Skocz do zawartości

Wyginający się Huawei P8 Lite - co zrobić by uniknąć wygięcia się tego telefonu?


Recommended Posts

Witam. Jakiś tydzień temu zakupiłem telefon Huawei P8 Lite w wersji złotej z Media Expert. Ale wczoraj na forum Huawei Polska znalazłem taki temat http://fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/87 i tu na prawde bardzo wiele osób pisze (temat ma 10 stron) że wygiął się im ich P8 Lite, a najczęściej miał się wyginać podczas lub po ładowaniu,a serwis sprzedawcy jak i samego Huawei nie zawsze wymieniał telefon na nowy. To wyginanie jest spowodowane puchnięciem baterii albo zbytnim nagrzewaniem się baterii i mocnym rozgrzewaniem dotykającej jej blaszki co powoduje wyginanie telefonu. P8 Lite był polecany przez wielu użytkowników w wielu tematach na tym forum, więc nigdy bym nie pomyślał że może mieć taką straszną wadę konstrukcyjną. Nikt też o takiej wadzie w żadnym temacie nie wspomniał (ale juz np. o jakimś telefonie Sony Xperia Z wspomniano że odkleja mu sie ekran). Sklep nie przyjmie zwrotu telefonu, więc zostaje mi tylko dołożenie wszelkich starań by telefon się jednak nie wygiął. Jeśli bateria zbytnio się nagrzewa i przez to mocno rozgrzewa sie blaszka, która dotyka baterii co powoduje wyginanie się P8 Lite, to pomyślałem że telefon można by ładować w taki sposób, że naładować 20% baterii, odłączyć telefon na 20 min, aby bateria ostygła, znów podłączyć telefon do ładowarki i naładować 20%, potem znów odstawić na 20 min i tak aż do 100%. Jeśli ten telefon wygnie mi się, a serwis nie wymieni mi telefonu na nowy to telefon można tylko naprawić, a ja niestety nie mam środków na taką naprawę, ani na nowy telefon, więc jeśli P8 Lite wygnie się, a serwis nie wyda mi nowego to zostanę praktycznie bez telefonu, zostaje mi wtedy jedynie bardzo stary telefon klawiszowy. Naprawdę chciałbym uniknąć tego wygięcia się mojego P8 Lite. Czy ten mój sposób pozwoli mi tego uniknąć? Jeśli nie to powiedzcie mi co mam zrobić by mój Huawei P8 Lite nie wygiął sie?

Edytowane przez rokit
Link to post
Share on other sites

Jak przeszytałem Twój post wydało mi się to smieszne ale ponoć faktycznie gdy za bardzo się nagrzeje wygina się, co śmieszniejsze jest to ponoć tak częste że w opiniach myśleli że to część designu :D miałem kiedyś lekko wygiety telefon ale gdy był w silikonowej obudowie nie było nić widać. To takie trochę maskowanie problem, choć jeśli jest to znany problem to zawsze możesz zwrócić telefon jeśli dopiero co był kupiony

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak przeszytałem Twój post wydało mi się to smieszne ale ponoć faktycznie gdy za bardzo się nagrzeje wygina się, co śmieszniejsze jest to ponoć tak częste że w opiniach myśleli że to część designu :D miałem kiedyś lekko wygiety telefon ale gdy był w silikonowej obudowie nie było nić widać. To takie trochę maskowanie problem, choć jeśli jest to znany problem to zawsze możesz zwrócić telefon jeśli dopiero co był kupiony

No właśnie nie mogę zwrócić bo pytałem się i gość mi powiedział że nie ma takiej opcji.

 

Moja siostra ma juz drugiego p8 lite (pierwszy poszedł na gwarancję,bo wi-fi nie działało). Korzysta z niego caly czas, ładuje normalnie i na razie jest ok.

A ile czasu siostra ma już tego P8 Lite?

 

To co mam w końcu zrobić? Troche się boję go normalnie ładować bo jak się wygnie to zostanę bez telefonu i 800 zł pójdzie w błoto, a to dla mnie wcale nie tak mało. Mam go ładować tak jak opisałem to w pierwszym poście, czy mam robić coś jeszcze innego?

Link to post
Share on other sites

Oto jaką odpowiedź otrzymałem od Huawei na facebooku:

Wytrzymałość telefonu jest zgodna z wymaganiami projektowymi. Sposób, w jaki ładujesz baterię nie ma wpływu na wygięcie się telefonu. Aby utrzymać urządzenie w jak najlepszym stanie, ważne jest jak będziesz je użytkował, czyli abyś nie nosił telefonu w tylnej kieszeni spodni, zwłaszcza podczas siadania. Pozdrawiamy

 

 

 

Oprócz tego tematu na forum Huawei znalazłem jeszcze kilka podobnych przypadków wygięcia sie P8 Lite, więc telefon raczej nie jest zgodny z wymaganiami projektowymi. Czy to w jaki sposób będę ładował telefon rzeczywiście nie ma wpływu na to czy telefon się wygnie czy nie? Czy nie da sie ni jak zapobiegać możliwemu wygięciu sie P8 Lite?

 

Czy to że ładuję telefon gdy jest w takim przeźroczystym etui/case (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) firmy Celly sprawia że telefon/bateria bardziej sie nagrzewa niż gdybym ładował telefon gdy nie jest w tym etui/case.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówią samo ładowanie telefonu nie nagrzeje go bardziej niż samo użytkowanie pod obciążeniem, jedynie gdybyć powiedzmy ładował i grał jednocześnie wtedy może się odpowiednio nagrzać. Ale samo ładowanie nie jest szkodliwe dla telefonu gdyż po osiągnięciu prawie "pełnej bateri" napięcie się zmniejsza

 

 

http://www.powertechsystems.eu/wp-content/uploads/2015/08/Temperature.jpg 

 


etui nie ma większego znaczenia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic nie zrobisz. Jeden ma szczęście i telefon będzie cały, a drugiemu sie wygnie. Loteria.

A moze po prostu jakaś seria produkcyjna tak sie wygina? Ale Huawei i tak pewnie sie wyprze, bo jak kazdemu by sie wygial to musiałby wymienić na nowy albo zwrócić pieniądze, ale to drugie jest malo prawdopodobne

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic nie zrobisz. Jeden ma szczęście i telefon będzie cały, a drugiemu sie wygnie. Loteria. A moze po prostu jakaś seria produkcyjna tak sie wygina? Ale Huawei i tak pewnie sie wyprze, bo jak kazdemu by sie wygial to musiałby wymienić na nowy albo zwrócić pieniądze, ale to drugie jest malo prawdopodobne

Czyli co ten sposób z ładowaniem baterii po 20% z pierwszego posta nie zmniejszy ryzyka wygięcia się telefonu?

 

Ładowanie telefonu bez tego przeźroczystego etui/case firmy Celly też nie zmniejszy temperatury telefonu/baterii podczas ładowania, a tym samym nie zmniejszy ryzyka wygięcia telefonu?

 

A co z ładowaniem telefonu nie z gniazdka tylko przez USB z komputera? Może przy ładowaniu telefonu przez USB z komputera są mniejsze napięcia i dzięki temu mniejsza temperatura telefonu/baterii, a tym samym zmniejsza się ryzyko wygięcia się P8 Lite?

 

miałem kiedyś lekko wygiety telefon ale gdy był w silikonowej obudowie nie było nić widać

Czy tu ci chodzi o Huawei P8 Lite czy o inny telefon?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy tu ci chodzi o Huawei P8 Lite czy o inny telefon?

 

Inny, i też nie wygią się od nagrzewania a powiedzmy 'wypadku' 


 

 

Weź wymontuj radiator od chłodzenia procesora i kładź na nim telefon

 

Świetny pomysł albo naprzykład można wrzucić telefon do miski z lodem (na własną odpowiedzialność)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weź wymontuj radiator od chłodzenia procesora i kładź na nim telefon , bez wiatraka też powinno dać radę Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Ty piszesz to na serio czy se ze mnie jaja robisz? Jak to drugie to powinieneś wiedzieć że jeśli by mi się wygiął to zostaje bez telefonu bo przez przynajmniej rok nie będzie mnie stać na nowy.

Link to post
Share on other sites
naładować 20% baterii, odłączyć telefon na 20 min, aby bateria ostygła, znów podłączyć telefon do ładowarki i naładować 20%, potem znów odstawić na 20 min i tak aż do 100%.

Bez sensu, telefony zazwyczaj najintensywniej ładują (i nagrzewaja) się zaraz po rozpoczęciu ładowania. Twoim sposobem zwiększysz 5-cio krotnie ryzyko wygięcia. WIększe znaczenie miały by tu zmiany temperatury a nie sama wysoka temperatura. Pomijam już to, że w szybkim tempie zajedziesz baterię takimi krótkimi seriami.

 

 

 

Ładowanie telefonu bez tego przeźroczystego etui/case firmy Celly też nie zmniejszy temperatury telefonu/baterii podczas ładowania, a tym samym nie zmniejszy ryzyka wygięcia telefonu?

 Etui może pomóc w lepszym rozpraszaniu ciepła, zawsze to kolejna warstwa która odbierze ciepło (powietrze ma słabą przewodność cieplną)

 

 

 

A co z ładowaniem telefonu nie z gniazdka tylko przez USB z komputera? Może przy ładowaniu telefonu przez USB z komputera są mniejsze napięcia i dzięki temu mniejsza temperatura telefonu/baterii, a tym samym zmniejsza się ryzyko wygięcia się P8 Lite?

Napięcie zawsze będzie takiego same: 5V, mniejsze będzie za to natężenie prądu, przez usb jest 0,5A. Mniejszy prąd = mniej ciepła.

 

Nawet jak Ci się wygnie i zepsuje to nie stracisz 800zł tylko wydasz co najwyżej kilka stów na naprawę (np płytę główną) A jeśli tak się boisz to kup inny telefon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napięcie zawsze będzie takiego same: 5V, mniejsze będzie za to natężenie prądu, przez usb jest 0,5A. Mniejszy prąd = mniej ciepła.

 

 

A ten mój zasilacz z czarnej listy nie uszkodzi jakoś telefonu?

 

Ma znaczenie czy łąduję telefon poprzez USB 2.0 czy USB 3.0? Któreś z tych USB ma większe natężenie?

 

Skoro USB ma natężenie 0,5A to jakie natężenie ma prąd z ładowarki do P8 Lite podłączonej do gniazdka?

Edytowane przez rokit
Link to post
Share on other sites

Te telefony co najwyżej się wyginają ale nadal działają przynajmniej wnioskując po tym co ludzie piszą więc dlaczego mówisz że zostaniesz bez telefonu z resztą telefon też nie wygnie się 90 stopni ale troszkę odkształci/ spuchnie domyślam się tylnia część obudowy. 

 

Jak już pisałem nie wygnie się od ładowania więcej ciepła powoduje samo użytkowanie telefonu z opini jakie czytałem to ludziom telefon sę wyginał będąc nawet w kieszeni. I wątpie żeby to było bardzo częste możliwe że to była tylko dana seria gdyby to był tak powrzechny problem telefon został by wycofany z rynku momentalnie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ty piszesz to na serio czy se ze mnie jaja robisz? Jak to drugie to powinieneś wiedzieć że jeśli by mi się wygiął to zostaje bez telefonu bo przez przynajmniej rok nie będzie mnie stać na nowy.

Chłopie, do czego służy radiator? A dlaczego p8 się wyginają? Masz odpowiedź

 

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Chłopie, do czego służy radiator? A dlaczego p8 się wyginają? Masz odpowiedź Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Wiem do czego służy radiator, a dlaczego p8 się wyginaja to tylko podejrzewać można (najbardziej prawdopodobna przyczyna to przegrzewanie się baterii). Myślałem po prostu ze tak to trochę żartem piszesz.

Link to post
Share on other sites

Ten temat do nieczego nie prowadzi, co zostało uzgodnione to fakt że jest mała szansa by telefon się zepsuł jest to możliwe ale mało pradopodobne, tak naprawde to z baterią litową zawsze jest ułamek szansy że po prostu się zapali jeśli jest jakiś błąd w konstrukcji i to każda czy ta w samochodach czy w wiertarce. Masz opcje wymiany telefonu, czyli sprzedać ten i kupić inny jeśli panicznie boisz się że Ci się zepsuje albo z tym żyć. Zapewne szansa że spuchnie bo jednak wygięcie to za dużo powiedziane jest o wiele mniejsza niż ta że wypadni Ci z ręki i się zepsuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

trochę mi się smiać chcę gdy czytam ten temat...

 

Rokit jeśi będziesz kombinował na każdy możliwy sposób by uniknąć wygięcia telefonu to zrobisz krzywdę sobie, telefony są do użytku nie do dbania jak o jajko, prawdopodobieństwo że ci się wygnie jest bardzo małe, i szkoda inwestować nawet jednego grosika by temu zapobiec, prędzej go sam zniszczysz niż się przegrzeje... A ten lament że gdy to się stanie zostaniesz bez telefonu o boże, to kup tańszy o połowe, 400 złotych odłóż w materac i w razie gdy ci się spi***oli kupisz sobie drugiego.

Edytowane przez balans
Link to post
Share on other sites

Rokit sam tak zrobiłem kilka tygodni temu z J7,oddałem,  kupiłem A5 2016 w neo necie.

 

Rokit natchnąłeś mnie, już wiem jak to zrobili: sprzedawca J7 zamówił przy mnie w sklepie przez internet, chciał nawet dane, ale go olałem, przysłali J7 do sklepu, kupiłem i .... zgodnie z regulaminem zakupów przez internet mam 2 tygodnie na zwrot towaru bez podania przyczyn.

PS. Sam byłem zdziwiony, że nie zamawiał gdzieś w hurtowni, tylko tak samo jaki gdybym sam zamawiał w domu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...