kup 3x titan pascal i ciesz się wydajnością.

Do takiej rozdzielczości 1080 styknie w zupełności. Mam podobną konfigurację i chwale sobie wydajność.

Roznice czuc nawet na pulpicie, w glupim diablo 3.

 

144HZ przydaje sie w kazdej grze. Nie wiem jaka mam decyzje podjac. Najgorsze jest to ze najszybsze karty graficzne, traca ultra szybko na wartosci. Za 3 tys pln, mozna kupic swietna bude, swietny CPU, swietne chlodzenie na CPU, do tego jeszcze pamiec ram.

 

Kompletna patologia sa te ceny kart graficznych. 1080 powinna kosztowac maksymalnie 2 tys pln na starcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...